Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Meniš se ponavadi kaj boš domov prinesel, razen če se mahinira s stroški

Nikoli!!! Oziroma kot sem že enemu prej rekla. Če je to tvoj cilj, si sen vsakega pol pokvarjenega delodajalca. Meniš se vedno za bruto pa upaš da bo čimmanj upošteval strošek malice, potnih pa regresa. Sem imela pa jaz plačo sestavljeno enkrat tako, da se bila plačana po storitvah ki se pač pri nas lahko ovrednotijo. To je bil strošek delodajalca. Celoten! Pol sem imela pa proste roke, da se odločim kako naj to razporedi v regrese, potne, malice in raznorazne brute in nete. Njemu je bilo vseeno, ga stane enako...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
A ne? Na šihtu morajo biti vsaj 20min pred začetkom dela in dela se do konca šihta, pospravljanje in čiščenje delavnega mesta je izven plačanih ur. 3 ure je kot bi rekel keks.

Mene tak delodajalec ne vidi. In ce to pocnejo, lahko pocnejo samo zaradi tega, ker se ausländerji grebejo za boljse placilo napram lastnim drzavam.
Nevem.. kera panoga pa je to?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Mislim, da boš ti hitreje naštel v katerih panogah tega ni.

Slovenci v A delajo isto kot madžari slovaki itd. 90% slovenskih migrantov dela za panožni minimalec. Ne si oči zatiskat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
V komentarjih pod člankom...

  • 21.12.2012
  • # 10.08.2019 ob 07.50
23
haha, delovna inšpekcija ugotovlja stanje po papirjih, to je problem. papirji so povsod, kjer dovolj pametni, porihtani. da bi pa morda delovna inšpekcija analitično preverila ujemanje poslovnih rezultatov s prikazanim številom opravljenih ur, to pa ne. je treba delati po liniji najmanjšega odpora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
premalo se kaznuje goljufive delodajalce....preblagi sistem, skoz jamrajo, da ni inšpektorjev? jih pa izobrazite in zaposlite, pa gasa na teren.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko yebe inšpektorje ! :mad:
Država naj najprej sebe pospravi, potem bo pa narod. Šele !

Kaj misliš, zakaj smo kot Texas !?? Ker vsi vidimo, da država lahko mi pa ne! Ker smo bili pošlihtani nekoč, v nulo! Danes je pa država tista, ki čisto taprva krade. Naredila in uvedla je sistem za legalno krajo, če imaš primernega odvetnika, lahko celo legalno švercaš kaj bolj resnega ("Balkanski bojevnik" , Vegrad, ... ), ali pa celo migrante, kot je včeraj pisalo.

Mene pa policaj na cesti okrade za denar, ker "mu niso čisto pasali detajli moje vožnje", čeprav v zadnjih skoraj 40 letih nisem povzročil še nič, pa tudi sedajle nisem in tudi nebi ! ? :mad:

Malce se pojdi solit s takimi! :nigladek::nigladek::nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, sad in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

A ne? Na šihtu morajo biti vsaj 20min pred začetkom dela in dela se do konca šihta, pospravljanje in čiščenje delavnega mesta je izven plačanih ur. 3 ure je kot bi rekel keks.

To je pa od šefa odvisno, kake pogoje bo nastavil. Če je tekoči trak 24/7, je še najlažje vidno in to pomeni, da začneš DELATI ( :fredi: ) za trakom ob 6h zjutraj in končaš ob 14h. Tvoj problem, koliko nucaš da se ogreješ pred šihtom za delat. Pa potem za domov it.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj - če resno ? Seveda resno.

Če je šiht 8 ur, pomeni 8 ur. Tekoči trak se vrti non - stop in kwa? za tistih 10 minut ko se je treba preobleči , boš pa rezervno posadko imel? Saj ni noben problem, če prideš tja že dve uri prej. Le da je to tvoj problem in ne služben.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ne znaš organizirat dela? odstopi s funkcije. zapri firmo.

pogodba je za 8 ur in če ne veš kaj to pomeni se skrij v luknjo in bodi tiho.

takih kot si ti imam poln organ in kaj si o vas mislim ne zna slovenščina napisat.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
To so specifike dela na tekočem traku. Logične in normalne. Verjetno pa šef ne pričakuje, da bodo delavci na tekočem traku opravili 8 urni šiht brez odmora za osebne potrebe in malico. Čeprav bi tudi šef lahko delo naredil po sistemu ob 7 prideš ob 7.10 zaženemo tekoči trak.

