Hladilniki - splošno

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Torej pred nekaj dnevi sem imel preveč časa in sem šetal po BigBangu. Gledam malo te hladilnike, te Ameriške variante ki imajo 2 krili in se čudim cenam. Bosch drag kot svinja, Gorenje ali ni nič posebnega, če pa malo boljši pa zopet drag kot svinja. Potem pa se ustavim pri LG ter Beko hladilnikih. Hladilniki imajo najboljši design, cel kup nekih XYZ tehnologij. Beko je celo bil en svetleči model in celo imel neko anti fingerprint tehnologijo in odtisi se res niso poznali
smile-1.gif
Prav tako sem zaznal da je npr. LG veliko lepše in bolj domiselno oblikovan od znotraj. Zdaj pa me zanima če imate kakšne izkušnje s to robo? Torej LG, Beko, je to to ali je to sranje? Najbolj pa me je razočaral Bosch, najbolj kmečki hladilnik a drag kot svinja...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Beko je turški. Glede kakovosti pa nebi vedel. Povem ti pa lahko da tam delajo tudi Boscheve pralne stroje. Pri Gorenju se da trenutno dobiti popust (okoli170€). Vendar samo pri nakupu nad 500€... in še tu je majhna zanka.
smile-1.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ko sem pred kratkim tudi jst kupoval hladilnik, se mi je Beko zdel znotraj zelo nekvaliteten. Plastika znotraj je bila povsem tenka, lahka in majava. Jst ga ne bi vzel. Lg je po moje dosti boljši.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
(velja za vse podobne stvari, brez katerih ne moreš več kot dan, dva)

Jaz bi pogledal po tistem, ki ima pri nas servis. Zna bit jeba, če kupiš čangšlang hladilnik in nimaš servisa oz. čakaš na rezervni del 1 mesec. Iz tega vidka so "evropske" znamke v veliki prednosti (bosch, gorenje, liebher...).

Znajo bit pa fensi zadeve zelooo drage, ko crknejo izven garancije.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Pri Bekotih teh ameriških vsaj pri rostfrei variantah, se mi zdi še najuporabnejša zadeva ta, da je znak "BEKO" samo naliman na vrata in gre z lahkoto dol, noter pa potem ni oznak, očitno so tako pametni in samokritični, da so mislili na vse , kapo dol !!! Turčini !