Hi-end 13-14 prenosnik, do 1,5k EUR

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
13" ali 14" potem sigurno Dell XPS15, ker je praktično velikosti klasičnega 14" ker ima edge-to-edge display. Drugače HP spectre 360 je OK, ampak je 2in1 (tablet mode itd...) kar vzameš le, če rad bereš novice na WCju. Sicer potem pride v poštev tudi MS SurfaceBook. Malo cenejši in ravno tako v redu bi bil tudi HP Elitebook 840 ali 850 mogoče celo če ni ravno prevelik
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Piše, da je še v garanciji slabo leto. Naš IT bi pa kar kupoval nov laptop
stupid-1.gif


Hvala za tole, javim kako se izteče.

Hja, mogoče IT izhaja iz HP-jev, kjer v tem razredu triletna garancija ni tako samoumevna, kot pri Lenovu.
evil.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.379
113
40
Lj
Ja sam na žalost je od Microsofta, ista firma ki je naredila Windows8/10 zmazek.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Elitebooki imajo kr lepo 3 leta garancije.

Saj nisem rekel, da nimajo. Ni pa za Elitebook bila 3-letna garancija samoumevna v preteklosti. Nekaj casa, vsaj tam okoli 2011, 2012 so jih prodajali samo z enoletno garancijo. Zaradi tega je kar nekaj firm takrat menjavalo laptop floto za Lenovote.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Notebook DELL Latitude E7470 Core i5 6300U (2.4-3GHz), Intel HD 520, 1x8GB DDR4, 256GB SSD, W7Pro 64, W10 lic., 14" 1920x1080 anti-Glare, HD Cam, 802.11ac+BT, Fingerprint Reader, Smartcard Reader, backlit keyboard Dual Pointing, 3y NBD
1250+ddv
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Nekaj casa, vsaj tam okoli 2011, 2012 so jih prodajali samo z enoletno garancijo. Zaradi tega je kar nekaj firm takrat menjavalo laptop floto za Lenovote.

Ne niso. Smo imeli v firmi celo floto elitebookov iz konca 2011 in 2012 in vsi so imeli 3 leta garancije. In so jo tudi rabili, ker so v garanciji crknili praktično vsi od cirka 20 kupljenih komadov. Mojemu je šla plata po nekje 2,5 letih, pa drugega kot srfal na njemu nisem. Kaj šele, da bi ga kdaj kam odnesel.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Sem zdajle preveril pri bivsem sodelavcu iz prejsnje firme,kjer se je takrat menjavala flota laptopov iz HP na Lenovo...res je,ko sva se takrat pogovarjala o tem,zakaj sem dobil T520 namesto Elitebooka,sem bil preprican,da je omenil krajso garancijo pri HP-ju. No...garancija je res bila 3-letna,support in (ne)zanesljivost sta prevagala na stran Lenovota...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
No pri nas so po nevem kakšni čudni odločitvi menjali lenovo prenosnike za hp, ker je bila tudi vsa druga oprema hpjeva in so dobili hude cene.

Po eni prigodi so imeli vsi dovolj in je padla odločitev, da se gre nazaj na lenovo, stacionarce pa monitorje so kupovali dellove, potem je pa itak šla firma papa dijo in ni bilo več problema.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Imam že 3. Elitebooka. Pri meni laufa včasih tudi 10 ur dnevno, vlačim ga s sabo okrog in po 3 letih intenzivnega dela menjam. Imam dobre izkušnje s HP (za razliko od večine kolegov
smile-1.gif


Ni bilo z nobenim omembe vrednih problemov, kolikor se spomnim samo 1x flat kabel za display menjan (pod garancijo v roku par dni).

Po drugi strani pa imam doma tudi 12 let starega Acerja, ki kar noče crknit. Menjal sem disk in to je to.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Na sestankih nisi "in" če ne fookneš vsaj 1.5k€ na mizo...

Samo po drugi strani pa, če takih ne bi bilo, potem sam ne bi mogel kupit praktično nerabljenega eno leto starega za 1/2 cene novega.
cheer.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Jaz mam pa Think pada T420 misml da že 4 leta in dela bp. Vedno ga nosim s sabo kuča posao. Vsak dan preklaplam vsaj enkrat kablovje (monitor, elektriaka, zvožčniki ) nimam dockinga. Prižgan od 5 ih zjutraj do vaj 20-te ure.
Lani sem menjal ventilator ostalo dela bp.

