Gorenje - dol po bregu?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ti govoriš o 200 plačah in one man baburi... Pr srednje velikih podjetjih pa imajo probleme že z bolniškimi in kaosom, ali so narobe narejeni, ali jih delavci ne prinesejo itd..... Potem so prisotnosti in štemplanje, potem izvršbe, poizvedbe, krediti...

Ne vem kdo tukaj pretirava. Vseno 200 takih modelov ni malo. Pa one man band praviš? nehi no..

Sej pravim v stilu mesečnika kozlaš pravljice.


na desetine firm ima enega referenta za obračun plač in nekaj 100 zaposlenih.

če ne znate, ne pametujte.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Diram samo sa štapom, sorry nacionalna zavest se neha pri moji denarnici.

Btw, imamo samo še 20 let star hladilnik, kateri pa začuda noče crknit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Enkrat je nekdo tu objavil, da mu še vedno deluje ... Takrat je bilo to res military-grade.

mešalec ročni gorenje izdelan 1984 MYwQJhR (1).jpg
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Vprašanje kolk si takrat plačal za tole zadevo. Relativno, glede na takratno povprečno plačo npr.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Enkrat je nekdo tu objavil, da mu še vedno deluje ... Takrat je bilo to res military-grade.

Poglej priponko 30142

Pravkar filamo novo kuhinjo, ampak ta strojček gre zraven, nazaj na pult.

Pravim, Gorenje je bil paradni konj in svetovni nosilec malih kuhinjskih aparatov. Tale mixer je čisti primer odličnega strojčka. Pri njem nimaš kaj spreminjati, tako dober je. Če bi bili managerski tepci pri opravilni pameti, bi ga veselo izdelovali in tržili kot treba :nigladek: . Ampak tepci so pač tepci - vsak zase misli, kako si bo nek spomenik postavljal, nazadnje gre pa zaradi preveč polnih jajčk cela firma v cegrunt :nigladek:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
a ma kdo v hiši/stanovanju gorenje izdelek starosti največ 5 let? starih 10 in več let me ne zanima, se prav izključno novi, jst niti enga od gorenja

Ravno so mi začeli ružiti ležaji na pralnem stroju Gorenje WA 1142 S Super Silence.
Na računu piše, da sem ga kupil pred 18 leti...
Svetovna kvaliteta torej, klobuk dol.

In vem za en manjši Gorenje hladilnik, ki pa je star kakih 28-30 let. Deluje. In celo preveč hladi.
Je bilo v tem času menjano tesnilo na vratih? Ne. Je kdaj ušel plin? Ne.
Sreča?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najbolj z vragom so japonci. Ti lansira izdelek, ki bo točno 4 dni po preteku garancije crknil. .

Kar se Gorenjevega hladilnika tiče, sem ga pa pred par leti likvidiral brezhibno delujočega, ker enostavno ni hotel crknit. Bil je star točno 30 let (letnik 1985). Potem mi je prijatelj, ki je serviser za belo tehniko, enostavno rekel, da naj ne bom več otročji, niti freona ni več za tako stare mašine, porabo ima pa 10 x glede na današnje.
In res, imel je 650 W (hladilnik + zmrzovalnik spodaj), sedajšnji novi pa okoli 60W.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
a ma kdo v hiši/stanovanju gorenje izdelek starosti največ 5 let? starih 10 in več let me ne zanima, se prav izključno novi, jst niti enga od gorenja

Ravno prejšnji teden so mi pripljali novega sušilca od Gorenja.

Tudi sicer so vsi mali gospodinsjki aparati bili ob selitvi pred 12 leti kupljeni od Gorenja. To da je programer crknil ker je strela ruknila med pranjem, ni predmet debate, sicer pa vsi delajo še danes. Na pralnem sem menjal blažilce na bobnu, ker je začel skakat po kopalnici. Cena groznih 9 eurov za par.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, imaš vse sorte. Kot pravim, je Gorenje bil nekoč paradni konj - dokler ga ni politika zavohala. Napake so se pa dogajale in še vedno se.

Brat je kupil pralni stroj, (mlada družina, torej denarja ni), na katerem je v roku treh let crknilo praktično vse, samo plehnato ohišje ne :obesise: . V tistih 3. letih je zamenjal vse sestavne dele za 5 pralnih strojev ! Štirje motorji, trije programatorji, nevemkoliko gum, amortizerji vsaj 5 x, itd. Ko je mašina prala, je peš prikorakala iz kopalnice pred vrata dnevne sobe - dol padeš ! Ne verjameš če ne vidiš na lastne oči :D
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Seveda ima miljarderjev, zato pa nekdo ki ve kako se lahko postane miljarder, ne ve zakaj pri milem bogu ima delavec pravico dodateka k delovni dobi. Ali drugače, zakaj ima delavec sploh kako pravico, ker na Kitajskem ne poznajo besede "pravica".

Miljonarji so samo tisti, ki so povšeči vladi v državi.
Danes si jutri te ni. Dobesedno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Ne vem kako je z ostalimi proizvajalci, kako so trpežni blažilci tam. Gorenjevi stane par celih 9 eur. Ni jih problem zamenjat. Mogoče crkujejo, ker so tako poceni, kar pa je nato z vidika servisiranja samo plus. Koliko sem gledal po spletu so ti blažilci pri večini pralnih storjev podobnih dimenzij, in sem skoraj 95% da pašejo gor tudi Boshevi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Blažilec ni nič posebnega, le da mora konstruktor pravilno izračunati obremenitve. Če je blažilec prešvoh - pa crkne. Saj danes to ni več problem, so izkušnje naredile svoje. V 80. letih je pa bil problem. Problem je tudi zaradi šparanja oz. ni nikoli primernega denarja za razvojni laboratorij. Včasih se je v razvoj resnično vlagalo, zato je tudi firma postala tako močna. Bosch je šele kasneje prehitel Gorenje, ker so zaspali.

Pravim, zapomnil sem si tisto, ko so leta 1984 šli tržit Toshibo pod svojo blagovno znamko. To je začetek konca, to je bilo meni kot mlademu fantu brez še nekih izkušenj padlo v misel v prvem trenutku, ko sem zadevo opazil. Namesto da bi vlagali v lasten razvoj, ki soga že imeli :nigladek:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Moraš biti pa res nor da misliš da so pri Gorenju tako neumni da ne vejo kje so težave z njihovimi izdelki.
Saj vsak njihov serviser na pamet ve kaj mora menjati, ko ga pokličeš.

Vprašajte se rajši zakaj.