Hrup pri vožnji

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Seos,

Gre se za cliota l. 2004, že nekaj časa kake 3 mesece, mi ob vožnji tuli nekje iz gum. No vsaj do sedaj sem mislil, da so gume nazobčane in tuli! Ampak danes sem menjal gume in isto..Tuli pa pri 130 tako, da se jedva pogovarjaš v kabini
smile-1.gif


Kaj bi to lahko bilo? Kak zglob?
Aja še to. Ko recimo zavijem v levo, je vse ok. Vse utihne in ušesa se za trenutek spočijejo. Ima kdo kakšno idejo?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
No sej pol sva na istem. Samo se mi zdi čudno, zakaj potem ne tuli ko zavijem v levo? Ležaj tuli skoz, al?
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
pri cliotih so hiba predvsem zadnji ležaji, ki tulijo ko hudič
stupid-1.gif

Res je. Ko sem imel še kliota, mi je tudi zadnji desni ležaj tulil ko pr norcih..
smile-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Če zavijaš levo se razbremeni leva stran vozila in s tem tudi ležaj, zato tudi tuljenje preneha, zdej pa a je spredaj al zadaj ti bo pa mehanik povedal.

Oz. vzdigni avtomobil, zavrti kolo pa boš sam ugotovil.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ni blema. Lahko ta vikend v Horjulu. Če si pa od kje dlje iz Lj, pa ob prvi priliki ko bom kje v tvojih koncih.

Na prvega sem pa stavil zato, ker zadnjega še v življenju nisem menjal. Očitno imam srečo
smile-1.gif
.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Eto ležaj zamenjan
cheer.gif


Mi je pa mehanik povedal še eno razveseljivo novico. Ne dela desni prednji žaromet. Varovalka je ok, žarnica je nova in je tudi ok.
A jaz lahko to doma kaj pogledam, al moram te jetra spet vozit k mehaniku..Zadnje čase je cel kup drobnarij.

Pa crkne stikalo za rikver, pa stikalo za vse 4 smernike, itd...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Eto ležaj zamenjan
cheer.gif


Mi je pa mehanik povedal še eno razveseljivo novico. Ne dela desni prednji žaromet. Varovalka je ok, žarnica je nova in je tudi ok.
A jaz lahko to doma kaj pogledam, al moram te jetra spet vozit k mehaniku..Zadnje čase je cel kup drobnarij.

Pa crkne stikalo za rikver, pa stikalo za vse 4 smernike, itd...

Da ti ni odpovedalo stikalo za dolge luči, ko že imaš takšno srečo z stikali.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Očitno mam res srečo s stikali. Jah dolge delata obe. Samo desna zasenčena ne dela...Očitno bom mogu spet vozit h kakemu štromarju, ki bo prekopal cel avto, in rekel da je bil nekje stik..jebemo mast
smile-1.gif