Goodyear Vs Vredestein

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Pozdrav!

Ker se zima bliža, sm v vse večji dilemi katere zimske gume nabavit.... odločam se med Goodyear Ultragrip 7+ in Vredestein snowtrack 3. Po ADAC-ovih testih je vredestein boljši v dimenzijah 175/65/R14, Goodyear pa je v tej dimenziji malo slabši, vendar pri 195/65/R15 najboljša. Moje dimenzije gum so 185/65/R14
smirk-1.gif


Prosim za vaša mnenja in priporočila.

LP
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.369
231
63
Kras
www.mtl.si
Kocko vrži in kar bo bo.
grin1.gif

Baje Goodyear rikverc ne gre nikamor. Tako da, če dosti rikverc po snegu voziš, potem bo Vredestein boljša.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Mah to da goodyear ne gre v rikverc je larifari. Res je da imajo V profil ampak to ni tak profil kot pri Goodyear eagle F1. Za razliko od Eaglic imajo zimske ug7+ lamele in zaradi njih komot voziš tudi v rikverc.

Rajc vzemi Vredestein, ker jaz imam G UG7+, da bova lahko primerjala kere grejo bolje v rikverc
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ksizadni

jaz bi pa enkrat rad vedel za mnenje nekoga, ki dnevno vozi relacije slovenija-avstrija cez ljubelj in podobne hribe. Hondi recimo. Ne ljubljancanov, ki se vozijo na delo iz bezigrada v sisko ali obratno, pa brez zamere
evil.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Rajc pravi:
Pozdrav!

Ker se zima bliža, sm v vse večji dilemi katere zimske gume nabavit.... odločam se med Goodyear Ultragrip 7+ in Vredestein snowtrack 3. Po ADAC-ovih testih je vredestein boljši v dimenzijah 175/65/R14, Goodyear pa je v tej dimenziji malo slabši, vendar pri 195/65/R15 najboljša. Moje dimenzije gum so 185/65/R14
smirk-1.gif


Prosim za vaša mnenja in priporočila.

LP
smile-1.gif

Imam iste mere gum na avtu pa sem se odločal med GoodYear UG7+ in Dunlop SP Winter Response in se odločil za slednje. Ker so cenejše in ni bistvene razlike.
smirk-1.gif
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ksizadni

jaz bi pa enkrat rad vedel za mnenje nekoga, ki dnevno vozi relacije slovenija-avstrija cez ljubelj in podobne hribe. Hondi recimo. Ne ljubljancanov, ki se vozijo na delo iz bezigrada v sisko ali obratno, pa brez zamere
evil.gif

oh... moje relacije med tednom so res Ljubljana z okolico, ampak vikendi pa smučišča v Avstriji....
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Za hribovce je ADAC-ovo mnenje kar pravšnje. Oni testirajo gume v takšnih pogojih, kot jih večina voznikov ne bo izkusila nikoli v življenju. Če pa bo že prilika, bodo šli raje peš ali ostali doma. Izjema so orto hribovci, katerih avto redko vidi AC. Zato pa so vzponi, lopata, verige itd. nekaj običajnega. Oni verjetno ne bodo posegali po športnih, asimetričnih ali usmerjenih profilih.

Nekdaj je veljalo, da so za v sneg dobri "naši" Eskimi. Jaz temu lahko samo pritrdim, ampak nezanemarljiv delež je k temu pripomogel tudi legendarni R4. Tudi kasneje se je S3 na R19 v snegu (čez Ljubelj in še kaj dosti hujšega) dobro obnesel.

Seveda moraš upoštevat tudi, da je razlika med gumo v 1. ali 3. sezoni. Bottom line je, da z nobeno od gum, ki je dobila 3 zvezdice ali več, ne boš zgrešil.

B.