Gorenje - dol po bregu?

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Men se zdi da je vse skup nekje tam tam, mogoče MIELE ne. Ne morem komentirat ker še nisem imel.

Imel gorenje kakih 10 let pa je šel ležaj, tud menjava ni pomagala za dolgo, ker je os pri semeringu bila požrta. Pol sem kupil najdražji whirpool takrat, kakih 600€ pa nekaj se mi zdi.
Tu je pa seznam okvar kar dolg:
- vrezal boben malo pred iztekom 2 letne garancije, po tednu dni je serviser zamenjal z novim
- čez nekaj mesecev, ko ni bilo več garancije je utrgalo amortizer, sem kupil nove popravil sam
- utrgalo zgornjo utež, popravil sam
- čez nekaj mesecev utrgalo spodnjo utež, popravil sam
- spet šlo nekaj mesecev in utrgalo amortizer iz ohišja, popravljal sam
- šlo kak mesec utrgalo gumo iz vrat, v bistvu je šla žica, ki jo drži, spet popravil
- po nekaj mesecih se je pokadilo in zasmodilo še programator, tu sem se pa naveličal popravljati,... Vse skup pri hiši mislim da 6 let

Potem sem kupil najcenejšega bekota z 5 let garancije, pa zaenkrat po dveh letih še nič težav
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Se pravi višina kupnine ni vedno zagotovilo za bulletproof pol življenja.
Jaz sem pred dobrimi 10 leti kupil nek Electrolux pralni stroj (preko alterja seveda) . Nek čuden model,ne ravno pogost. Pripelje na dom, razpakiram,zalaufam, pride do centrifuge, sem mislil da je helikopter pred blokom. Sem ga malo pljuval po forumih, (stroj, ne prodajalca) dal video na yt, ampak dela pa se zdaj, ne da bi ga pipnil. Na vsake kvatre spucam filter in gremo dalje.
Naj se dolgo dela...
 
Men se zdi da je vse skup nekje tam tam, mogoče MIELE ne. Ne morem komentirat ker še nisem imel.

Imel gorenje kakih 10 let pa je šel ležaj, tud menjava ni pomagala za dolgo, ker je os pri semeringu bila požrta. Pol sem kupil najdražji whirpool takrat, kakih 600€ pa nekaj se mi zdi.
Tu je pa seznam okvar kar dolg:
- vrezal boben malo pred iztekom 2 letne garancije, po tednu dni je serviser zamenjal z novim
- čez nekaj mesecev, ko ni bilo več garancije je utrgalo amortizer, sem kupil nove popravil sam
- utrgalo zgornjo utež, popravil sam
- čez nekaj mesecev utrgalo spodnjo utež, popravil sam
- spet šlo nekaj mesecev in utrgalo amortizer iz ohišja, popravljal sam
- šlo kak mesec utrgalo gumo iz vrat, v bistvu je šla žica, ki jo drži, spet popravil
- po nekaj mesecih se je pokadilo in zasmodilo še programator, tu sem se pa naveličal popravljati,... Vse skup pri hiši mislim da 6 let

Potem sem kupil najcenejšega bekota z 5 let garancije, pa zaenkrat po dveh letih še nič težav


whirlpooj je nekje leta 14 kupil grupo indesit, torej indesit hotpoint/aristona pa še kak brand bi se tu našel. danes so njihovi stroji če se ne motim made in italy, pamet je pa po večini od aristona, ki ponuja kar precej glede na vložen denar

smo tud mi meli velike težave z whirlpoolom to je blo kar nazaj, predno so kupili tro grupo. Stroj je bil poljske izdelave in obup od obupa. Danes pa niso več tako nezanimivi strojčki

evo en primer whirlpoola ki je v bistvu ariston in še en aristončk


 
Men se zdi da je vse skup nekje tam tam, mogoče MIELE ne. Ne morem komentirat ker še nisem imel.

