Google zemljevidi

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Ali lahko Google zemljevidi beležijo, shranjujejo prevoženo pot.
V Google zemljevidih izdelam pot od - do. Vmes zavijem iz poti in se na drugem mestu vrnem na planirano pot. Ali lahko po prispetju na cilj in in izklopu navigacije pozneje vidim dejansko prevoženo pot?
Hvala.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Ne vem - nism probal/ne uporabljam... sem samo pogooglal ;)

za trackanje svojih aktivnosti (ce ga ze hocem) - mam samsung uro.. dela lepo in dost tocn.. pa ne rab zraven telefon met..

da bi pa v avtu se trackal pa ne najdem nekega smisla?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Precej je odvisno od samega telefona. Na Huawei-ju, ko sem ga imel, je bil prikaz na zemljevidu katastrofa (od ene do druge točke je bila ravna linija., nekaterih vmesnih točk sploh ni prepoznal, itd...). Na 1+ mi prikazuje bistveno bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Ne vem - nism probal/ne uporabljam... sem samo pogooglal ;)

za trackanje svojih aktivnosti (ce ga ze hocem) - mam samsung uro.. dela lepo in dost tocn.. pa ne rab zraven telefon met..

da bi pa v avtu se trackal pa ne najdem nekega smisla?
V času policijske ure sem nekajkrat ponoči odhajal z dela. Če bi me hojsar kaj zajebaval bi mu pod nos pomolil poleg potrdila službe še časovno os. ;)
Ker imam spomin podoben švicarskemu siru, si ga včasih osvežim da pogledam na časovno os.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za par 10€ dobiš soliden dashcam, ki zna pridet prav še za kaj drugega, mimogrede pa beleži tudi gps track vseh voženj, če to rabiš.
 
  • Žalosti me
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Osebno imam Garmin.

Na androidu je ORUX map, Lotus, ... - FREE - ki ti dela kml. Tega - kml - lahko gledaš tudi na Google.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
A mogoče veš če tudi beleži hitrost vožnje na določenem mestu.
V G mapsu tega podatka ne najdem
Speedmeter je to belezil
 
Nazadnje urejeno:

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-460
28
Screenshot_20210609-155806_My Tracks.jpg


Beleži hitrost ob določenem času, če veš kje si bil ob tistem času, kar je delno razvidno iz mape.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
(2024)
iz prispevkov iz leta 2021 razberem da je Google Zemljevidi - Časovna os (Timeline) nezanesljiva do neuporabnosti in je za ta namen treba naložiti neko drugo aplikacijo. V letu 2024 ugotavljam isto oz. še slabše: telef.Xiaomi, v angleščini, imam vklopljeno vse kar zahteva Google Maps da bi beležil "Your Timeline" (Location History: On, Auto-delete: Off), ne beleži pa nič. "No visits for this day" je vse kar napiše.

V članku iz leta 2020 piše:
"Pametni telefoni s sistemom iOS ali Android, če ne zapovemo drugačne, javljajo položaj, saj je ta osnova funkcije iskanja izgubljene ali ukradene naprave. Google gre še korak naprej, saj če mu ne prepovemo, lokacije beleži silno natančno, zato lahko za leta nazaj v »časovnici« storitve Googlovi Zemljevidi pogledamo, kje smo se izbrani dan gibali."
Super.
Ali komu to dejansko deluje?