Ravno razmišljam o menjavi itak Think pad, ker sem imel s prejšnimi slabe izkušnje (HP, Dell )
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Na sestankih nisi "in" če ne fookneš vsaj 1.5k€ na mizo...

Samo po drugi strani pa, če takih ne bi bilo, potem sam ne bi mogel kupit praktično nerabljenega eno leto starega za 1/2 cene novega.
cheer.gif

Praktično nerabljenega Thinkpada?
17758-icon_confused.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
No pri nas so po nevem kakšni čudni odločitvi menjali lenovo prenosnike za hp, ker je bila tudi vsa druga oprema hpjeva in so dobili hude cene.

Po eni prigodi so imeli vsi dovolj in je padla odločitev, da se gre nazaj na lenovo, stacionarce pa monitorje so kupovali dellove, potem je pa itak šla firma papa dijo in ni bilo več problema.

Ja, pri nas so tako v prejšnji kot v zdajšnji firmi generalno gledano zelo razočarani nad HP-ji, tako da smo v veliki večini (90+ %) na Lenovotih.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Začetna predpostavka je bila res čudna: hočeš high-end, pa črtaš proizvajalca ki ima v tem segmentu cca. 50% prodaje, pa verjetno najboljši servis v Slo. Statistično gledano se ti lahko notebook pokvari ne glede na blagovno znamko. Jaz bi vseeno pogledal še enkrat Lenovo-te v segmentu ultraportablov: imaš v tem segmentu X1 Carbon in pa Yoga 910, oboje je primerljivo z ostalim kar so ti ponujali (dobiš touch, i7, 16gb rama, 910-ko celo s 4k zaslonom). Od high-end ti pa potem ostane tako kot so ti rekli samo še HP ali pa MS, vse ostalo so igračke, če si imel kdaj priliko videt te tadrage notebooke drugih firm (ala Samsung, Acer ipd.) - seveda si Apple tudi črtal. Če hočeš dobrega kitajca poglej še Xiaomi Mi Air, 13palčen, samo ti bo prepoceni, ker je okoli jurja - če se ti gre loterijo v primeru morebitne okvare, sicer boš dobil dobro ceno in robo, samo mislim da nimajo touch screena (ali pa tudi) - jaz brez touch-a ne kupim več mašine nad 300 EUR (če toucha do sedaj nisi imel je itak vseeno, če se enkrat navlečeš toucha pa veš o čem govorim). Aja, če računaš na okvaro črtaj še Microsoft Surface, boš prej brado dobil kot pa notebooka nazaj s servisa, še posebej po enem letu pa pol ko bo zunaj verzija 6... potem ti glede kolikortoliko servisa ostaneta samo še Lenovo s tema modeloma pa HP s Spectre serijo - ostalo pač ni ultraportable.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
KSZ

Še en glas za HP EB Folio 1040. Sam imam G3 skupaj z LTE modemom. Super, nobenih težav, kvalitetno sestavljen (kombinacija magnezija, če se ne motim), osvetljena tipkovnica, lahek, baterija dobra, ca 3 ure dela. Ogromna količina rama, SSD. Spodobni zvočniki. Leti, ko sneta sekira.

Minus je, če rabiš VGA in ethernet, ker to pa laufa preko donglov. Pa docking oz replikator je tak, nikakav.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
KSZ

vsa serija T in X ima osnovno 3 letno garancijo. Po defaultu, lahko pa dokupiš do 5 let.

Pri nas, v uporabi čez 200 prenosnikov, vse Lenovo, tudi T440S, pa ni z nobenim problem. Dajte raje servis preveriti, ker to so malo čudne informacije, vsaj jaz imam z 3-mi servisi zelo dobre izkušnje (glede na količini računalnikov 1800+).

Lp,
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
XPS ni poslovni računalnik. Od Della so to latitudi, ki so vrhunski, ampak dragi. XPS je navadno šminkersko sranje. Jest majhnega ekrana brez normalnega docking stationa nočem..

Latitude E7450 recimo je top of the top... + dock + kak 24 Dellov monitor pomožnosti U serija ali pa še bolje dva.