Guma: popravilo ali ... ?

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Kaj je mogoce se kako resiti tole ?
guma2.jpg
goce [e reiti to poskodbo gume?
guma1.jpg
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Kaj bi pa rad rešil, če je poškodovana samo zunanja plast gume, ne "pletenica" spodaj, ne pušča in se ne napihuje, potem voziš,
si malo pozoren, če se kasneje opazijo kakšne deformacije... Če te pa to zelo moti, pa novo gumo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in McGiver

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Lahko uporabiš cementno lepilo za zunanji del, noter pa za vsak slučaj še eno fliko ali zračinco. Se splača? Da če je guma nova, mogoče kakšna nestandardna dimenzija (beri bolano draga).

Moje mnenje? Jaz bi jo popravil, pred leti mi je na enem izmed vozil počila vzmet, nastala je podobna poškodba, guma se je še 2 leti vozila, pa nisem škrt.. Bila je samo lepotna napaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pelješ k normalnemu vulkanizerju, ki bo povedal, če je za odpad ali jo bo za dobrih 10 evrov popravil. Tako je vsaj bilo v mojih situacijah. Enkrat menjava, poškodba nevarna, enkrat pa so "vulkanizirali" nekaj čez. Napisi na tem mestu so izginili.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Na kakem športnem avtu se strinjam, tam ni odstopanja pri teh hecih. A pri vsakodnevni škatli, ki komaj kdaj vidi preko 100km/h...
Malo poglejte videe, kaj od poškodb gum se na strojih popravlja po 'tovarniških navodilih'.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

saj se hecate? ta guma je samo za na odpad. na prvi sliki mi pa (se dodatno sr@nje) deluje cisto brez profila. vseeno pa , tudi profil ce je na full, je tole cisto pregloboko.

par evrov v zepu in pizd@rija ali dobre gume
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zena je mela manj poceno .. vulkanizer je reku zamenjat (obe).. pa ta “dobro” mam za rezervo, ce se kdaj z ostalima dvema (starima) kaj zgodi..

pri kilometrih ki jih delamo - se ne zajebavam za teh “par €”
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Svaka čast, da po boku gume oceniš kolko ma profila.
ne, saj sem napisal, da mi deluje,... po kratkih crticah je polozno neka crta. sem mislil, da je to zacetek tekalne povrsine. na telefonu...

nisem mehanik ali vulko... vseeno, tako gumo ne bi imel na avtu niti minute vec kot bi bilo potrebno. lahko pa se obesis na svoje strokovno znanje in mi razlozis, da je ta guma super duper varna.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
saj se hecate? ta guma je samo za na odpad. na prvi sliki mi pa (se dodatno sr@nje) deluje cisto brez profila. vseeno pa , tudi profil ce je na full, je tole cisto pregloboko.

par evrov v zepu in pizd@rija ali dobre gume
Izracunaj koliko trpinčenja prenese guma, ki pri hitrosti 130kmh na avtocesti udari v 1cm luknjo. Par stokrat od jesenic do ljubljane. Se mi je zdelo. Se nagradno vprasanje zate. Bula ali vdolbina na bocnici. Kaj je bolj nevarno?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

fak ste tecni. vzamem nazaj. TA GUMA JE SUPER DUPER. SAMO VOZI MISKO. se opravicujem prizadetim za psihicne tezave