Google Chrome danes - zaupanje

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Mu (še) zaupate?
V luči vse večje konkurenčnosti Brave-a ter Vivaldi-ja.

Zakaj da oz. ne?

Lp.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če ti je kateri drug browser bolj všeč, pač menjaš :)

Drugače pa Brave in Vivaldi prav tako temeljita na Chromium, tako da kar se tiče samega renderinga spletnih strani (hitrost itd.), ne bi smelo biti razlik med njimi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V službi uporabljam Vivaldi. Privat uporabljam Micorsoft Edge (Chromium). V obeh primerih za search uporabljam DuckDuckGo.
Na privat sicer še imam instaliran Chrome zaradi nekaterih starih zaznamkov, ki jih uporabljam samo tam in jih nočem vlačit v nove sisteme.

Zakaj ne več Chrome? zadnji žebelj je bil ukinitev adblockerjev. V službi Vivaldi zaradi boljše preglednosti in zaznamki, podpora adblockerjem in dobra podpora temam. Micorosft Edge preprosto na začetku iz firbca, čez čas je postajal boljši in boljši in trenutno nimam nobene potrebe iti kam drugam.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Na tablici samo Opera beta. Blokira vse nepotrebne zadeve.
Na PC-ju, pa Firefox in Opera, z Adblock om in Noscriptom.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
No saj doma uporabljam samo Brave, na šihtu pa občasno še Vivaldi.
Vprašanje je bilo bolj v luči tega, da se zadnje časa Google skuša dokazati, češ kako skrbi za spletno varnost uporabnikov.

P.s.: Topic ni bil odprt za novo "tekmovanje" med brskalniki. Zato, prosim, o Firefoxu, Operi itd. drugod.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.579
113
Meni se je en dan zazdelo da google že malo preveč ve o meni. Potem so tu še skoraj vsakodnevne novice, kako zlorabljajo naše podatke.
Zdaj več ali manj za vse uporabljam firefox + duckduckgo.
 

c0ck4m0u53

Zelenc'
19. dec 2016
8
1
3
Chroma nisem nikoli uporabjal. Firefox za spletno banko ter E-gov storitve. Primarni brskalnik je Waterfox v navezi z qwant search enginom.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.242
5.807
113
Jaz se vedno nazaj vrnem na chrome - zaradi translata. Noben ne pride blizu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.242
5.807
113
če je vgrajen je super ja, če se ga doda z extensionomm je pa drek na palci

še nisem videl takega, ki bi delal tako transparentno kot vgrajeni googlov. predvsem pa ne avtomatično.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.242
5.807
113
ImTranslator: Translator, Dictionary, TTS

Kvalitetnejši.

Sem ga takoj probal in je kar uporaben, moram priznat. Ni pa avtomatičen.

V drugem poskusu translata se je page popolnoma razf*kal. Next.

Before - after.

Screenshot from 2019-11-26 18-31-28.png

Screenshot from 2019-11-26 18-31-40.png
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Meni brez problema in razsutja strani prevede tako v angleščino kot slovenščino.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
No saj doma uporabljam samo Brave, na šihtu pa občasno še Vivaldi.
Vprašanje je bilo bolj v luči tega, da se zadnje časa Google skuša dokazati, češ kako skrbi za spletno varnost uporabnikov.

P.s.: Topic ni bil odprt za novo "tekmovanje" med brskalniki. Zato, prosim, o Firefoxu, Operi itd. drugod.

Chrome je najbolj varen brskalnik.

Če pa govoriš o svojih podatkih, potem je pa najbolje da greš živet v jamo. Google, Microsoft, Apple, Yahoo itd vsi zbirajo podatke, temu se ne moreš izognit.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Vsi omenjeni browserji uporabljajo enak engine, tako da je nesmiselno debatirati o večji varnosti in o hitrejših performancah...

Pa po mojih izkušnjah so ljudje, ki se najbolj bojijo Googla, tudi najmanj ozaveščeni glede zasebnosti na internetu - lajkajo vse povprek na Facebooku, postajo milijon selfijev na Instagram itd.

Naj nekdo konkretno napiše česa se boji pri Googlu, ker sam nekih očitnih problemov ne vidim.

Aja, pa Chrome tudi ni onemogočil adblockerjev, še vedno vsi delajo normalno dalje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Chrome je najbolj varen brskalnik.

Če pa govoriš o svojih podatkih, potem je pa najbolje da greš živet v jamo. Google, Microsoft, Apple, Yahoo itd vsi zbirajo podatke, temu se ne moreš izognit.
Katero jamo mi priporočaš? Kolikšna je cena, kako je optiko, elektriko, pitno vodo, ogrevanjem? ;-)