Hladilnik - A je to ?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj vas razumem - po svoje. Ima se , može se, ampak kaj je bistvo hladilnika/pomivalca/pralca/...? Da pač opravi svoje delo. In delo hladilnika je hlajenje hrane. Saj vem da se "kmet" ampak doma mi Whirlpool dela točno to, brez pretiranega napora pri čiščenju - ko se kaj polije je pač treba pobrisat, odledi sam, oz. sploh ne ledi, ima neko no frost cono in zame je to to. Kaj bi mi Liebherr delal, si sploh ne znam predstavljat.

Aja polica v zmrzovalniku nam je počla, ker smo gor nabijali še pa još robe in pač pametnejši popusti. Odkar smo kupili novo, pač bolj pazimo - cenapress!
 
Saj vas razumem - po svoje. Ima se , može se, ampak kaj je bistvo hladilnika/pomivalca/pralca/...? Da pač opravi svoje delo. In delo hladilnika je hlajenje hrane. Saj vem da se "kmet" ampak doma mi Whirlpool dela točno to, brez pretiranega napora pri čiščenju - ko se kaj polije je pač treba pobrisat, odledi sam, oz. sploh ne ledi, ima neko no frost cono in zame je to to. Kaj bi mi Liebherr delal, si sploh ne znam predstavljat.

Aja polica v zmrzovalniku nam je počla, ker smo gor nabijali še pa još robe in pač pametnejši popusti. Odkar smo kupili novo, pač bolj pazimo - cenapress!


ja glej, mi mamo v omari in skrinji zaloge za 2 družini, ker ena žal nima prostora za en zamrzovalni aparat. Razlagaš da ima se može se..okej delno drži, če greš pa brat od jabe, ki je mela beka, boš videl da je šlo za par 100 € hrane stran ker je vse skup ribnilo na tak način da ni videla da ne dela, hkrati pa ti taki aparati v takih situacijah kaj dosti ne nudijo. To je bil tudi eden izmed pogojev zakaj liebherr...ker če ribne mi nimamo nobenega zadaj da bi prevzel zaloge.

ja tudi rajng whirlpoola sem pregledal, amapk sta zamrzovlana kapaciteta in zadrževalni časi pač prevesli tehtnico na stran libeja. Tko pač je.

torej kaj je boljše po tvoje..dat tisočaka pa mirno žvet in spat ali po tvoje kupiti nekaj povprečnega in ko kaj ribne prost vsemogočnega da da eno roko in nam pomaga?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja če imaš nesrečo, pol tudi libe ne bo pomagal. Meni je do sedaj v cca 40 letih samostojnega kupovanja hladilnikov en "crknil", Gorenje ker sem ga dal v pozimi zelo hladno shrambo in valjda ni delal (ni bil Nordic model), ko smo ga prestavili v jedilnico (pač ven iz shrambe), pa glej ga vraga, spet dela.
No da skrajšam - do sedaj bi me še vsi hladilniki "preživeli", če mi nebi "palčki" v glavi špilali in sem vzel novejše, manj požrešne (pazi štrom plačujemo sedaj cca 25€/mesec tuto kompleto, s starim bi ga 26, mogoče 27), lepše,...
Je pa res, da sem v nekem obdobju "nabiralništva" skenslal skrinje in imamo v malo večjem ločenem predalu, tak ene 5 paketov zmrznjenih blanširanih lastnoročno nabranih gob, pa par paketov masla, kako juhico, če prideta vnuka nenapovedano, poleti banjico ali dve sladoleda,... Vse skupaj ajd 100€.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
mi mamo več noter (zlato in denar. press) ... ampka to je bulletpruff če crkne skrinja. :evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
:aplauz: :aplauz: :aplauz: Sam res, na eni lokaciji pa imam v hladilniku ključe od trezorja - ampak tudi tam ni nič pametnega not, ene dva kompleta prve izdaje SLO evro kovancev. :cool:
 
Ja če imaš nesrečo, pol tudi libe ne bo pomagal. Meni je do sedaj v cca 40 letih samostojnega kupovanja hladilnikov en "crknil", Gorenje ker sem ga dal v pozimi zelo hladno shrambo in valjda ni delal (ni bil Nordic model), ko smo ga prestavili v jedilnico (pač ven iz shrambe), pa glej ga vraga, spet dela.
No da skrajšam - do sedaj bi me še vsi hladilniki "preživeli", če mi nebi "palčki" v glavi špilali in sem vzel novejše, manj požrešne (pazi štrom plačujemo sedaj cca 25€/mesec tuto kompleto, s starim bi ga 26, mogoče 27), lepše,...
Je pa res, da sem v nekem obdobju "nabiralništva" skenslal skrinje in imamo v malo večjem ločenem predalu, tak ene 5 paketov zmrznjenih blanširanih lastnoročno nabranih gob, pa par paketov masla, kako juhico, če prideta vnuka nenapovedano, poleti banjico ali dve sladoleda,... Vse skupaj ajd 100€.

