Hrvati kupujejo stare izraelsko/ameriške kante

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
In s temi letali bodo Hrvatje ker so članica NATA preletavala Slovenijo ker jo sami nismo zmožni nadzirat ker je glavni biznis obrambe katićke da se sprehaja po hostah s svojimi rdečimi maškarami leta 2018.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Nisi odgovoril glede dragih, neuporabnih radarjev "žiraf", pa Siemensovega radarja...


Poznam samo delujoče Ground Master (GM) 403. Ti so delujoči in v funkciji.
Zadeve ki je ne poznam ne komentiram. Komentiral si ti izraelsko havbico, ki so še v uporabi. To je pač vse. In dematiral sem te, da niso zanič.

Še enkrat nakup F-16 letal ne moremo komentirati, ker ne vemo točno kakšen je deal. Koliko je garancije, koliko je servis, kakšna je oprema itd... Gre se pa za letala, ki se še izdelujejo, ima rezervne dele in ni zastarelo, ter je v funkciji v mnogih državah, tudi komunajzerskih.

Lahko pa po domače, kot pravi Gatto, kupili so klump, nategnili so se. V pojasnilo njegovi teoriji pa, da se pač spozna. Hrvati pa so priori rorčki in pojma nimajo kaj kupujejo..

To je vsa zadeva, ki je omenjena tukaj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poznam samo delujoče Ground Master (GM) 403. Ti so delujoči in v funkciji.
Zadeve ki je ne poznam ne komentiram. Komentiral si ti izraelsko havbico, ki so še v uporabi. To je pač vse. In dematiral sem te, da niso zanič.

Še enkrat nakup F-16 letal ne moremo komentirati, ker ne vemo točno kakšen je deal. Koliko je garancije, koliko je servis, kakšna je oprema itd... Gre se pa za letala, ki se še izdelujejo, ima rezervne dele in ni zastarelo, ter je v funkciji v mnogih državah, tudi komunajzerskih.

Lahko pa po domače, kot pravi Gatto, kupili so klump, nategnili so se. V pojasnilo njegovi teoriji pa, da se pač spozna. Hrvati pa so priori rorčki in pojma nimajo kaj kupujejo..

To je vsa zadeva, ki je omenjena tukaj.
Za havbice si samo pozabil omeniti da je bilo potrebno še nova vlečna vozila nabavit, ker obstoječa niso bila dobra. TAM pač ne more vleči izraelske robe, je bilo potrebno meco kupit zraven...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Še enkrat nakup F-16 letal ne moremo komentirati, ker ne vemo točno kakšen je deal. Koliko je garancije, koliko je servis, kakšna je oprema itd... Gre se pa za letala, ki se še izdelujejo, ima rezervne dele in ni zastarelo, ter je v funkciji v mnogih državah, tudi komunajzerskih.
No dotična letala so dejansko zastarela, z izraelsko opremo in niso zmožna nadgradnje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Dejansko so kupli stare kante. kaj je zadaj za nakupom, kaj bodo s tem pridobili ne ve noben razen njih samih.

Noben ne bo rekel, da visokozmogljivo letalo katero ima po proizvajalčevih navodili življensko dobo 30let in 8000ur naleta, da so v najboljši formi. Ker izraelci jih sigurno niso meli 30let v konzervatu.
Ta letala so "utrujena" sploh, če so bila uporabljena v vojnih poletih in to pomeni ali velike stroške vzdrževanja ali pa nevarnost za pilota kateri jih leti.
Kolk misliš da bojo dali garancije izraelci? to ni avto. Servisni stroški bojo nenormalno visoki.

Ja letala se še izdelujejo vendar so jih vmes posodabljali in proizvajajo nove serije teh letal. to je isto kot bi rekel VW polo (ali vstavi kateri drugi avto ) 30let star ni zastarel in je super nakup ker ga še danes poizvajajo.

Moje mnenje je da so kupli stare kante pa pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Gatto

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Mah po mojih izkušnjah so 30 let stare ameriške kante zelo v redu in to brez pretiranega vzdrževanja.:cool:;)
Sicer pa ne razumem to sekiranje Slovencev kako so se Hrvati nategnili. Kaj ima veze? A kaj ne vem in po novem spadamo pod Hrvaško, ali gre denar za njihove nakupe iz SLO proračuna... al kaj? Ljudje prav rabite stres in se obremenjevati s popolnoma nepomembnimi zadevami, ki se vas sploh ne tičejo ali kakorkoli vplivajo na vas namesto, da bi raje uživali v prijetnih stvareh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Dejansko so kupli stare kante. kaj je zadaj za nakupom, kaj bodo s tem pridobili ne ve noben razen njih samih.

