gsm prostoročni sistem

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Torej, kazni za uporabo gsm med vožnjo so se povečale, zato želim v avtu vzpostaviti en uporaben prostoročni sistem.
Razne slušalke odpadejo.

Vidim 2 varianti:
1. bluetooth avtoradijo in gsm
2. navaden gsm in povezava na navaden avtoradio (klasična avtoinstalacija)

Vprašanja:
1. kater bluetooth par avtoradio, gsm aparat predlagate?
Želje gsm: dolgo trajanje baterije, preprost vklop/izklop bluetooth, majhen aparat, preprosta uporaba. GSM uporabljam samo za telefoniranje in precej redko za sms.

2. kater klasičen (ne bluetooth) par gsm + instalacija predlagate?
Želje: enake kot pod 1. (razen seveda bluetooth)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Jaz sem se ravno prejšnji teden odločil za tale avtoradio. Razlog: daleč najcenejši model z bluetoothom. Prvotno sem sicer iskal nek poceni radio (stari mi je crknil) ampak ko sem videl ceno tega LG-ja, sem se odločil upokojiti BT slušalko
cool-1.gif


Če ti koristi navigacija mogoče lahko pogledaš tudi v tej smeri. Garmin (verjetni tudi ostali) ima modele z bluetoothom in mp3 playerjem.

B.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Od leta 1998 do 2007 sem uporabljal klasično prostoročno telefonijo. Zadeva je super, samo da si zelo omejen pri morebitni zamenjavi telefona. 2007 sem pri zamenjavi avtomobila vgradil Parrot 3100. Popolnoma zadosti mojim potrebam. Uporabljam skupaj s SE Z610i, telefon polnim na 3-4 dni, odvisno od tega koliko se vozim (BT pač nekoliko kuri baterijo, UMTS vklučim samo po potrebi).

Se pravi - 3. možnost Parrot 3100
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jst tudi razmilsljam da bi to vzel, pa nevem a bi tega 3100 , al bi onega z malce večjim zaslonom.
Skoda k rabljenih ni za dobit.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Sam imam SE Z710i in plav punkt Hamburg MP57. Ni ravno najcenejši ima pa to prednost, da ima dodatni mikrofon, ki se ga namontira nekam v bližino glave, tako te sogovornik menda precej bolje sliši. Pet telefonskih pa lahko sprogramiraš v radio, da ti ni treba niti telefona vleči iz žepa.
Minus pa je to, da se ne dajo nastaviti barve displeja in tipk.