če maš nesrečo imaš pri liebherrju vseeno več manevrskega placa, ker ma daljše zadrževalne čase. To precej šteje

ti imaš notri 5 reči..kje je kakšno meso? sladice? ste vegeterijanci? Mi namreč vsake toliko kupimo domače meso, ki gre direta notri..torej maš že tu vrednost, ki jo je treba merkat. Maš potem še domačo zelenjavo (letos paradižniki, pa še kaka druga malenkost), kake kupljene zadeve (sladoled, paniran sir, kake pišančje zadevšne, pa meso, ki se sproti in od časa do časa kupuje (čevapi, kotleti, rebrca...)). Pa seveda masla. No pa kake gobe tudi

če pogledamo fer imamo tisto kar maš ti v celi škrini mi v 2 predalih. Celokupno gledano pa je notri kar precej vrednosti...malo preglej cene domačega mesa, pa zračunaj da ga je notri nekaj 10 kg. pa že kaka skuhana juhica, golaž...ena bolj poceni omara je zihr notri

ja se nabere

mimogrede ti se voziš s C5. A tud pri tebi velja ima se može se? zakaj ne recimo xsare? premalo luksuzna?
 
Ja če imaš nesrečo, pol tudi libe ne bo pomagal. Meni je do sedaj v cca 40 letih samostojnega kupovanja hladilnikov en "crknil", Gorenje ker sem ga dal v pozimi zelo hladno shrambo in valjda ni delal (ni bil Nordic model), ko smo ga prestavili v jedilnico (pač ven iz shrambe), pa glej ga vraga, spet dela.
No da skrajšam - do sedaj bi me še vsi hladilniki "preživeli", če mi nebi "palčki" v glavi špilali in sem vzel novejše, manj požrešne (pazi štrom plačujemo sedaj cca 25€/mesec tuto kompleto, s starim bi ga 26, mogoče 27), lepše,...
Je pa res, da sem v nekem obdobju "nabiralništva" skenslal skrinje in imamo v malo večjem ločenem predalu, tak ene 5 paketov zmrznjenih blanširanih lastnoročno nabranih gob, pa par paketov masla, kako juhico, če prideta vnuka nenapovedano, poleti banjico ali dve sladoleda,... Vse skupaj ajd 100€.

aja pa še to

hladilnik je trenutno ene 6,7 let star gorenjev, prej je bil v uporabi (enih 13 let) candyjev forma, še prej pa en gorenjev, ki je mel 20+ let

skrinja je bila prej LTH (30+ let), na koncu niso niti lučke več gorele, dno je prerjavelo (ko smo jo nesli ven se je ven scedilo, pa luknja je bla vidna), hladila, kolikor je pač še, je pa še vedno delala

meli smo še eno manjši omaro, ki pa niti ni vem več koliko delalal. Tista je šla stran ene 20+ let nazaj

tako da teh zadev ne menjavamo glih vsak dan. KO se pač kupi se kupi za naslednjih 10+, kake zamrzovlane zadevšne 20+ let
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
mimogrede ti se voziš s C5. A tud pri tebi velja ima se može se? zakaj ne recimo xsare? premalo luksuzna?
Ti pa si malo pomešal zadeve. :bonk:
C5 je za sirotinjo - cena novega je bila kot sedaj ful naloudan Clio, ali pa takrat 5 let stara BMW petka (dejansko sem skoz prišel skoraj 1:1).
Očitno te zelo peče ta Liebe (ljubezen - mimogrede).

Sem ti napisal, da skrinje ne prakticiramo več - jebi ga, eni računamo, da ne bo več atomske vojne, kakovostno meso - SVEŽE in ne par mesecev zmrznjeno, pa lahko kupim v domačinskih mesarijah v okolici MB.

PS: moj Whirlpool je tudi že 10 let pri hiši, ampak še vedno manj kot C5. :cool:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
ja glej, mi mamo v omari in skrinji zaloge za 2 družini, ker ena žal nima prostora za en zamrzovalni aparat. Razlagaš da ima se može se..okej delno drži, če greš pa brat od jabe, ki je mela beka, boš videl da je šlo za par 100 € hrane stran ker je vse skup ribnilo na tak način da ni videla da ne dela, hkrati pa ti taki aparati v takih situacijah kaj dosti ne nudijo. To je bil tudi eden izmed pogojev zakaj liebherr...ker če ribne mi nimamo nobenega zadaj da bi prevzel zaloge.

ja tudi rajng whirlpoola sem pregledal, amapk sta zamrzovlana kapaciteta in zadrževalni časi pač prevesli tehtnico na stran libeja. Tko pač je.

torej kaj je boljše po tvoje..dat tisočaka pa mirno žvet in spat ali po tvoje kupiti nekaj povprečnega in ko kaj ribne prost vsemogočnega da da eno roko in nam pomaga?
Ima ta libek SIM kartico in te obvesti ko ribne?
Ali vsaj WIFI, da lahko pošlje email o crkotu?
 