Noben ne bo rekel, da visokozmogljivo letalo katero ima po proizvajalčevih navodili življensko dobo 30let in 8000ur naleta, da so v najboljši formi. Ker izraelci jih sigurno niso meli 30let v konzervatu.
Ta letala so "utrujena" sploh, če so bila uporabljena v vojnih poletih in to pomeni ali velike stroške vzdrževanja ali pa nevarnost za pilota kateri jih leti.
Kolk misliš da bojo dali garancije izraelci? to ni avto. Servisni stroški bojo nenormalno visoki.

Ja letala se še izdelujejo vendar so jih vmes posodabljali in proizvajajo nove serije teh letal. to je isto kot bi rekel VW polo (ali vstavi kateri drugi avto ) 30let star ni zastarel in je super nakup ker ga še danes poizvajajo.

Moje mnenje je da so kupli stare kante pa pika.
Mah, pust ti tega realitya, ne šteka pointa objave in nabija v prazno..;)
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
a niso srbi dobili neki podarjene mige, nekaj pa kupljenih. in en del že dostavljenih. so v prednosti pred šahisti. res pa je, da imajo tudi vućića, ki je prehitel že sam sebe.

Niso dobili "podarjene" Mige ampak so dobili enako oziroma slabso ponudbo od HR. Se starejse (in slabse vzdrzevane) zadeve pred remontom. Pa dolgorocno gledano bo HR v boljsem polozaju ,ker niso vezani na raspolozenje Putina. Ce Srbija zeli v NATO in baje zeli bo morali po poti HR. Tisti Migi so stran vrzen denar.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
kaj majo pa tvoji? tepihe?

Moji tegi ne potrebujejo, ostali tudi ne... Razen za merjenje kdo ima daljsega. Verjetno ves (no ja) kako se je koncala uporaba taksnih zadev v zadnji vojni?
Vse uporabljene so sestrelili preden je pilot sploh zaznal NATO letalo. No ja, Srbi so sestrelili tudi svojega ampak to je ze drugo zgodba.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
srbi so sestrelili "nevidnega" in to z rusko raketo-ko sem še jaz delal na njih so že bile "zastarele":p
 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Torej kar pravite je, da Izraelci niso nikoli zamenjali motorjev, elektronike ali sploh kakršnihkoli delov letal F-16, ki so jih kupili/dobili v dar od ZDA? Ampak so jih imeli 25-30 let v uporabi in jih v originalni konfiguraciji zdaj prodali hrčkom?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Torej kar pravite je, da Izraelci niso nikoli zamenjali motorjev, elektronike ali sploh kakršnihkoli delov letal F-16, ki so jih kupili/dobili v dar od ZDA? Ampak so jih imeli 25-30 let v uporabi in jih v originalni konfiguraciji zdaj prodali hrčkom?
A je fajn živeti v preprostem svetu? nobeden ni rekel, da niso menjali motorjev ipd..(to je skoraj nujno v teh letih, ker če ne, imaš letalo lahko samo za zajčnik), ampak so na letalu tudi druge komponente (trup, krila, celotna konstrukcija, hidravlika ipd) ki se pa gotovo ne menjajo kar tako. In za te stvari se reče, da so stare oz, iztrošene.
Upam, da ne misliš. ko na svojem klijotu zamenjaš olje in gume vsakih par let, da je potem spet kar nov?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Torej kar pravite je, da Izraelci niso nikoli zamenjali motorjev, elektronike ali sploh kakršnihkoli delov letal F-16, ki so jih kupili/dobili v dar od ZDA? Ampak so jih imeli 25-30 let v uporabi in jih v originalni konfiguraciji zdaj prodali hrčkom?
V bistvu so notri nametali svojo elektroniko, ki ni glih kompatibilna s tisto od ZDA, zato tudi nadgradnje niso možne(ok teoretično so, ampak bi to bila finančna polomija)