Homologacija in oznake gum

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
V homologaciji imam zapis oznak gum:

215/45 R18 (89W) in še 205/60 R16 (92H)

Zanima me:
- ali je ena oznaka za letne in druga za zimske gume, ali je vseeno;
- zakaj sta indikatorja obremenitve in hitrosti v oklepaju; ali to ni tako pomembno in če ni, ali lahko poljubno menjaš, npr. tudi 93 W itd....
- kako je z nabavo gum preko interneta (vaše izkušnje), predvsem, kako lahko preveriš starost nove gume.
pozdrav.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
- ali je ena oznaka za letne in druga za zimske gume, ali je vseeno; ne, ni oznaka za letne in zimske gume, na avto lahko natakneš ene ali druge
- zakaj sta indikatorja obremenitve in hitrosti v oklepaju; ali to ni tako pomembno in če ni, ali lahko poljubno menjaš, npr. tudi 93 W itd.... glede obremenitve in hitrostnega razreda: lahko menjaš za "boljše", to je za višje obremenitve ali hitrejši hitrostni razred
- kako je z nabavo gum preko interneta (vaše izkušnje), predvsem, kako lahko preveriš starost nove gume.
pozdrav.gif
moje izkušnje z internetnimi nakupi gum so dobri, ponavadi sem po telefonu preveril starost gum še pred naročilom, dobil tisto, kar so mi zagotovili, enkrat pri Širniku dobil še novejše moto gume
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.110
113
39
MB
saj ne da sem pisal to že 10x

- produkcija gum se je v zadnjih letih občutno zmanjšala, rezultat tega je da je praktično nemogoče dobit staro gumo (razen pri kakem lokalnem vulkanizerju)
- internet trgovine ne skladiščijo miljone kosov gum, ampak gre ponavadi direktno proizvajalec - distributer - preko prodajalca do stranke, kar pomeni da so lahko gume še tople
wink-1.gif