Ima ta libek SIM kartico in te obvesti ko ribne?
Ali vsaj WIFI, da lahko pošlje email o crkotu?

v bistvu ima to možnost. Kot vse smart naprave se da tud njega kontrolirat prek smart fona, tablice, itd. Se dokupi vmesnik in to je to. Tega ne prakticiram, ker je v kleti tam signala ni, pa tudi smo itak večkrat dnevno v kleti in se vrže en uč na skrinjo, pa na omaro. Sicer pa imaš na zgornji strani lučko, ki jo lahk izklopiš če želiš.Če pa že sveti pa ti že ona javi ali je vse okej ali ni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nimam pojma o hladilnikih ampak smo že nekaj ogledovali tudi hladilnike med drugim, lahko rečem samo da je Liebherr tisti hladilnik k kateremu greš s prve med vsemi tistimi 500 razstavljenimi hladilniki v salonu, ti pade takoj v oko. Seveda govorim o višjih serijah. Ko ga odpreš ti je jasno zakaj je drag. Izdelava samega aparata, kako se zapira, kako je izdelan v celoti, kakšna vodila ima, vse gre lepo gladko, kako so narejene vse te nulte cone, govorim o pravih conah in ne o "kao" conah. Pač huda roba. Ista fora kot pri sedežnih, sred salona ti v oko pade sedežna, huda, greš tja, cena 21.533EUR, itak Rolf Benz. In ja, lahko se tukaj do onemoglosti pogovarjamo v čem je boljša od jebene Polipol sedežne iz Harveya. Pač če imaš keš si ga kupiš, če pa keša nimaš pa se tolažiš s tem da je to enako kot Bosch, Beko, Gorenje...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja :mad: ! Potem pa najeda za vsako pizdarijo.

Imam Liebherjevo zamrzovalno omaro, staro že vsaj 15 let. Po kakih 5 letih je začel najedat alarm in kao temperatura znotraj kakih -8°C :eek: . Serviser je rekel, da: "Se pa iz Kranja ne bom vozil 150 km daleč v tvojo vukojebino itd ...", Ok, rekel je kar na hitro,da je očitno crknil kompresor, popravilo bo 500 Ejev + potni stroški itd :obesise: .

Nakar sem poklical lokalnega mojstra, ki je takoj ugotovil, da je samo PTC sonda za merjenje temperature izgubila stik.

Liebher je že dobra firma, ampak okoli servisne podpore bi se pa dalo kar precej debatirati. Če se uvoznik že gre distribuirati zgornjo klaso, bi moral v čisto prvi vrsti poskrbeti tudi za zares učinkovito servisno mrežo - če se že gre posel. Ker zgornji razred si ne bi smel nikoli privoščiti takega kiksa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Demz POINT!!! :aplauz: :aplauz: :aplauz:

Sem bil včasih voznik bemfl premije in edina, ampak res zelo opazna razlika je bila na servisu - kamor sem mimogrede zahajal z eno pa do dve leti starim avtom precej pogosto - gospod vi ste prvi v galaksiji, ki se vam je to pokvatilo, še nikoli ni nobenemu crknila samonastavljiva zadnja prema, pa ojačevalec antene za radio,...
Kakorkoli, ko sem prišel na bemfl servis sem bil Gospod McGiver! Vsedite se prosim, hočete kavo, čaj, sok,... bom pripravila dokumente, a vas zapeljemo kam,... No saj zdaj za ženin MB, čeprav ni premija je podobno - pač malo višji nivo obdelave.
Na Citro servisu pa sem isti "drek" kot voznik 30 let starega AXa, ampak za pol cene stisnem zobe in glede na to, da je avto manj tam se ne pritožujem.

Se oproščam za off - aja na C5 mi je crknil hladilnik po dveh letih. :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mah, crkne, yebiga. Zgleda kot neka usoda ali kako ... :rolleyes:
Moji starši so imeli to smolo in to vedno brez izjeme. Starejši brat jo je pa izgleda jerbal ... Karkoli so novega kupili, naj bo šporhert ali TV ali pralni stroj itd, je še znotraj garancije crknilo. Potem je prišel serviser in popravil, zadeva je potem špilala 20 let ali do konca življenja BREZ enega samega defekta!

To je bila folklora pri nas, ničkolikokrat smo se smejali na ta račun.
Ter - takrat smo imeli glede bele tehnike predvsem Gorenje s čudovitim servisom, potem Iskra z malce manj čudovitim, pa LTH s še manj čudovitim servisom. Pa še vedno so bili vsi mnogo boljši kot pa imamo danes, ko trgovec samo čaka nakazilo kupnine, potem ga pa boli kjuratz, pa če v tem trenutku crkne.
 

Podobne teme