Hidrofor - Hidropak

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Pozdrav.

Zanima me ključna razlika med hidrofor in hidropak.

In moje želje..

Trenutno uporabljam ,za črpanje iz potoka in polnjenje ibc cisterne in direktno zalivanje s cevjo ,električno črpalko.

Zdaj bi pa namestil eno od teh naprav ,kot prvo ,da bi pridobil malo pritiska ,on kot drugo ,bistveno ,da bi se ob uporabi razpršilca na koncu cevi ob zalivanju , ko recimo ta razpršilec zapreš ,voda preneha teči ,da se v takšnem momentu črpalka izključi. Ker sedaj v izogib poškodbam črpalke mora voda ves čas teči. Vem da se dobijo tlačna stikala , a vseeno pridobiti še pritisk..lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Potopna črpalka na tlačno stikalo....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Hidropaki so manjse kapacitete (nekaj 10l) in imajo membrano v rezervoarju (kot ekspanzijja). Zaradi membrane so ponavadi lahko lezeci. Hidroforji (100 in vec litrov) so brez membrane zato so pokonc.
Zdaj me naj pa nekdo poprav.
Hidroforji so mi domači, (starsi) hidropaki ne toliko.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Koliko sem malo pregledal naj bi bili za moje želje primerni hidropaki ? So v osnovi bolj pretočni ,hidroforji so bolj namenjeni zagotavljanju pritiska v hišnih napeljavah..Mislim da sem pravilno razumel namene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dax

Majstr
22. maj 2012
712
1.639
93
Ne obremenjuj se s poimenovanjem, išči nekaj takega recimo:
Ena od rešitev je tudi črpalka s frekvenčno regulacijo, ki deluje na principu padca tlaka v sistemu (odpiranja pipe).