Gorenje - dol po bregu?

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
ne, največ dela je z bolniškimi, ko ni papirjev, pa z bosanci, ki ne pridejo z dopusta.

top je problem obračuna plače, ne organizacijski, ki pri obračunu nima nobenega efekta.

model je car. v ju verjetno.

en delavec ma 52 izvršb, izvršitelji kličejo na dnevni bazi, zakaj ni administrativne prepovedi..., imajo tudi težave ko je poplačano, ne umaknejo izvšbe itd...
bolniške so svoja znanost, zdej bodo elektronske, kar je baje še večje sranje, saj ne bodo izdali v roku oz rok je drugačen od roka delodajalca, ki pa mora obračunat plačo.

.....

seveda če dobiš podatke vse servirane pa je to druga pesem, vendar pri žnj delavcih ni to tako. Poleg vsega pa kontrolirajo še enkrat ker je zmota draga..., nemalokrat pa tudi uvoz errorje javlja + neobstoječi računi itd itd...

skratka....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Še vedno trdim, da je plače za 200 ljudi delala ena. Seveda pa so se dopusti in bolniške urejala na kadrovski in ne pri njej. In pri nas ni bilo raznih bosanskih problemov.

izvršb, porodniški, adm prepovedi ni?
al spet vse drugi pripravijo...

ps če zboli ste brez plače?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Pa dobro, M4 ni več, ampak se sproti poroča v iREK. S krediti in izvršbami tudi ni nekega hudega dela, če imaš vsaj približno spodoben software za obračun plače. Vneseš podatke v program in ti sam sproti računa odtegljaje. Res pa je, da moraš vsake toliko izračunati zamudne obresti in obveščati sodišča. Regres? Tudi če ga računaš ročno, ga imaš lahko za 1000 ljudi izračunanega v enem delovnem dnevu - če le lahko kadrovske podatke izvoziš v Excel.

Če lahko podatke o opravljenih urah črpaš iz evidenc, potem imaš še največ dela z dopusti in bolniškimi...

največ dela je z bolniškimi in izvršbami, sploh tistih ki so na minimalcu, ker moraš računa, ker gre za delne izvršbe....
tu je največ dela

pol so še druge oblike dela
študentarija....

sej pravim
priprava plače ni samo kucanje to je del priprave plače.
tako kot rečemo strošek delavca ali strošek dela?

Delavec druge postavke ne razume, delodajalec pa prekleto dobro. Mogoče kak bizi in mesečnik ne.
zato je tudi ta pogovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Za bolniške se čist strinjam, za izvršbe je pa tako, kot sem napisal zgoraj - če je program za obračun plač dovolj dodelan, potem nekega večjega dela z izvršbami ni. Vneseš osnovne podatke (poleg zneskov in podatkov o upniku še vrsto izvršbe (vrstni red) oz. odtegljaja (zakonska omejitev rubeža), datum prejema(vrstni red), morebitne družinske člane (omejitev rubeža).. itd) in računa sam. Na koncu, tj. pri zadnjem obroku izračunaš zamudne obresti, pa si že skor zmagal. Klicev upnikov skorajda ni, vsake toliko odgovoriš na poizvedbo sodišča. Obseg dela bolniške vs. izvršbe je ..kaj vem, 10:1.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Za bolniške se čist strinjam, za izvršbe je pa tako, kot sem napisal zgoraj - če je program za obračun plač dovolj dodelan, potem nekega večjega dela z izvršbami ni. Vneseš osnovne podatke (poleg zneskov in podatkov o upniku še vrsto izvršbe (vrstni red) oz. odtegljaja (zakonska omejitev rubeža), datum prejema(vrstni red), morebitne družinske člane (omejitev rubeža).. itd) in računa sam. Na koncu, tj. pri zadnjem obroku izračunaš zamudne obresti, pa si že skor zmagal. Klicev upnikov skorajda ni, vsake toliko odgovoriš na poizvedbo sodišča. Obseg dela bolniške vs. izvršbe je ..kaj vem, 10:1.

