Google Store

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Zaradi prihajajočega Pixla 5, me zanima če obstaja kaka opcija naročanja direktno iz googlovega stora v Slovenijo? Keep in mind da nimam nobenega sorodnika/znanca v kateri od supportanih držav da bi lahko naročil na njihov naslov. Gledal sem nekaj na cheap&more pa nevem če je to vredostojna stran ? Hvala za vse nasvete!
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Jaz sem preko teh naročal P2, samo kolikor sem bral google sedaj skensla naročilo če uporabiš njihov naslov. To sem prebral na drugem forumu
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Lani poleti mi je še uspelo iz UK preko C/M dobiti Home hub, ampak sem plačal z Google Payom-Revolut z angleškim BIN-om.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Meni so skenslali P3 XL nakup ob black friday akciji.
1601037032734.png

Stornirano zaradi kvazi sumljive aktivnosti na računu.
Tukaj so njihovi pogoji in med drugim piše, da imajo pravico do preklica, če se Google Store država in tvoja lokacija ne ujemata. V mojem primeru je bil a to Nemška trgovina, jaz pa sem bil v SLO. Mogoče VPN reši zadevo, ampak me je minilo in nisem ponovil nakupa. Druga opcija pa je, da gledajo od kod je plačilna kartica in gledajo ujemanje države kartice in trgovine. Potem je edina opcija še, da Cheaper and more naredi nakup namesto tebe.

Sicer pa je Google za moje pojme totalno zabluzil s Pixli. Flagshipa več ni. V P5 bodo odstranili tele kamero in jo zamenjali s širokokotno. Mislim WTF... dodaj kamero, ne pa da jo zamenjaš. Soli so odstranili, čeprav je imel uporabnost. Enako tudi faceunlock. Dol mu visi širitev v preostale EU trge. Odšel je big boss odgovoren za kamero. P5 cena bi naj bila 630€ v EU. Ne vem no. Za ta denar dobim Galaxy S20 FE. Pa se ne rabim jebat z dobavljivostjo, neobstoječim servisom pri nas ali s Pixel hardware težavami (Na P3 XL mi je napihnilo baterijo po 1,5 letih uporabe, tako da je razočaranje še toliko večje :mad:).
 

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Meni so skenslali P3 XL nakup ob black friday akciji.

Stornirano zaradi kvazi sumljive aktivnosti na računu.
Tukaj so njihovi pogoji in med drugim piše, da imajo pravico do preklica, če se Google Store država in tvoja lokacija ne ujemata. V mojem primeru je bil a to Nemška trgovina, jaz pa sem bil v SLO. Mogoče VPN reši zadevo, ampak me je minilo in nisem ponovil nakupa. Druga opcija pa je, da gledajo od kod je plačilna kartica in gledajo ujemanje države kartice in trgovine. Potem je edina opcija še, da Cheaper and more naredi nakup namesto tebe.

Sicer pa je Google za moje pojme totalno zabluzil s Pixli. Flagshipa več ni. V P5 bodo odstranili tele kamero in jo zamenjali s širokokotno. Mislim WTF... dodaj kamero, ne pa da jo zamenjaš. Soli so odstranili, čeprav je imel uporabnost. Enako tudi faceunlock. Dol mu visi širitev v preostale EU trge. Odšel je big boss odgovoren za kamero. P5 cena bi naj bila 630€ v EU. Ne vem no. Za ta denar dobim Galaxy S20 FE. Pa se ne rabim jebat z dobavljivostjo, neobstoječim servisom pri nas ali s Pixel hardware težavami (Na P3 XL mi je napihnilo baterijo po 1,5 letih uporabe, tako da je razočaranje še toliko večje :mad:).

Kot kaže nebo druga kot da čakam da pride na Amazon ali Mobileshop..



