Hrvaški ENC

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo spoznanje v nedeljo zvečer, ko sem se vračal iz mja. Na cestnini v Zagrebu so bile 100 m kolone na pasovih, kjer se plačuje s temi karticami, medtem ko smo mi z evriči šli mimo brez najmanjšega čakanja. Tega si nekak nisem znal razložit...
Če govorimo o kreditnih karticah pol imaš 3 variante, da jo narobe not vtakneš, šele četrta je prava. Pri enc pa je tudi meni najprej šteknil, ker moraš čisto do rampe zapeljat, da prime.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa pri bančnih imaš težavo, da HAC ni imel ustreznih pogodb z bankami in brezstično plačevanje ni delala (ali pa na sami kartici ni ustrezno aktivirano). Jaz sem do pred kratkim zgubljal živce, ker je bila moja službena tak primer in sem posledično vedno zavil na pas za “ročno” plačevanje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa pri bančnih imaš težavo, da HAC ni imel ustreznih pogodb z bankami in brezstično plačevanje ni delala (ali pa na sami kartici ni ustrezno aktivirano). Jaz sem do pred kratkim zgubljal živce, ker je bila moja službena tak primer in sem posledično vedno zavil na pas za “ročno” plačevanje.
No meni MasterCard in sedaj Visa še nikoli ni šteknila, sta pa klasični kreditni od Nkbm.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj pravim, da odvisno od izdajatelja - službena od Sberbank, kjer so bili “mal smotani”, moji pa tudi ne preveč odločni, sam pa copata, da bi po mizi udaril. Sem pač tistih 3-4 krat na leto, ko me je neslo na Hrvaško ali še naprej, pač “potrpel”.
Kar hočem povedati, da se zna kar nekaj asom zakomplicirati na avtomatski stezi - deloma, ker ne znajo, deloma ker štekne kartica, deloma pa tudi, ker so enostavno turisti in temu primerno - khm - “glupi”.
Zato pa ENC rula - privatno ga imam v uporabi in srčno upam, da še dela, da ne bom v petek začel dopust z reševanje ENCa. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
2. okt 2007
3.592
2.033
113
meni je v petek končno uspelo nabaviti ENC. Na Lučkem se res načakaš, ker kar traja....

je možno ta ENC registrirat za istarski Y?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj pravim, da odvisno od izdajatelja - službena od Sberbank, kjer so bili “mal smotani”, moji pa tudi ne preveč odločni, sam pa copata, da bi po mizi udaril. Sem pač tistih 3-4 krat na leto, ko me je neslo na Hrvaško ali še naprej, pač “potrpel”.
Kar hočem povedati, da se zna kar nekaj asom zakomplicirati na avtomatski stezi - deloma, ker ne znajo, deloma ker štekne kartica, deloma pa tudi, ker so enostavno turisti in temu primerno - khm - “glupi”.
Zato pa ENC rula - privatno ga imam v uporabi in srčno upam, da še dela, da ne bom v petek začel dopust z reševanje ENCa. :p

Update - seveda je moj ENC crknil - k sreči imajo na Lučkem tudi na ENC špuri tikete. Vzel - no, kupil - novega na Zadar II, uredil prenos. Pač “preplačal” to eno pot dol.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.293
3.404
113
Je možno, se pa moraš prvič ustavit in opravit registracijo - pa saj vse piše v navodilih. Bi bilo fajn če bi se še na ZG-Macelj zmenili.

Tukaj lahko v hutici v zagrebu kartico kupiš in pol gor nalagaš
AMZ smard card
 

Priponke

  • E59 – Google Zemljevidi.pdf
    2,6 MB · Ogledi: 168
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.439
113
Ja, registriraš se ali v Umagu ali v Puli.
Imaš pa za vsakega koncesionarja svoj račun, denarja pa med njimi ni možno prenašati.
To imajo res trapast sistem, ne vem ali sedaj že lahko naložiš denar na ENC istrskega ipsilona ali moraš še zmeraj dajati podatke kreditne kartice? Potem pa kartica poteče in jovo na novo... No saj, nekaj se menijo o novem načinu cestninjenja v prihodnjih nekaj letih, morda bo kaj bolje.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Update - seveda je moj ENC crknil - k sreči imajo na Lučkem tudi na ENC špuri tikete. Vzel - no, kupil - novega na Zadar II, uredil prenos. Pač “preplačal” to eno pot dol.

Odšteti se da tudi s crknjenega, na izhodu človeku v hišici daš listek in napravo, pa ti ročno odšteje, tako da ne preplačaš.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
To imajo res trapast sistem, ne vem ali sedaj že lahko naložiš denar na ENC istrskega ipsilona ali moraš še zmeraj dajati podatke kreditne kartice? Potem pa kartica poteče in jovo na novo... No saj, nekaj se menijo o novem načinu cestninjenja v prihodnjih nekaj letih, morda bo kaj bolje.
Na Bini sedaj lahko polniš online s kartico.
Res pa je, da imajo en tak sistem, kot da jim ga je Krek delal. Če plačilo izvede, ga izvede, če ga ne izvede, ga pa ne izvede. Ga bo pa drugič izvedlo, če ga bo izvedlo. :bonk:


kakšne pa? nisem našel nič pametnega, razen, da moram npr. na cestninski postaji Umag registrirat moj HAK ENC. Pa še to, koliko sem gledal na Google Street View, samo na izhodu je prodajno mesto in ne na vhodu, kot npr. na Lučkem.
Ne pozabi s sabo vzeti vseh dokumentov, ki bi jih mogoče lahko rabil. Od prometne, vozniške, osebne, ker drugače se boš kar natekel po avtocesti sem in tja. Pa če je 5 minut do konca delovnika, tudi ne rabiš hoditi, ker tudi ne boš nič opravil.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj se vračam po AMZ - na Maclju dam zraven čitalca Smart kartico in napiše Eror-whatever, gledam ko tele in kličem na help gumbu, se javi stric in vpraša kaj piše - ja Eror neki - On pa meni: nemate sredstava. A nebi mogli napisat manjko sredstava?!

No zdaj veste.

K sreči se je dvojna/trojna kolona začela tik za cestnino in sem lahko po odstavnem spičil na Trakoščan in Zg. Leskovec.