Ga ni programa ki bi hendlal več izvršb in puščal minimalke, gre se za fizikalce in stalne izvšbe prednostne in neprednostne in čakalne vrste. Rekorder je 52 izvšb v vrednosti 130k

vsem operaterjem dolžen kar ji je skupaj 15k ne vem kaku mu je to sploh uspelo. Pogruntal so tudi bosanci, da če 3 mesece delaš, da te davčna ne najde in potem zmaglijo.

itd......
o bolniških raje nebi, ne sporočajo, ne nosijo, kličejo po zdr domovih itd. itd .... Potem hodijo se pritožujejo, ko je regres ga ni, ko so kake božičnice grejo za izvršbe....

itd....
tko je realnost
vendar izhajam iz bizija 200 delavec en človek hehe...

ps upniki kličejo non stop, ker nikoli nekateri ne pridejo na vrsto, nekemu ki je na minimal-cu, je praktično nemogoče izterjat karkoli. In revolt upnikov je dejansko upravičen. Nekateri celo podpišejo, da mu lahko trgajo več.
skratka kup problemov....
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ga ni programa ki bi hendlal več izvršb in puščal minimalke, gre se za fizikalce in stalne izvšbe prednostne in neprednostne in čakalne vrste. Rekorder je 52 izvšb v vrednosti 130k

vsem operaterjem dolžen kar ji je skupaj 15k ne vem kaku mu je to sploh uspelo. Pogruntal so tudi bosanci, da če 3 mesece delaš, da te davčna ne najde in potem zmaglijo.

itd......
o bolniških raje nebi, ne sporočajo, ne nosijo, kličejo po zdr domovih itd. itd .... Potem hodijo se pritožujejo, ko je regres ga ni, ko so kake božičnice grejo za izvršbe....

itd....
tko je realnost
vendar izhajam iz bizija 200 delavec en človek hehe...

ps upniki kličejo non stop, ker nikoli nekateri ne pridejo na vrsto, nekemu ki je na minimal-cu, je praktično nemogoče izterjat karkoli. In revolt upnikov je dejansko upravičen. Nekateri celo podpišejo, da mu lahko trgajo več.
skratka kup problemov....
A to je sektor gradbeništva?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
A to je sektor gradbeništva?
nope
govorim za savo... gumarska industrija..
Naj še omenim, da so vsako izvršbo stroške zaračunat in je bil revolt sindikata tak, da je bil skor štrajk.
Čeprav firma ima kup stroškov stem.

Pravijo pa da bo z elektronskimi bolniškimi še večje sranje, saj bodo vodili dvojno vse.
Pr nas ena stvar ni tko kot je treba in tisti, ki menjajo sisteme se ne posvetujejo z gosp. sektorjem in potem so problemi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
nope
govorim za savo... gumarska industrija..
Naj še omenim, da so vsako izvršbo stroške zaračunat in je bil revolt sindikata tak, da je bil skor štrajk.
Čeprav firma ima kup stroškov stem.

Pravijo pa da bo z elektronskimi bolniškimi še večje sranje, saj bodo vodili dvojno vse.
Pr nas ena stvar ni tko kot je treba in tisti, ki menjajo sisteme se ne posvetujejo z gosp. sektorjem in potem so problemi.

Poznam proizvodno firmo podobni gorenju, avstrijski lastniki, v špici so imeli 2300 zaposlenih, kadrovsko vse komplet fura 6 ljudi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Problem je tvojem če.....
pa ne zajebavam....

Maš firme ki majo 7 fasciklov izvršb in vsakemu mesečno več trgajo + bolniške + dopusti + poizvedbe + krediti, lokalne admnistratirvne propovedi kot so počitniške kapacitete... .... .... .....

pusti ti micro firme.. z 200 zaposlenimi ena ki to vse dela... hehe hehe hehe
predstavte mi jo prosim, bom zlatar

ker bi naredu firmo z 5 takimi čudežnimi in celo kadrovsko iz save zmetu ven..... bo win win za vse...
upam, da razumeš sarkazem...


Sej pravim plače ni samo kucanje z vsemi pripravljenimi podatki po možnosti narejeno v datoteki z uvoz v erp.. V tem takem jest naredim za 1000 ljudi v parih klikih.

Sej pravim, ljudje ki pravijo nonsense plač od bliz vidl niso.

Verjamem da je za spjčka ki je vsak mesec copy paste to v tren oka... normalno, njemu se niti bolniške ne da dat, ker jo plača sam, razen če se gre za več kot mesečno odsotnost...

pustimo to...

Zaenkrat nisem bral vsega ostalega špehovja ... bom videl, če bom proti večeru kaj boljše volje. Toda v čisto prvi vrsti je tako, da sem fantu, ki je dobil izvršbo (plombo) na plačo, razložil, da naj tisto sranje na hitro pospravi, ker se jaz s tem ne bom ukvarjal ! Ali pa naj gre.

To sem razložil prvemu ki je dobil sranje, pa čez precej let še enkrat naslednjemu. Sem prepričan, da ljudski glas (ljudsko izročilo) zelo dobro dela v moji bajti :fredi:.

Ja, Andreja me je takoj obklala, da sem s tem v prekršku, toda - ni šans ! Tako bodo delali, kot jaz hočem! Ko mu bom ob izplačilu colnge zarubil 2/3 plače, - bo prišel naslednji dan z dva metra dolgo murko na šiht o_O in ne bo nič od njega? Ni šans, svoje podvige naj kar sam pospravlja, mene in moje firme pa čisto nič vlačiti zraven. Pa zakon gor ali pa dol.

Pospravi, fantič, ali pa pojdi! Ne bom jaz pospravljal okoli tebe , zato da boš ti potem hodil na šiht slabe volje in ne bo nič od tebe.

Tako je to. Krediti in trajniki - ni problem. Šport je pa (problem) in ga ne toleriram. Zato porabim za obračun plač v prvih dnevih meseca okoli 4 ure dela, Andreja kot računovodkinja pa še nadaljne 4. Še najbolj mi gredo na žnjurac bolniške ... tega se pa res ne moreš izogniti. Več je ljudi, več je tega sranja.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj je murka? Si slovenc?

"Tam kjer murke cveto ... "

Murka je kumara.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej ti napišem, da : "bo prišel naslednje jutro v službo skrajno slabe volje, lahko rečemo: "brez volje", in bo cel delovni dan najedal in žnaral, naredil sto napak in nič koristi, ... povzročil poslovno škodo".

Bo dovolj plastično? Ali še kar ne veš, če ima nekdo dolgo murko?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nope
govorim za savo... gumarska industrija..
Naj še omenim, da so vsako izvršbo stroške zaračunat in je bil revolt sindikata tak, da je bil skor štrajk.
Čeprav firma ima kup stroškov stem.

Pravijo pa da bo z elektronskimi bolniškimi še večje sranje, saj bodo vodili dvojno vse.
Pr nas ena stvar ni tko kot je treba in tisti, ki menjajo sisteme se ne posvetujejo z gosp. sektorjem in potem so problemi.

govoriš o savi ali Goodyear Dunlop Sava Tires, al karkol že so?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dober detajl. Elektronsko fakturiranje. Ali "elektronsko poslovanje".

Povem vam, tole je en ogromen fjuk, sledljivosti ni in jo ne bo še naslednjih 10 let, preden se bodo sistemi in prakse ustalili in izkristalizirali. Vmes bomo pa dejansko zadevo vodili dvojno, - pa še ne boš čisto prepričan, da ni kaj pobegnilo mimo. :nigladek:

Papir je bil in bo. Verjemite, da je res. Pa čez 30 let se spomnite in pokomentirajte to trditev. Če ni na papirju - potem ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najbrž je mislil na dva metra dolg nos, ki mu nekateri pravijo tudi kumara....
Tako da Avsenike sem vlačiti je vsaj neokusno

Ja, sej sem vedel, da nebi smel gorenjcev mešati v pogovorni jezik, itak. Sam dobro se mi je tam zdelo v kontekstu. :p Falil.