Vse se da, če se hoče. Hudič je ko kakšen delodajalec misli, da mora zaposleni opraviti v 8 urnem delavniku tudi polnih 8 ur oddelati in razen odmora za malico, drugih odmorov ni ali pa jih mora oddelati s podaljšanjem delovnika....
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
To so specifike dela na tekočem traku. Logične in normalne. Verjetno pa šef ne pričakuje, da bodo delavci na tekočem traku opravili 8 urni šiht brez odmora za osebne potrebe in malico. Čeprav bi tudi šef lahko delo naredil po sistemu ob 7 prideš ob 7.10 zaženemo tekoči trak.

Vse se da, če se hoče. Hudič je ko kakšen delodajalec misli, da mora zaposleni opraviti v 8 urnem delavniku tudi polnih 8 ur oddelati in razen odmora za malico, drugih odmorov ni ali pa jih mora oddelati s podaljšanjem delovnika....

in takih telet je na desetine.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Opevano avstrijo sem opisal, in ja softi v Magni na traku delajo 7ur in 30 minut. Imajo eno pavzo 20 minut za malico in eno 10 minut za "čik". Če si drislav ali ti mehur prav ne drži, ni več njihov problem.
Imajo samo enega na izmeno, ki je usposobljen, da dela kjerkoli na traku in zamenja če ti je nuja. Če slučajno že kje nadomešča, imaš sranje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Opevano Avstrijo? Kje v Sloveniji za tekocim trakom pa je drugace? Gres 5x srat pa se cel proces/trak ustavi? To je realnost tega dela. Vsepovsod.

Si pa Magna verjetno privosci se kako stvar vec. Kajti ce en gre, caka ze vrsta Slovencev.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
A naenkrat kar ni opevana. Enim je, enim ni.

Tisti ki so doma, je opevana (ker je niso izkusili), tistim, ki so tam pa je tudi opevana (kdo sam sebi v skledo pljuva), ker si ne priznajo, da delajo precej več kot doma za malo večji denar.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

a ne znaš organizirat dela? odstopi s funkcije. zapri firmo.

pogodba je za 8 ur in če ne veš kaj to pomeni se skrij v luknjo in bodi tiho.

takih kot si ti imam poln organ in kaj si o vas mislim ne zna slovenščina napisat.

Kaj je, Softi? Kaj ti ne štima? :)
Ti ne gre v glavo, da je šiht dolg 8 del. ur? Saj pa si že nekaj časa na svetu ali kako :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
a ne znaš organizirat dela? odstopi s funkcije. zapri firmo.

pogodba je za 8 ur in če ne veš kaj to pomeni se skrij v luknjo in bodi tiho.

takih kot si ti imam poln organ in kaj si o vas mislim ne zna slovenščina napisat.

Po tvoji logiki je torej treba trak/stroj ustaviti pol ure pred "koncem" šihta in naslednja izmena ga zažene pol ure po "začetku" šihta.
Pri troizmenskem delu, kar je pri vsaki serijski proizvodnji (drugače nisi konkurenčen), bi torej po tvoje ob menjavah izmen dnevno izgubil 3 ure dela stroja.
Več kot 10% delovnega časa!? In ti misliš, da to kupci plačajo??
.
Stroji se ustaviti ne smejo - tudi pri malici gre pol moštva na malico ob 10.00, druga polovica pa ob 10.30 - vmes "se pokrijejo", da se stroji ne ustavijo.
Enako pri menjavi izmene.
.
Stroj, ki se ne vrti, denarja na prinaša.
Očitno ti v resni serijski proizvodnji še nisi delal.