Kar se tiče pa P5. Nevem načeloma mi je vseeno če ni flagship, itak google na tem trgu ni bil ravno nevem kak močn. To da so tele kamero odstranli je res malo beda al kaj češ. Soli meni osebno uporabn ni baš nekaj, faceunlock pa mi gre itak blazno na živce, fingerprint all the way. Je pa res da kamera ostaja vrjetno najboljša na smart telefonih, vsaj za moj okus, že budget 4a ubija z eno kamero. Je pa res da se ne širijo v preostale EU trge ki so pač majnši, res vlka škoda za to, tukaj recimo Apple močno napreduje. Hočem pa pixla zgolj zaradi pure androida, načeloma nimam nič proti raznum EMUI(uporabljam seda) in ONE UI ampak pure je le pure.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Na eBayu se tudi da dobiti vsake toliko precej ugodno.

Ja kamera je bila vedno močna pri Pixlih (dokler nisi pričel snemati videa). Nightmode, super zoom, astrophotography, HDR+, tracking zoom, live preview, neomejen originalni google photos backup (ko še niso škrtarili). Praktično je Pixel kamera perfect point-and-shoot kamera. Ampak kot sem napisal je ta glavni pri tem razvoju (Marc Levoy) šel proč. Pričakujem, da bodo še tukaj sedaj precej hitro zaspali. Itak bodo letos ponovno dali v P5 zastareli senzor in ga ponovno pomolzli na hard.

Googlov problem je, ker misli da lahko preko softvera reši vse hardver limitacije. Pa jih žal ne more. Škoda da ne zagrabijo z res nekim močnim drobovjem in dolgoročnim planom. P3a in P4a sta sicer dobra telefona, ampak za moje potrebe ponudita premalo.
 

lubejx

Pripravnik
14. avg 2020
30
4
8
Na eBayu se tudi da dobiti vsake toliko precej ugodno.

Ja kamera je bila vedno močna pri Pixlih (dokler nisi pričel snemati videa). Nightmode, super zoom, astrophotography, HDR+, tracking zoom, live preview, neomejen originalni google photos backup (ko še niso škrtarili). Praktično je Pixel kamera perfect point-and-shoot kamera. Ampak kot sem napisal je ta glavni pri tem razvoju (Marc Levoy) šel proč. Pričakujem, da bodo še tukaj sedaj precej hitro zaspali. Itak bodo letos ponovno dali v P5 zastareli senzor in ga ponovno pomolzli na hard.

Googlov problem je, ker misli da lahko preko softvera reši vse hardver limitacije. Pa jih žal ne more. Škoda da ne zagrabijo z res nekim močnim drobovjem in dolgoročnim planom. P3a in P4a sta sicer dobra telefona, ampak za moje potrebe ponudita premalo.
Yeah. Jaz pa mislim da se z njegovim odhodom baš kaj dosti nebo spremenilo no. Je pa res da Google uporablja malenkost bolj stari hardver kar se tiče senzorjev ja, isto apple pa pač njihov softver dela čudeže, mislim lahko vržeš nevem kake kamere v telefon če ti je softvare za en k. ti hardver nič ne pomaga.
Res je ja, ampak kot sem že reko se google nekak ni znajdo v flagship vodah, mislim da bo mu ta upper mid range pa premium body kar bolj služo.
Se strinjam, oba A telefona sicer odlična, ampak tut za moj okus ponujata malenkost premalo, mi je pa P5 res nekak fajn razmerje med solidnim hardverom, vrhunskim softverom, pa očitno tudi vrhunskim ohišjem nekak najljubši letos. Iskreno nerabim zadnjega snapdragona(še majn exynosa pri samsungu). Sicer pa počakajmo na 30.9 da vidimo kako bo vse skup zgledlo. BTW novi chromecast kar obeta :ok:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Sedaj pa si predstavljaj, da uporabijo nov napredni hardver in uporabijo svoj softver. :)

Za novi Chromecast pa me trenutno nič kaj ne gane. Po moje mi bo obstoječi Ultra čisto dovolj. Za novega že vidim, da so šparali in ne ponuja internet priklopa preko kabla. Je le na wifi. Mogoče ima vseeno podporo, ampak je potreben dokup adapterja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lubejx