Hišni kino

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Torej, čas je da božiček prinese hišni kino.

V oči so mi padli Logitech Z5500 (280 eur) ali pa ojačevalec Yamaha 463 in Infinity primus zvočniki (600 eur v velikem poku).

Verjetno je druga izvbira boljša, samo al je za to razliko v ceni.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
heheh itak da zvok,... torej druga varjanta.....

je mogoče kaj drugega za ta denar,.....?
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Za tebe je bolše vprašanje ali zaznaš kanček kvalitete?
hysterical-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Se mal priklopim...

dat 300 ali 2000+€ to je ?

Smo trenutno na "hrupnih" Z5500. Vzel pred časom, ker sem rabil nekaj majhnega in že uporabnega za priklop na (HT)PC s IPTV in kasneje še PS3.
To nikakor ni to a za določeno obdobje nekaj let popolnema OK. V nek dokaj soliden sistem pri trenutni postavitvi pohištva nima smisla vlagat. Pride pa po rekonstrukciji in zasuku dnevne (okna, vrata sedaj zelo neugodno zaradi prehodov) nekaj konkretnejšega.

Okoli 2000+ (-) € bom verjetno pripravljen odrinit za 6 zvočnikov (5.1). + soliden reciver. Prostor relativno majhen cca. 3x4 m. Nasveti dobrodošli!
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Definitivno RXV463 + Primus. Sem slišal ta komplet (nastavljen tako kot treba) in me je resnično presenetilo kako lepo igra. Soba 4x5 metrov.
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Ko se nameniš odšteti €, je pametno največ odšteti za zvočnike, ki ti ustrezajo. Seveda morajo ustrezati tudi prostoru.
Ker vrhunski HI-FI na slabih zvočnikih zveni zanič.
Obratno je pa dosti bolje, Zvočniki navkljub zanič Hi-FI ju, dajo nek rezultat.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Se mal priklopim...

dat 300 ali 2000+€ to je ?

Smo trenutno na "hrupnih" Z5500. Vzel pred časom, ker sem rabil nekaj majhnega in že uporabnega za priklop na (HT)PC s IPTV in kasneje še PS3.
To nikakor ni to a za določeno obdobje nekaj let popolnema OK. V nek dokaj soliden sistem pri trenutni postavitvi pohištva nima smisla vlagat. Pride pa po rekonstrukciji in zasuku dnevne (okna, vrata sedaj zelo neugodno zaradi prehodov) nekaj konkretnejšega.

Okoli 2000+ (-) € bom verjetno pripravljen odrinit za 6 zvočnikov (5.1). + soliden reciver. Prostor relativno majhen cca. 3x4 m. Nasveti dobrodošli!

Če ti je najpomembnejši kino zvok, potem itak ni dileme - proti Yamahi ostale firme nimajo za burek. Dobra izbira bi bil RXV863 (1080p upscaler!). Pri zvočnikih je pa izbire toliko, da lahko doktoriraš zraven + okusi so zeeeelo različni. Povej malo več kaj poslušaš, kaki zvok ti je všeč in kaj pričakuješ od sistema.
 

JEREMIJA79

Pripravnik
11. dec 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Ker vrhunski HI-FI na slabih zvočnikih zveni zanič.
Obratno je pa dosti bolje, Zvočniki navkljub zanič Hi-FI ju, dajo nek rezultat.

Poba tole si se pa fejst zmotu...
ne-ne-1.gif
Obratno pa velja(govorim iz izkušenj).
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Citat:
Uporabnik JEREMIJA79 pravi:
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Ker vrhunski HI-FI na slabih zvočnikih zveni zanič.
Obratno je pa dosti bolje, Zvočniki navkljub zanič Hi-FI ju, dajo nek rezultat.

Poba tole si se pa fejst zmotu...
ne-ne-1.gif
Obratno pa velja(govorim iz izkušenj).


Kaj velja?
 

JEREMIJA79

Pripravnik
11. dec 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Citat:
Uporabnik JEREMIJA79 pravi:
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Ker vrhunski HI-FI na slabih zvočnikih zveni zanič.
Obratno je pa dosti bolje, Zvočniki navkljub zanič Hi-FI ju, dajo nek rezultat.



Poba tole si se pa fejst zmotu...
ne-ne-1.gif
Obratno pa velja(govorim iz izkušenj).


Kaj velja?

To da vrhunski Hi-Fi na slabih zvočnikih še vedno lahko zveni dobro...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:

Če ti je najpomembnejši kino zvok, potem itak ni dileme - proti Yamahi ostale firme nimajo za burek. Dobra izbira bi bil RXV863 (1080p upscaler!). Pri zvočnikih je pa izbire toliko, da lahko doktoriraš zraven + okusi so zeeeelo različni. Povej malo več kaj poslušaš, kaki zvok ti je všeč in kaj pričakuješ od sistema.

Jah se šele začenjam poglabljat v tale segment. Do sedaj je nekak vedno zadaj ostalo. Spremenljivk je res ogromno in bolj berem manj vem od kje se zadeve resneje lotit, da bo rezultat pravi. Mimgrade si nehote zaveden imam pa sedaj prek zime mal več časa pregledat. V planu je ob renovaciji mal kanalov za kable speljat in bi bilo dobro, če bo tole vsaj pribljižno določeno. Pač iščem namige bralcev foruma kaj pogledat in na kaj bit pozoren.

Po eni strani bi bila dejansko rešitev glede na prostor en komplet manjših zvočnikov na stene pripopat. Zgoraj omenjene BOSE, zanimiv mi je KEF 5000 a dokaj povprečno ocenjen... Po drugi strani pa imam občutek, da če se že spravim mal več vložit v zvok mi kmalu ne bo OK. Iz prakse ponavadi pristanem kak rang višje kjer začnem... A neke osnove je treba imet preden začneš ponudbe zbirat in preizkušat... Glede na prebrano zaenkrat se bolj nagibam k sestavitvi zvočnikov.

Filmov se trenutno pogleda kaj nekaj. V veliki večini v originalnih formatih večinoma je seveda še DVD. Kar se glasbe tiče se posluša v glavnem popularne zadeve izpred 1,2 dekad. Kake klasike in narodnozabavne ne.
reciver? definitivno rabim zadevo, ki spusti skozi 1080p in je tudi zmožna upscalinga in pobrat zvok iz različnih virov ob priklopu videa prek HDMI. PC mi trenutno pač ne omogoča pošiljanja zvoka prek DVI. V prvi fazi bo priklopljen PC, PS3 in STB od ponudnika IPTV predvsem zaradi plačljivih vsebin. TV in radio gre sicer prek PC, ker sem se pač navadil, da mora bit internet in kaj uporabnega naredit na dosegu.

Neznanka mi je neka pametna postavitev v prostoru. Ob trenutnem 46" ekranu je treba bit zelo bljizu. Če postaviš en mal večji center in SUB in stranske samostoječe zvočnike ni nič prostora več. Prostor je majhen tako da odmik ekrana od stene tudi nekako ne pride v poštev....

Skratka nub v megli, ko vsak koristen napotek iz prakse prav pride preden se lotim obiska prodajalcev.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
A ti je že kdo rekel, da imaš prevelik TV?
smile-1.gif


Moj predlog (če še malenkost raztegneš svoj budget) je:
Yamaha RXV-863 (600 EUR) + sprednji zvočniki B&W 683. (1.400 EUR). Mene so tile B&W zvočniki totalno impresionirali, pa sem slišal že marsikater preeecej dražji zvočnik.
Potem zadnji surround zvočniki niso tako pomembni, da bi bilo smiselno dajat za njih ogromen denar, vzameš magari kaj rabljenega za 100-150 EUR (na bolhi so trenutno eni B&W DM601 - ki bodo delo surround zvočnika opravljali več kot odlično).
Več pozornosti bi bilo spet potrebno nameniti center zvočniku (okoli 200 EUR novo dobiš - JBL ES25C, Infinity Beta C250, Dali Concept Center,...). Preko tega zvočnika gre večina govora v filmih, zato pač mora bit dober. Če imaš pa res srečo, pa se da dobit tudi kakega rabljenega B&W za tak denar.
Potem pa še kak woofer, mogoče kaj manjšega (8 - 10'') - to ti pa spet pobere ene 250-300 EUR.

Torej za dobre 2.5k EUR bi se dali sestavit kar zelo dober sistem. Najpomembnejše komponente bi bile nove (receiver, front zvočniki), ostalo pa pač rabljeno.

Vsaj jaz bi nekako v tej smeri razmišljal na tvojem mestu...odločitev je pa seveda tvoja. Razen če imaš morda predsodke pred rabljenimi zvočniki - jaz jih nimam, ker sem že večkrat dobil v nulo ohranjene zvočnike za drobiž.

LP
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A niso JBL zvočniki top? Če je že govora o sistemu za par tisoč €
smile-1.gif

Nekega splošnega odgovora kaj je top za par tisoč € ni. JBLi so zelo dobri (vsaj jaz sem z mojimi res zadovoljen), ima pa vsaka znamka določeno specifiko zvoka. In ker smo si ljudje različni, so lahko nekomu JBLi top, spet drugemu pa gre na kozlanje ko jih sliši. Isto velja za vse ostale znamke...
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Citat:
Uporabnik JEREMIJA79 pravi:
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Citat:
Uporabnik JEREMIJA79 pravi:
Citat:
Uporabnik vacant pravi:
Ker vrhunski HI-FI na slabih zvočnikih zveni zanič.
Obratno je pa dosti bolje, Zvočniki navkljub zanič Hi-FI ju, dajo nek rezultat.



Poba tole si se pa fejst zmotu...
ne-ne-1.gif
Obratno pa velja(govorim iz izkušenj).


Kaj velja?

To da vrhunski Hi-Fi na slabih zvočnikih še vedno lahko zveni dobro...


Še enkrat preberi.
Vrhunski HI-FI in zanič zvočnik je rezultat zanič.
Zanič HI-FI z dobrimi zvočniki je rezultat dosti boljši.
nahrung002.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Tisti, ki iščete superduper upscaling na 1080p, naj vas spomnim, da kupjete buče. Če je originalni izdelek v PAL formatu s resolucijo 525 vrsticami, vam upscaling na 4325904689046834683434525i (ali p) vrstic nič ne pomaga. Še vedno je vir PAL!!! Če pa gledate BlueRaye in HD material pa imate itak direktno preko HDMi iz playerja v TV prikuplano in avtomatsko gleate HD ali FHD format v resoluciji ki jo predvaja dani player. Ker iz Divx-a še tak upscaling ne dvigne na višji nivo. Podoben efekt, je recimo pri fotoaparatih, kjer proizvajalci "pumpajo" megapixle, ne izboljšajo pa optike. Tako pa včsih slika izgleda bolje na 3,2M kot pa na 10M.

Bolj bi vam svetoval da gledate za reciverji, ki so zmožni dekodirat DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, ker to so formati ki se nahajajo na BR ploščkih.