Goriška brda

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Dobim nekaj gostov iz tujine pa bi prosil, če lahko priporočite kakšne zanimive točke, kjer se da kaj videti in pojesti. Hvala. Kar se tiče hrane in pijače, ne bi najvišjega cenovnega razreda.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Name je naredil vtis BELICA v Medani. Je pa res verjetno nekoliko dražji. Priporočam pa tudi rezervacijo. Imajo pa seveda tudi svojo trgovinico z svojimi in lokalnimi izdelki.
V prihodnje nameravam pa še v njihovo Hišo Marica, ker mi ambient deluje špica.

Razgled je pa tako iz Medane kot iz Šmartnega kar v redu... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pelji jih skozi Medano, tam jih lahko pelješ jest v Belico sicer je draga ampak ni najvišji cenovni razred, je pa na nivoju in lep razgled. Ugodno v Brdih ne boste jedli in da je koliko toliko na nivoju. Tudi sosednji Klinec ima TOP razgled in odlicno hrano, za moje pojme tude ne predrago. Peljes jih lahko gledat grad Šmartno, imajo znotraj lepo sporihtano, pelješ na razgledni stolp Gonjače, potem pa se počasi konča kar se tiče znamenitosti. Brda so bolj za odmor, hrano in pijačo kot pa za znamenitosti. Morda kakšna pokušina vin še kje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Hvala vsem, sem že dodal nekaj idej na to do listo. Se zavedam, da bo treba seči v žep. Ne želim pa seči v žep za neumnosti in plačevati ambient namesto hrane.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa... jaz sem vedno dobro jedel v Brdih pa sem hodil v "kao" taboljše opcije pa me nikoli niso ravno lupili. Bilo je drago, to pa je vse.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Na spletni strani Belice imaš pod zavihkom okolica kar nekaj namigov za ogled... ;)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Bila z ženo pri Klincu za obletnico poroke lani poleti - NE priporočam. Drago, sploh ne posebej dobro. Pa zelo slaba postrežba.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Klinec Medana? Klinec Plešivo? Daj se malo potrudit... Pri Klincu v Medani sem bil 3 ali 4x. Sobe so bolj boge (pač niso fancy in nove) ampak ko si v Brdih itak nimaš kaj iskati v sobah. Kar se pa tiče razgleda (večerjice in kosila) pa skoraj ni para. Hrana je tudi vedno bila odlična. Kaj te je pravzaprav zmotilo (glede postrežbe)?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Nesramnost, nobene pozornosti. Bla v že več orenk restavracijah in ko ti kdo prinese nekaj fancy in dragega, se ustavi, malo pojasni kaj je na krožniku in podobno. Vse česar sva bila tam deležna je bilo hitenje, kot da sva v napoto. Klinc v Medani. Razgled je edino kar je bilo dobrega.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dobim nekaj gostov iz tujine pa bi prosil, če lahko priporočite kakšne zanimive točke, kjer se da kaj videti in pojesti. Hvala. Kar se tiče hrane in pijače, ne bi najvišjega cenovnega razreda.
Belica sicer velja za skoraj industrijo v Brdih, so tudi eni res redkih, ki so odprti vse dni v tednu, razen ob ponedeljkih imajo zaprto.
Sva bila pa lani tam z ženo, enkrat med tednom, brez rezervacije in moram reči, da sem bil zelo prijetno (pozitivno) presenečen.
Po spominu sodeč sva jedla njihov 4 in 5-hodni meni, za predjed sva si privoščila še pršut in pila sva vsak svoje vino, povrh jedla še sladici in je bil račun mislim da 71 €. Osebje pa tudi zelo prijazno.
Predhodno sem se pa enkrat pred letiustavil na službenem organiziranem kosilu, pa ni bilo nič posebnega, zato sem šel lani kar s strahom tja.

Drugače pa kot so ti že ostali napisali: razgledni stolp Gonjače, vasica Šmartno, trdnjava Vipolže, mogoče še obisk kakšne kleti in kratka degustacija vina s sirom pa kakšnim kosom pršuta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Klinec Medana? Klinec Plešivo? Daj se malo potrudit... Pri Klincu v Medani sem bil 3 ali 4x. Sobe so bolj boge (pač niso fancy in nove) ampak ko si v Brdih itak nimaš kaj iskati v sobah. Kar se pa tiče razgleda (večerjice in kosila) pa skoraj ni para. Hrana je tudi vedno bila odlična. Kaj te je pravzaprav zmotilo (glede postrežbe)?
Klinec Plešivo je menda top, nekaj frendov je bilo že pri njemu na večerji, pa so vsi zelo pohvalili. Jaz še nisem utegnil it, ker je ponavadi za mesec vnaprej (ali raje več mesecev) že zaseden.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Enako, tudi jaz še v Plešivem nisem bil, sem hotel iti za majske praznike pa sem se prepozno spomnil, je bilo že vse bookirano, prav tako sem mislil iti en vikend julija pa je bilo prav tako vse bookirano. Tako da Klinec je prva opcija kamor grem naslednjič pogledat in prespat ko bom zopet v Brdih. Drugače pa ja, Belica ni ravno neka pristna zadeva, v povprečju pa štimajo stvari. Je pa res da sem tam dobil enkrat najslabšega florentinca ever, gumijasto, žilavo, katastrofa.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nesramnost, nobene pozornosti. Bla v že več orenk restavracijah in ko ti kdo prinese nekaj fancy in dragega, se ustavi, malo pojasni kaj je na krožniku in podobno. Vse česar sva bila tam deležna je bilo hitenje, kot da sva v napoto. Klinc v Medani. Razgled je edino kar je bilo dobrega.
Te razumem, jaz hvala bogu do sedaj še nisem imel takšne izkušnje, nevem, morda me drugače obravnava ker sem tam bil že res veliko krat, dostkrat spal, se pa vsakič ko grem mimo oglasim vsaj na deci in se na videz že dobro poznamo. Jaz moram reči ravno obratno, gospa je vedno prijazna. Sicer pa je to daleč daleč od fancy in prav tako od "drage" restavracije. Idi drugič raje pogledat k drugemu Klincu, jaz sem prav tako bil zelo zadovoljen pri Kabaj Morelu oz. Kabaju, kakor pač kje piše. Top.

https://www.kabaj.si/