Grelne svečke

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Primenjavi grelnih svečk mehanik ne more odviti ene od nih. Razdreti bi moral pol mašine, da bi zrihtal. Je rekel, da je nekdo že prej poskušal menjati in jo je zdrajsal. Ker imam avto že 10 let, se je to zgodilo že prej. Zanima me, če so tri svečke dovolj za normalno delovanje oz. vžiganje motorja. Po moji logiki mora biti dovolj, če je do sedaj zalaufal po treh, ker ta, ki jo je hotel zamenjati, ni delala. No, čisto nazadnje ni več vžgal, edino s start sprejem, mehanik je ugotovil, da dela samo še ena svečka.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.384
1.359
113
Čeprav ne vem, če je posebej nujno (odvisno o tega, kje živiš, a imaš garažo in malo tudi od motorja) je verjetno to sprejemljiva rešitev samo v primeru, če za avto že vidiš, da bo šel na odpad.

Če ne pa rabiš boljšega mehanika.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Primenjavi grelnih svečk mehanik ne more odviti ene od nih. Razdreti bi moral pol mašine, da bi zrihtal. Je rekel, da je nekdo že prej poskušal menjati in jo je zdrajsal. Ker imam avto že 10 let, se je to zgodilo že prej. Zanima me, če so tri svečke dovolj za normalno delovanje oz. vžiganje motorja. Po moji logiki mora biti dovolj, če je do sedaj zalaufal po treh, ker ta, ki jo je hotel zamenjati, ni delala. No, čisto nazadnje ni več vžgal, edino s start sprejem, mehanik je ugotovil, da dela samo še ena svečka.

sem poslušal kak teden nazaj mehanika prav na to temo, ki je rekel, da primerno orodje in znanje resi vecino taksnih tezav brez podiranja motorja.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Najlažje je rečt ne gre, ker v ozadju ni profita oz poraba časa je večja od prejetih eurov.
Takega mehanika bi jaz takoj odpikal.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Primenjavi grelnih svečk mehanik ne more odviti ene od nih. Razdreti bi moral pol mašine, da bi zrihtal. Je rekel, da je nekdo že prej poskušal menjati in jo je zdrajsal. Ker imam avto že 10 let, se je to zgodilo že prej. Zanima me, če so tri svečke dovolj za normalno delovanje oz. vžiganje motorja. Po moji logiki mora biti dovolj, če je do sedaj zalaufal po treh, ker ta, ki jo je hotel zamenjati, ni delala. No, čisto nazadnje ni več vžgal, edino s start sprejem, mehanik je ugotovil, da dela samo še ena svečka.
če ne bo glih -20 veni bo brez 1 svečke laufalo bp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Dovolj je za zagon ne pa za normalno delovanje.
O katerem motorju je tu govora?
Aja, pa še to me zanima. Zakaj ne bi bilo ok za normalno delovanje oz. če vprašam drugače, kaj je sploh naloga grelnih svečk, razen za pomoč pri vžigu? Ker če vplivajo tudi na delovanje motorja med vpžnjo, bi bilo po moje skoraj nujno potrebno, da delujejo vse. Kot sem že zgoraj napisal, gre se za motor 2.5D Fiat, letnik 1988, ki je montiran v avtodom, ki se malo uporablja pozimi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Aja o tak stari zadevi je govora. Tu vplivajo samo na vžig. Če ne voziš avta pri mrzlih temperaturah boš tudi s tremi preživel.
Drugač pa pri modernih motorljih lahko laufajo še par minutk po zagonu. Ampak vseeno je bolje, da najdeš nekoga z orodjem, da ti to ven spravi in maš 4 delujoče.

nemenabijat Torej če si to že delal ne govori, da zadaj ni profita. Ljudje živijo od takih zadev. Profita pa ni ne, če zaračunaš kot za navadno menjavo.
Oziroma če pogledaš cene takega orodja, ne bi nihče tega kupoval če ne bi bilo zadaj profita.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Jaz bi rekel takole....naj ti zdaj zamenja te 3 ki so se bp odvile....

4to pa do poletja namakaj z 50/50 mix Acetona in ATF....in se vmes vozi da vroč/hladen motor (svečka) poskrbi da se bo zaradi raztezanja kovin ATF olje lepo razmazalo po celem navoju svečke in bo poleti lepo spustila....

Imam 2 taka projekta za poleti....in jih zdaj vsak teden penzlam (tamala injekcija z iglo pa na vsako 2-3 kapljice) z tem mixom do poletja...

Seveda pa računam da bo to še vedno lahko pomenilo da, se bo ena (tista ta zakleta :)) utrgala in bo menjava namesto 100eur pač prišla 300-400eur (podiranje glave...nove dihtunge...ravnanje...roke)

Tko to pač je... :(
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Aceton (v litrski piksni) in ATF (Olma asortiman) dobiš v Merkurju......v torek se odpirajo tehnične trgovine. Brizgo in iglo pa v vsaki lekarni....al pa pr kakem Rogovcu.... :)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
In ker moram za ta tvoj sprejček al na amazon....ebay....povsod je samo v trgovini ga nimajo....razlika v performansih pa minimalna
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Z nafto marsikaj narazen spraviš......prakticiram to na šihtu...

Ampak ja.....meni sicer diši......ne bi jo pa vohal v kabini non-stop med vožnjo (ko se bi motor segrel) ;)