Google Chromecast

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
priporočam Mi Box. na dom ga dobiš za manj kot 70 EUR. gor imam kodi, netflix, youtube za kake smešne filmčke (idiots at work...), naložil sem si še en program za gledanje slik na oblaku. skratka zelo zadovoljen.

Dlna dela? Recimo da imaš film na pcju in streamaš prek boxa. Ali podpira h265 kodek?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Da ne odpiram nove teme,.. rabim en box, na katerem bom lahko gledal popcorn in filme iz hdd oz. ce bi jih lahko stremal iz racunalnika...... kaj je sedaj price/performance?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem kupil Amazon Fire Tv in sem zelo zadovoljen.
Popcorn, netflix, plex, YT vse dela hitro in bp.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Za tiste ki imate siol box, mogoče niti ne potrebujete dodatne kište za gledanje filmov, vsaj jaz sem jo nehal uporabljati.
Gor je media player in deluje čisto ok. Imam en mini pc v hiši, kjer šeram disk.
V hiši so trije tv-ji in vsi lahko gledamo filme z diska kar preko omenjene aplikacije media player.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ta chromecast je drugače kar zakon. Sicer imam apple tv ampak druge generacije zdaj pa imam chromecast vgrajen v tvju. Ko streamam na apple tv iz telefona sicer deluje vse top, ampak je telefon v tem času neuporaben. Na chromecast pa pošlješ na tv in ugasneš app pa še vedno streama, oz chromecast zgleda nase prevzame pravice. Sem to že lani pri kolegu testiral in bil navdušen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no, jest sm ga tud zdej postudiral, in sem zadovoljen.

ampak gre vse preko plexa... imam en pc itak skoz v pogonu kot server, in pol dostopam preko plexa iz vseh naprav. edin problem imam s kaksnim starejsim filmom, ce je avi format, se mi zdi... tega ne spila. tko da je treba pogledat torrent, ce gre za kaksno starejso zadevo...

za slike je google photo, ceprav ima tud plex za slike...

skratka, sem zadovoljen, ampak malo sem rabil, da sem nastudiral kako kej deluje.

za ostale podobne gadgete pa ne vem, ker jih sploh se videl nisem delovati v praksi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Razen če imaš kakšno predpotopno TV, ki nima niti DLNA, potem je takole OK, drugače pa Plex normalno deluje tudi prek DLNA in očitno na tvoje pisanje ne rabiš Chromecasta.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no, sej lahko sem slike posiljal preko wifija, sam je bilo tok pocasno, da ni bilo za uporabljat... pomoje tv ni sfolgal...