Imel gorenje kakih 10 let pa je šel ležaj, tud menjava ni pomagala za dolgo, ker je os pri semeringu bila požrta. Pol sem kupil najdražji whirpool takrat, kakih 600€ pa nekaj se mi zdi.
Tu je pa seznam okvar kar dolg:
- vrezal boben malo pred iztekom 2 letne garancije, po tednu dni je serviser zamenjal z novim
- čez nekaj mesecev, ko ni bilo več garancije je utrgalo amortizer, sem kupil nove popravil sam
- utrgalo zgornjo utež, popravil sam
- čez nekaj mesecev utrgalo spodnjo utež, popravil sam
- spet šlo nekaj mesecev in utrgalo amortizer iz ohišja, popravljal sam
- šlo kak mesec utrgalo gumo iz vrat, v bistvu je šla žica, ki jo drži, spet popravil
- po nekaj mesecih se je pokadilo in zasmodilo še programator, tu sem se pa naveličal popravljati,... Vse skup pri hiši mislim da 6 let

Potem sem kupil najcenejšega bekota z 5 let garancije, pa zaenkrat po dveh letih še nič težav


še to okorg mileta..jaz ga mam prej mel gorenje. Recimo gorenje je že dovajanje vode v predal imelo tak zasnovano da praška pri glavnem pranju ni nikoli izpralo. V bistvu ga je pobralo z avzorec, v prekatu pa naredilo kepo, katero je tekom ostalih ciklov pranja (izpiranje,in podobno) tudi malo opililo in tako pri vsakem ciklu vneslo še nekaj praha. O rezultatu ne bi

Pri miletu se mi še ni zgodilo da ne bi praška izpralo. Okej ga je nekaj ostalo (ena črta po sredini prekata, debeline nekje tretjijne palca), ker je bila tisti dan poraba vode abnormalna in smo vsi iz tegaq naslova meli težave. Drugače pa no problem kar se tega tiče
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Pri Gorenju mi je to všeč... So mi šle krtačke pred kratkim na 12 let starem pralnem stroju. Sem ob 14-ti uri klical na uraden Gorenjev servis in sporočil tip motorja. Naslednji dam je poštar prinesel nove krtačke. Ne vem, če je tudi drugje tako rešeno, ampak odzivnost je super.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ehm ja... Konec februarja prijavil napako na pomivalcu, začetek aprila mi javijo, da serviser ne more prit zaradi korona ukrepov, sredi junija pride serviser, ki sploh ni vedel, zakaj je prišel, posledično tudi niimel delov zraven in niti v skladišču, obljubil, da takoj ko dobijo dele, pride nazaj in uredi (je rekel, da kakšen teden), do danes ga še ni bilo...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: novaa in Davidoff

