Google Maps ne dela

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
SmartSelect_20230220_175938_Samsung Internet.jpg

Pozdrav,
tole obvestilo mi javlja Goggle Maps, ko izberem navigacijo v app. Ali je kdo imel enak problem in kako ste rešili?
hvala.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
a je "Google Maps" kaj spreminjal kakšna pravila zadnji 2 leti glede beleženja lokacije? Spet kakšne človekove pravice o zasebnosti, kot pri snemalniku klicev?
V glavnem: poleti 2021 sem slikal neke talne točke po terenu, na telefonu (Xiaomi redmi note 9 pro) imel nastavljeno "save location info". Vsako točko sem slikal 5-krat: z vsake strani neba in naravnost v tla. Stal skoraj na istem mestu. Pregled je pokazal da so slike razmetane v krogu od nič (točna lokacija) pa do 5m od točke; ok, tu in tam kakšna je bila tudi bolj mimo, a zgolj izjemoma.
Jesen 2023: isti telefon, nekaj točk istih, nekaj novih, neoviran pogled v jasno nebo, lokacije, pripisane slikam, pa živa groza: do 120 metrov mimo ni nobena izjema, bolj pravilo.
Imam občutek da hoče Google te zabeležene točke na vsak način vezati na najbližjo hišno številko; če pa res ni nobene v določenem krogu, pa na najbližjo cesto. Jaz pa želim da zabeleži samo koordinate kje je bilo kaj slikano, ne pa najbližjega naslova ali najbližje ceste. Imam kaj narobe nastavljeno?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Si mogoče spremenil kakšne nastavitve v telefonu, ki so povezane z lokacijo? Mislim, da je nekaj stvari, ki lahko vplivajo na to (recimo uporaba WiFija za določanje lokacije in še kaj) in lahko se je kaj spreminjalo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Verzija Androida?
Si dovolil natančno lokacijo?


Če dopove vse drugo: posnameš track in slike geotagaš glede na EXIF.
Tako kot nekoč :bonk:
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Android 12 SKQ1.211019.001
MIUI Global, 14.0.3Stable, 14.0.3.0(SJZMIXM).

Sem danes probal še enkrat na dveh talnih točkah tako da sem imel stalno vklopljen tudi GPS Logger in v razmaku okoli pol ure dvakrat slikal in dvakrat z loggerjem zabeležil željeno točko. Rezultat:

- logger prikazuje "zastavico" na pričakovanem mestu na terenski ali satelitski sliki, upoštevaje natančnost nekje +/- 3 do 5m, ne vem koliko točno je bila v danem trenutku, slabša že ne ker je šlo za neoviran pogled v sicer oblačno nebo;
- fotoaparat: "zastavico" prikaže 60-150 metrov stran od dejansko slikane točke, naveže se na nek naslov, neko hišno številko v bližini.

Torej je problem v aplikaciji "Camera" v telefonu: namesto da bi skupaj s sliko zabeležil in prikazal koordinate, hoče biti nekaj pameten in prikaže najbližji naslov. Se da to kje nastaviti?