Gume 205 50 R16 ali 205 45 R17?

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Zdravo!

Ali ima kdo mogoče na svojem avtomobilu katero od teh dveh dimezij gum (205 50 R16 ali 205 45 R17)?
Odločiti se moram, katero dimenzijo naj nataknem na opel Merivo - to dvoje imam v homologaciji
smile-1.gif

ČE je možno, priložite sliko, tako da se vidi guma in feltna.
Malce me skrbi, da bo pri 17'' zelo trd avto oziroma se bo čutila vsaka jamica in neravnina na asvaltu.

Hvala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Stoji na neravnem - sprednja guma je drugače bolj dol. Nižat pa ne mislim, ker nimam namena pri vsakem ležečem policaju se plazit preko in upat, da karter/auspuh ostane na avtu
tongue-1.gif
Ravno 2 tedna nazaj je kolega uničil karter in menjalnik na nižanem megane coupeju - popravilo ga je prišlo 300€, pa še to preko vez in z rabljenimi deli.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Tnx za tole sliko. Mislim, da se je moje iskanje končalo. Tudi sam sem bil v dilemi, vendar samo pri 16'' - ali 45 ali 50. Zdaj so na platiščih 45, ko sem probal, se mi je zdelo, da malo preveč ropotajo. Sicer s 45 ne bi izgubil skoraj nič, pri 50 pa mi rahlo leze v plus, kar najbrž pomeni, da bo za razliko od zdaj števec kazal malo bolj točno, poraba pa tudi ne bo toliko večja.
Sem probal za eno fotko s 55 gumo in izgleda kot traktor.
crazy1.gif


Tudi 16'' je draga guma, če hočeš dobro. Jaz si ne morem predstavljati, kako bodo gume kupovali lokalni kmečki pobje, ki za zdaj imenitno vozijo ganc nove 307-ice s serijskimi 17''. Ko bo kupoval gume, se bo ustrelil, ko bo videl 400+ EUR na računu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Točno tako.
grin1.gif
Lepo vzemi 16'', boš vsaj lahko parkiral na robnik, ne da bi ti zvilo gumo...zadnej čase je sploh moda, da nekateri skušajo zdraviti komplekse s čim večjimi platišči. Pol pa gumo zvozijo do karkase ali kako se že reče tistemu platnu, ker ni denarja za nakup novih gum. Patetiki.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ma, zadnjič smo se zabavali ob pogledu nekega zrižanega (vključno s kočija style kolesi) in znižanega 5gen. Civica limuzino, ko je naredil kolono, ker se je čez malo višjega ležečega policaja spravljal kot bolan srat. Za 5m dolgo pot je potreboval najmanj 40 sekund.
hysterical-1.gif


Na žalost je imel še odprta okna in je okolico zvočno posvinjal s čefurskim turbofolk onesnaženjem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Pol pa gumo zvozijo do karkase ali kako se že reče tistemu platnu, ker ni denarja za nakup novih gum. Patetiki.
Nene, potem imajo pa čungalunga gume gor. Recimo sedaj so moda 18 in 19-ke, potem pa gledaš kakšne gume so gor in več ali manj čungalunga (smrekca profil seveda
cool-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
pa ste vi gledali kolko stanejo 16 in 17 gume? skoraj isto! v mojem primeru so 16 okrog 20€ cenejše, lahko tudi manj, odvisno od proizvajalca in modela, ker niso vsi isti.
17 col da ne moreš na robnik parkirat?
hysterical-1.gif
ja pa ja, to piše nekdo ko vozi 14 colske balone z radkapami. v 5 letih nisem zvil, poškodoval, polomil, popokal nič! pri višini 45. Pod 45 bi pa znal bit problem
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
pa ste vi gledali kolko stanejo 16 in 17 gume? skoraj isto! v mojem primeru so 16 okrog 20€ cenejše, lahko tudi manj, odvisno od proizvajalca in modela, ker niso vsi isti.
17 col da ne moreš na robnik parkirat?
hysterical-1.gif
ja pa ja, to piše nekdo ko vozi 14 colske balone z radkapami. v 5 letih nisem zvil, poškodoval, polomil, popokal nič! pri višini 45. Pod 45 bi pa znal bit problem

Zakaj pa pod 45 problem
grin1.gif
. Domnevam da si mel v mislih nižji presek pri isti širini.