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ehm ja... Konec februarja prijavil napako na pomivalcu, začetek aprila mi javijo, da serviser ne more prit zaradi korona ukrepov, sredi junija pride serviser, ki sploh ni vedel, zakaj je prišel, posledično tudi niimel delov zraven in niti v skladišču, obljubil, da takoj ko dobijo dele, pride nazaj in uredi (je rekel, da kakšen teden), do danes ga še ni bilo...
Peri dalje na roke :)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Pri Gorenju mi je to všeč... So mi šle krtačke pred kratkim na 12 let starem pralnem stroju. Sem ob 14-ti uri klical na uraden Gorenjev servis in sporočil tip motorja. Naslednji dam je poštar prinesel nove krtačke. Ne vem, če je tudi drugje tako rešeno, ampak odzivnost je super.
to je tudi pri gorenju bolj redkost sedaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
Pred desetletjem je servis pri gorenju bil zelo ok, samo prevečkrat si ga rabil. V garanciji so mi menjali pol stroja (počila kad) in so lepo menjali še napokan gornji pokrov, umazano posodo za prašek in še kako stvar. Niso delali na terenu, temveč so poslali kombi po stroj, da so ga peljali v Velenje in ga čez kak dan pripeljali nazaj ter postavili na mesto. Ko je crknilo isto ponovno pol leta po izteku garancije, je bila ekonomska totalka, jaz pa nisem več upal tvegati z njihovim pralnim strojem. Sedaj imam od gorenja kombinirano parno pečico in po kakih dveh letih še dela.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu nimaš pojma za kaj gre. Podjetje je nagradilo VSE zaposlene, ki rotirajo v proizvodnji med tovarnami iz naslova prihrankov v proizvodnji, vendar ne vse enako, ampak po posameznih tovarnah, na prihranke pa ti delavci (proizvodnja - tekoči trak) nimajo vpliva.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
V bistvu nimaš pojma za kaj gre. Podjetje je nagradilo VSE zaposlene, ki rotirajo v proizvodnji med tovarnami iz naslova prihrankov v proizvodnji, vendar ne vse enako, ampak po posameznih tovarnah, na prihranke pa ti delavci (proizvodnja - tekoči trak) nimajo vpliva.
Aha.
Torej, če podjetje nebi nagradilo nikogar tega problema in grozeče stavke nebi bilo.
Super. Kitajci si bodo za naslednjič, ko bodo imeli kakšne čudne ideje, da bi kar nekaj dodatno nagrajevati delavce, to sigurno zapomnili.
Bolje, da nihče ne dobi nič kot, da boljši dobijo več, slabši pa manj.
.
Bravo sindikat:cheer::valjamse:.
Tisti zaposleni, ki takemu sindikatu plačujete članarino se pa vprašajte po svoji zdravi pameti.:bonk:
.
Proizvodnja, tekoči trak na prihranke (produktivnost?), da nima vpliva?
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Mene je tudi skoraj na rit vrglo, ko sem videl ta naslov. Poznam pa podobno zgodbo iz enega drugega podjetja. Naslednje leto niso dobili nič in ni bilo problema, razen veliko povešenih nosov.
Se pa tu točno vidi naša mentaliteta: hitro potolčt dol tiste, ki si drznejo glavo dvignit nad povprečje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Mr_Wolf

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Če ni nadpovprečnih potem povprečni ostanejo skriti in neopazni, torej varni...

Sicer pa v Sloveniji se plača ne zasluži ampak dobi. Zato so barabe, ki dobijo več, vedno problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Mr_Wolf

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.170
8.950
113
mi smo meli isti problem (sicer za gorenjsko zgodbo ne vem točno, kako se želeli deliti)...ampka enako, smo želeli na konc leta nagradit samo tiste delavce, ki so se pač izkazali, takih je recimo ene 20%, več pač ne...
Gotovo je bilo, revolt, zamere, sindikat uzbuna, game over...
se ne gremo več tega (nič se več ne tala)

Pri gorenju malo priokusa..da greš pol leta prej reorganizacijo, odpuščanja...itd, zdaj boš pa talal denar, ker si tolk privarčeval pa še to samo "posvečenim"...
 
mi smo meli isti problem (sicer za gorenjsko zgodbo ne vem točno, kako se želeli deliti)...ampka enako, smo želeli na konc leta nagradit samo tiste delavce, ki so se pač izkazali, takih je recimo ene 20%, več pač ne...
Gotovo je bilo, revolt, zamere, sindikat uzbuna, game over...
se ne gremo več tega (nič se več ne tala)

Pri gorenju malo priokusa..da greš pol leta prej reorganizacijo, odpuščanja...itd, zdaj boš pa talal denar, ker si tolk privarčeval pa še to samo "posvečenim"...


bi bilo dobro vedeti zakaj in kako je do tega prišlo...malo povprašaj tiste za trakom katere so volili, kdaj se je prodalo, kaj so vsa ta čas delali itd,....
ko jim je ravno za vse, ko hodijo 8 ur delat (ni pomembno kaj in kako , amapk to da se 8 ur dela) in na koncu hočejo met plačo ne glede na to, kaj in kako se je delalo...te začne skrbeti.


ja tisti okej naj pač dobijo več, konc koncev so tud več investirali v podjetje
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.170
8.950
113
ne vem kdo bo dobil denar, komentiram samo kaj je napisano.
če se navežem na proizvodnjo (serijsko) je mal drugače ko posamična, tam je dejansko izmena, trak, in morajo "vsi" isto delat, da trak teče...na nivoju delavcev..
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj