HDMI -> VGA

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Delam upgrade in imam dva monitorja na VGA. Nov racunalnik pa ima le en VGA, en DVI-D in en HDMI. Torej bi enega gnal s konverterjem.

Sem gledal po netu in za DVI-D na VGA rabis aktivni konverter, ki se napaja preko USB. Ni mi pa jasno, ce so HDMI na VGA aktivni ali pasivni? Rad bi cim manj kablov. Gledam trgovine in aliexpress, pri HDMI na VGA se nikjer ne omenja napajanje. Tudi cenovno je se kar razlika, aktivni DVI na VGA so tudi po enkrat drazji kot HDMI na VGA.

Ima kdo izkusnje? Ker sem se ta mesec ze obilno skesiral za vso to zabavno elektroniko, ne bi rad zdaj kupoval se nek rabljen monitor, samo zato da bo mel DVI-D. Sem se malo razvadil na dva zaslona, sta pa na zalost oba analogna.

Tnx!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
HDMI omogoča samo digitalni prenos, VGA pa samo analogni. DVI lahko načeloma eno in drugo, če gre za DVI-I, ki ima zraven tudi analogne pine. Če ima računalnik poleg HDMI samo DVI-D in ne DVI-I, je edina opcija aktivni pretvornik (DVI->VGA ali HDMI->VGA). Preveri pa, če pretvornik podpira ustrezno ločljivost.