grafični (photoshop) nasvet

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
na sliko bi rad narisal določeno pot/linijo/črto, ki bi bila senčena (črta, ki meče senco). kako bi to lahko dosegel v photoshopu oziroma v katerem programu? sem že gledal naokoli po netu, a kakšnih pravih nasvetov ni. photoshopa pa tudi ne obvladam najbolje...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Photoshop:
Desni klik na Layer (od poti/linije/črte) ---> Blending options ---> Drop shadow (obkljukaš in nastaviš po želji)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok, počasi...najprej uvozim sliko, verjetno naredim nov layer...potem sem pa že mrzel. že debelino črte ne znam nastaviti...eh.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
za prvo silo lahko to narediš tudi v wordu.
na list vstaviš sliko, potem pa čez narišeš črto ali krivuljo: insert -> shapes
črti ali krivulji dodaš senco: format->shape styles ali pa format-> shape effects
na koncu pa s snipping tool izrežeš sliko s črto
kvaliteta slike mogoče ne bo tako dobra, kot če bi to delal v grafičnem programu, ampak če nimaš drugega, gre tudi tako.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
ok, počasi...najprej uvozim sliko, verjetno naredim nov layer...potem sem pa že mrzel. že debelino črte ne znam nastaviti...eh.

a mas indesign?

drugace za debelino crte išči "stroke" zavihek...

ne rabis novega layerja delat. na orodjih levi najdi knof za risanje, pa bo itak sam nov layer naredil, ko bos narisal črto...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
nope, photoshop. bi bilo to lažje v ilustratorju? ker ne bi zdaj cele znanosti naredil okoli te črte (pa očitno jo bom
smile-1.gif

ok, debelino črte sem že stauhal, zdej pa samo to senco zrihtat...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok...in kaj potem? to naredim, a če narišem črto, ni nobene sence, kot sem nastavil v teh nastavitvah.

edit: ok, pogruntal. očitno nisem še tuk trd v glavo...hvala vsem
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Fantje, enega ki obvlada photoshop bi rabil da mi uredi 2 fotki. Rabil bi samo spremenjen tekst, verjetno za nekoga, ki dela v photoshopu to ne bo noben problem. Jaz sem anti talent na tem področju zato mi je muka to sploh študirat. Uslugo plačam. Prosim na ZS, če je kdo pri volji. Hvala