Hmelj in psi

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Mogoče že veste, vseeno pa pišem tale post kot opozorilo.
Toplo priporočam, da pri varjenju piva držite vaše pse stran od sestavin, predvsem hmelja. Hmelj je namreč ena najbolj toksičnih snovi za pse. Zaužitje hmelja lahko vodi v zastrupitev, povečan srčni utrip, povišano telesno temperaturo, epileptične napade, lahko pa celo smrt!
Sam tega nisem vedel in ko je tale vikend pes pojedel nekaj hmelja, temu niti nisem posvečal prevelike pozornosti. Po nekaj urah je začel globoko dihat, telesna temperatura in srčni utrip sta se mu močno povišala. Sledil je nočni izlet na veterinarsko kliniko, kjer je dobil zdravilo, ki je nase vezalo toksine.
Na srečo se je vse dobro izteklo in zverina že veselo teka naokoli.
Priporočam previdnost...
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
@_jackson_ . Kaj pa po kuhanju ? Do sedaj sem ga metal na kompost pa za enkrat še ni bilo težav.
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Je bil uporabljen hmelj. Do zdaj sem ga tudi jaz metal na kompost pa nikoli ni bilo težav.
Ko ga je tokrat pes pojedel, temu nisem posvečal prevelike pozornosti, češ, saj hmelj pa res ne more biti škodljiv - pa je bilo skoraj usodno.
Skratka, če se vam že to zgodi, čimprej do veterinarja na spiranje želodca, preden se absorbira v kri. Zdravljenje kot zastrupitev pa se je izkazalo kot uspešno.
Aja mogoče še to... Naslednji dan je bil pes kr fajn zadet
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Jap, za hmelj sem bral, da je psom zelo nevaren.

Obratno velja za slad. Jezelo koristen. Vsaj naša mrcina ga z veseljem požre, najraje še malo toplega. Ampak pozor naslednji dan (ali še prej): hitro ga peljite ven in s sabo vzemite eno večjo vrečko
smile-1.gif