how low can we. go..limbo dance

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ajnštajn ni bil boga boječ. Je zapisano in overjeno.

Well.... :D

Albert Einstein's religious views have been widely studied and often misunderstood.[1] Einstein stated that he believed in the pantheistic God of Baruch Spinoza.[2] He did not believe in a personal God who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve.[3] He clarified however that, "I am not an atheist",[4] preferring to call himself an agnostic,[5] or a "religious nonbeliever."[3] Einstein also stated he did not believe in life after death, adding "one life is enough for me."[6] He was closely involved in his lifetime with several humanist groups.[7][8]

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Izraz "bogaboječ" se dandanes na splošno lahko uporablja kot sopomenko biti veren. In to je Einstein tudi bil, res pa ni bil klasična oz. povprečna krščanska ovčica.

"Einsten believed in pantheistic god of Baruch Spinoza and does not recognise or believe in personal god who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve"

Pantheism = the belief that reality is identical with divinity or that all-things compose an all-encompassing, transcendent god

Tip je torej bil veren oz. je veroval in se ni imel za ateista temveč za agnostika. Izjemen strel v koleno ja. Not.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, Fonzl , prisežem da sem imel včeraj samo dva pira v riti. Čez cel dan.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne ne - tak sem že po naravi. :norec:
Pa je mama rekla, da ji nikol nisem padel po tleh.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Well.... :D

Albert Einstein's religious views have been widely studied and often misunderstood.[1] Einstein stated that he believed in the pantheistic God of Baruch Spinoza.[2] He did not believe in a personal God who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve.[3] He clarified however that, "I am not an atheist",[4] preferring to call himself an agnostic,[5] or a "religious nonbeliever."[3] Einstein also stated he did not believe in life after death, adding "one life is enough for me."[6] He was closely involved in his lifetime with several humanist groups.[7][8]


Et tu, Brute?

Einsteinu so podtikali religioznost in dokler je bil živ je lahko sam zanikal. In sploh ni edini znanstvenik s tem "problemom".

Mislim da je o tem podrobneje pisal Dawkins .
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Kolk jih je semi-aktivnih sploh? Verjetno 60 ljudi (20 aktivnih, 40 včasih).

Potem pa moderiraj in banaj.... :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj praviš, zakaj jih je samo dvajset aktivnih ? :fredi: Od prejšnjih 200, ki so modro pobegnili ..
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
samo 20 ker moramo brat tvoje bedarije. še mene kar mine včasih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pobegnil so tud zarad patriot......po ene 2011 sam še jamra...nč pametnga več od njega!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
očitno nisi dojel ko sem prvič napisal pa ti bom še enkrat
"drugače pa forumi umirajo že dlje časa in se vse seli na razne socialne medije - žal"
da še dodam na tole

kaj je namen alterja? prav ozko ni specializiran ker imamo vse od a-ž. torej nas nek hobby, neka specifika ne druži.

in novih seveda ni ker imaš dežurne sralce non stop - tukaj niti ni tolk politika čeprav se seveda mešajo zraven
samo snecerja se spomnite, dec je spamal v vsaki temi s svojimi debilizmi. na tak način drugi sploh ne pridejo ko vidijo take bedake.
in tudi softi pride med te "dežurne" sralce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil in tomi

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Levo je napredno. :fredi: Tako, po konvencionalni definiciji. Ne tako, .. , po tukajšnji, alterjevski definiciji :fredi: .
Levo je napredno, ne pa nazadnjaško, z omejevanjem svoboščin, znanja, povezav. :fredi:

Levo je gibanje naprej, brez ustanjenih zvez in poznanstev. :fredi: Gibanje naprej, po zaslugah. :fredi:

Levo je gibanje naprej brez okovov. Desno je gibanje v okovih, starih tisoč let.

Bo sedaj kaj bolj jasno, kaj je : levo in desno?

Da ( ! ) , malce okov mora biti. Olika in bonton, sta odraz in izkaz človečnosti. Zato skrajna levica in skrajna desnica nista sprejemljivi. To kar pa danes pojmujete za "levico - desnico", je pa popolnoma zgrešeno in povzroča zmedo v vsakdanjem življenju.

No potem pa pri nas sploh ni levo in desno, je le nazaj. V Drazgose, na Osankarico, gibanje v okovih, starih 80 let, po zaslugah nekaterih vnaprej blagoslovljenih prvorazrednih, ki lahko kradejo iz zdravstvenega sistema kot zemljaric, zaradi katerih ljudje delajo samomore kot opankovic,... ne levo, ne desno, naravnost nazaj v suznjelastnistvo, kjer so suznjelastniki prvorazredni, vsi ostali pa smo suznji...
Nobena levakarska drzava ni gospodarsko uspesna. NOBENA! Mogoce so vsi enaki (razen tistih malo bolj enakih) v vrsti cakajoc kruh. Ce je to zate napredek, izvoli. Jaz tega nocem, zato zavracam tako levakarstvo. Definicija na papirju je eno, realnost pa drugo, le poglej si levakarsko Venezuelo, levakarsko Severno Korejo, levakarsko Kubo,... Je to napredek? Lakota in pomanjkanje? To je napredek??? MRS U PM s takim napredkom! Mars u PM s takimi levakarji!
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Well.... :D

Albert Einstein's religious views have been widely studied and often misunderstood.[1] Einstein stated that he believed in the pantheistic God of Baruch Spinoza.[2] He did not believe in a personal God who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve.[3] He clarified however that, "I am not an atheist",[4] preferring to call himself an agnostic,[5] or a "religious nonbeliever."[3] Einstein also stated he did not believe in life after death, adding "one life is enough for me."[6] He was closely involved in his lifetime with several humanist groups.[7][8]

pismenost ni tvoja vrlina eh?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Et tu, Brute?

Zgolj navajam citate kjer piše nekaj o tem in meni to deluje kot da je verjel v boga neke sorte. Res se pa nikoli nisem o tem pogovarjal z njim osebno tako da mi kaj drugega niti ne preostane.

- Albert Einstein's religious views have been widely studied and often misunderstood
- "Einsten believed in pantheistic god of Baruch Spinoza and does not recognise or believe in personal god who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve"
- Pantheism = the belief that reality is identical with divinity or that all-things compose an all-encompassing, transcendent god
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
No potem pa pri nas sploh ni levo in desno, je le nazaj. V Drazgose, na Osankarico, gibanje v okovih, starih 80 let, po zaslugah nekaterih vnaprej blagoslovljenih prvorazrednih, ki lahko kradejo iz zdravstvenega sistema kot zemljaric, zaradi katerih ljudje delajo samomore kot opankovic,... ne levo, ne desno, naravnost nazaj v suznjelastnistvo, kjer so suznjelastniki prvorazredni, vsi ostali pa smo suznji...
Nobena levakarska drzava ni gospodarsko uspesna. NOBENA! Mogoce so vsi enaki (razen tistih malo bolj enakih) v vrsti cakajoc kruh. Ce je to zate napredek, izvoli. Jaz tega nocem, zato zavracam tako levakarstvo. Definicija na papirju je eno, realnost pa drugo, le poglej si levakarsko Venezuelo, levakarsko Severno Korejo, levakarsko Kubo,... Je to napredek? Lakota in pomanjkanje? To je napredek??? MRS U PM s takim napredkom! Mars u PM s takimi levakarji!

No vidiš, bruhnil si slive hruške jabolka.... ven in kaj si napisal? Nič! Brezvezen post.

Tema je šla že po par poslih v tri pi.de materne.

Še moderator je Einštajna not privlekel in ravno on bi moral temo držat v okvirju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc