Gorenje - dol po bregu?

erikson

Guru
25. avg 2007
21.381
5.366
113
Ker njihova država nima ahilove pete, ki temelji na izvozu. Treba se je sprijaznit, da nismo Švica, ne Lulksemburg. Smo izvozno usmerjena država, ki ima v širši okolici precej močno konkurenco.

Marta Kos: Čeprav se v Sloveniji zasluži bistveno manj, si ljudje lahko privoščijo več kot v Švici​

 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113

Marta Kos: Čeprav se v Sloveniji zasluži bistveno manj, si ljudje lahko privoščijo več kot v Švici​

To demagoginjo so ze demantirali s stevilkami
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tony

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113
Smatrate me za levaka.
Sam mislim, da nekaj vem o financah.

kako se določi ta budget za plače in od česa je odvisen. Prosim da tvoj odgovr upošteva dejstvo, da je samo stoterica najbogatejših je v zadnjem letu skupno vsoto premoženja povečala za skorajda četrtino (za 22% ali za 1,3 milijarde €) v primerjavi z lanskim letom.
Morda veliko ves o funancah ampak mesas bagre in lopate.

stoterica najbogatejsih ni povecala premozenja na racun krvavih zuljev nekih imaginarnih delavcev ampak gre predvsem za rast vrednosti delezev v podjetjih in pa vrednosti nepremicnin.

tko da ta lestvica nima nobene veze s placami folka ker ta prirast ni bil ustvarjen z dodano vrednostjo dela.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Kar se tiče gradbeništva, lahko povem to, da samo za fasaderja vzeli Slovenca, so začeli delati na objektu v torek, ok, v soboto in nedeljo pa na objektu povsem druga ekipa, vprašam v ponedeljek, kako to, pove, jah pravi naši želijo vikend frej zato za vikend vzamem Albance, v istem stavku pove, prazniki bojo, če vas ne moti lahko Albanci med prazniki delajo pa bo prej fertik... Tko da nekega pritozevanja in jokanja domačih izvajalcev ne kupim več
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.703
113
blizu močvirne prestolnice
Ne zavajaj. Šiptarji delajo izključno zaradi nelojalne konkurence.
Alkoholik ima prav ampak ga ne zastopite.
Je pa res da se sam ne bojim šiptarjev niti ostalih čefurjev saj folk v notranjosti bajt nočejo teh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Jaz sem pa imel fasaderje, ki so bili izključno Slovenci iz okolice in en Poljak. In je tudi delodajalec rekel (no dela z njimi), da ima "težave" z inšpektorji, ker ko pridejo na gradbišče ne verjamejo, da ni nobenega, ki bi rabil delovno dovoljenje.
Na koncu je vseeno tako, da kupec odloča, kaj bo na polici v trgovini, kaka bo minimalna plača in kdo bo delal. Če si sam sebi ne laže. O teh stvareh ne odloča parlament, čeprav je tu kar nekaj sanjačev.

Edit: še posebej pa kupec odloča o tem, ko naroči nekaj s Kitajske ...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony, 8888 in sad

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.289
113
v lokalni ostariji
Nekaj je potrebno vedeti. Kdor bo zelel (ali pa moral) delati bo delal. Ali je to slovenec ali pa cefur. Na koncu zna biti en cefur veliko boljsi delavec bolj lojalen in bolj posten kot Slovenec poln pameti. Na žalost.

Cetudi se minimalna plača dvigne bo se vedno...minimalna... In se bo za njo dobilo minimalno dobrin.

Ampak dobra plača nikakor ni stimulans. In se enkrat mi naj en reče da če pa delavec dobi vrhunsko plačo da bo pa vrhunsko delal ga direkt na gobec :) plačo si je potrebno zasluziti!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Morda bo moj odgovor izpadel naivno, ampak sam bi si želel videti spletno stran obrtnika, ki bi si upal zapisati recimo:

"Naše cene niso najnižje na trgu, ker delamo pošteno in zakonito. Vsi naši delavci so redno zaposleni, z vsemi pravicami, ki jim pripadajo po zakonu. Nihče v naši firmi ne dela za minimalno plačo.

Vsem mogočim ocenjevalcem naših prijav na javnih razpisih tudi vnaprej pojasnjujemo, da naj od nas ne pričakujejo podkupnin ali drugih nefinančnih uslug, tudi če jih je naročnik pripravljen tako ali drugače poplačati kar sam. Tvegamo, da vas bo od šoka pokopal infarkt, ampak: vse to bi bilo nazakonito.

Najboljši argument, zakaj posel zaupati nam - in ne konkurenci, ki ne počne nič od navedenega - je kvaliteta našega dela."
Tragedija je, ker se vis strinjamo, da bi bilo to potrebno (in kljub temu ne bi nihče plačal več kot sosedu, ki za 60% cene ne ponuja nič od tega).

Država ne deluje, mi pa preverjamo, kdo je bil s kom v tridesetletni vojni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in tomi

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Nekaj je potrebno vedeti. Kdor bo zelel (ali pa moral) delati bo delal. Ali je to slovenec ali pa cefur. Na koncu zna biti en cefur veliko boljsi delavec bolj lojalen in bolj posten kot Slovenec poln pameti. Na žalost.
lojalnost pa minimalna plača ne gresta skupaj. Če nekdo dela za minimalca, najverjetneje drugega ne najde.
Ampak dobra plača nikakor ni stimulans. In se enkrat mi naj en reče da če pa delavec dobi vrhunsko plačo da bo pa vrhunsko delal ga direkt na gobec :) plačo si je potrebno zasluziti!
Po eni strani praviš, da višjih plač ne moreš dati, ker mednarodna konkurenca pa to, po drugi strani pa si je mora delavec zaslužiti višjo plačo. Kako pa? Če dela 36 ur na dan, 8 dni na teden, malica v prostem času in nikoli ne zboli, bi to bilo dovolj?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.289
113
v lokalni ostariji
lojalnost pa minimalna plača ne gresta skupaj. Če nekdo dela za minimalca, najverjetneje drugega ne najde.

Po eni strani praviš, da višjih plač ne moreš dati, ker mednarodna konkurenca pa to, po drugi strani pa si je mora delavec zaslužiti višjo plačo. Kako pa? Če dela 36 ur na dan, 8 dni na teden, malica v prostem času in nikoli ne zboli, bi to bilo dovolj?
Ne boš verjel nekdo za minimalno plačo je lahko lojalen in dela kvalitetno.

Veš da se da meriti delo? Potem pa nekdo na minimalcu položi na dan 50m robnikov ko jih pameten visoko plačan delavrc samo 15. Pa popolnoma enaki pogoji dela.
Seveda je prav da poten ta na minimalcu dobi visjo plačo ker si jo zasluži.

Ampak prišleki so težava v gradbeništvu. Sploh ker jih tukaj ogromno čaka samo dovoljenje za delo naprej in ta čas morajo poceni delati tukaj. Potem jim njihovi zemoti ki so jih pripeljali poberejo velik del plače kao vračilo stroškov... Tebi ker si najverjetneje v enem mehurčku ni jasno.

Eno podjetje iz lj napotuje delavce v svico. Ker morajo gor imeti pogodbo in prihodke po njihovi zakonodaji in je to izredno visoko delavci nosijo denar nazaj delodajalcu...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Problem je da privatnik gleda na delavca kot last in da bo delavec naredil vse kar se bo on kit šefe spomnil. Zdaj do katere skrajnosti gre je odvis od obeh. To da ti bo nekdo delal petek in svetek se sedaj vidi z medicinskimi sestrami .
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Problem je da privatnik gleda na delavca kot last in da bo delavec naredil vse kar se bo on kit šefe spomnil. Zdaj do katere skrajnosti gre je odvis od obeh. To da ti bo nekdo delal petek in svetek se sedaj vidi z medicinskimi sestrami .
o čem blodiš??? delavec je v delovnem razmerju in dela po opisu del in nalog to kar delodajalec od njega hoče, seveda najlažje je zganjati populizem in uporabljati popularne besedne zveze kot so "delavec last delodajalca"... bla bla bla
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.485
9.188
113
Seveda, le kateri? 99% tujci, ker so tukaj da delajo in ne gledajo v luft. In bi najraje delali 16 ur na dan, vsak dan. Ampak točno to zjebe potem ostale. Ker kako hudiča lahko ti delavci in njihovi delodajalci zaobidejo zakon, ki jasno zapoveduje koliko ur na teden se lahko dela.
Če to ni nelojalna konkurenca, ne vem kaj je.

Se je pa treba nekaj zavedati: tako delodajalci bodo uničili tiste, ki delajo po zakonu in ko teh ne bo več, bodo lepo dvignili cene.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.485
9.188
113
?
Saj točno to sem jaz napisal. Po zakonu delavec ne more delati 7 dni na teden.
Ampak nekateri naročniki to očitno zahtevajo.