GLS: je to normalna praksa?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 3287

danes dobil paketek (ki gre z lahkoto v kastlc) iz uk a me ni bilo doma. gls model je paketek dal sosedi, katera ni bila nad tem navdusena. ji je rekel: saj to ni nic takega. soseda je sicer ok a vendar bi lahko bil kak sosed/a, ki bi kratko malo zadrzal paket. kaj v tem primeru jaz lahko storim? paket poslan, kao prevzet a ne pristane pri placniku? to je zdaj praksa pri gls al kaj?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
razen DHL so pri nas vsi amaterji,GLS sem čakal en paket iz D več kot 14 dni nakar jih pokličem in pravijo da paket imajo,da so me iskali in me niso našli ter da lahko pridem v LJ paket iskat
bonk.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
879
113
Emona / Carnium
Modeli počnejo vse živo. Če si iz kakšne vukojebine in te slučajno ni doma, kličejo in puščajo v najbližji gostilni / trgovini / kapelci itd.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

hebes to. sem placal postnino (priporoceno-se pravi podpis pri prevzemu). kaj pa bo drugic, pustil v merkatorju? ali si bo kar doma pospravil v omaro in naceckal moj podpis?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

klical ni. nisem iz vukojebine. mi dostavljajo vsak teden vsaj stiri zadeve. (ne vse gls- hvala cenzura))
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik shift pravi:
razen DHL so pri nas vsi amaterji,GLS sem čakal en paket iz D več kot 14 dni nakar jih pokličem in pravijo da paket imajo,da so me iskali in me niso našli ter da lahko pridem v LJ paket iskat
bonk.gif

Pošta slo. je tudi solidna, vsaj veš kje roba počaka, ko te namerno dopoldne ne najde
evil.gif


Drugače pa DHL je top zadeva, pa z DPD mam tudi dobre izkušnje.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Modeli počnejo vse živo. Če si iz kakšne vukojebine in te slučajno ni doma, kličejo in puščajo v najbližji gostilni / trgovini / kapelci itd.

Nekateri imajo pogodbe z določenimi lokali, da pustijo tam. Odgovor avtorju teme: če ni tvojega podpisa, so ti dolžni paket povrnit oz. vrednost.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jah. vracilo denarja.... ok. a recimo zdaj pricakujem nov del za avto (konje kupujem po svetu
wink-1.gif
) in mi niti pod razno ni, da cakam se 15 dni (ce mi debiili "zgubijo" paket).
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Res ne vem kje tele firme pobirajo šoferje. Moja izkušnja z GLS om je sledeča:
Paket v vrednosti 300€ je pustil v firmi ki se je imela z naslovom na katerega bi moral dostavit skupni samo prvi dve črki imena. Klical seveda ni, čeprav je prodajalec to dodatno naročil in tudi plačal. Da pa je mera polna je v tisti firmi paket prevzel nekdo z istim priimkom, kot ga ima možakar ki prevzem pakete v naši firmi. To smo zvedeli seveda potem ko sem pritisnil na prodajalca, ta pa na GLS. Naš siromak je potem ko sem mu rekel: "GLS pravi da si ti včeraj prevzel paket.", že mislil da ga zapušča pamet. Na koncu je tisti šofer sam pogruntal svojo zmoto in je šel zadevo iskat. Verjetno ker so ga "zagrabili" iz baze.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Biseri so tudi na SŽ (ne vem sploh kdo prek tega kaj pošilja...). Pisarno imam v Celju v industrijski coni, paket so mi pa pustili pri eni firmi v Štorah, ki z mano nima nobene veze ne po imenu, ne po lastništvu, ne po dejavnosti, ne po lokaciji. Nula.
Kličem na SŽ kje je zdej zadeva, so bili še nesramni, da naj grem tja in se bom že zmenu. No, mislim, da mi ni treba omenjat kako butasto so me gledal na tej firmi, ko sem prišel po zadevo...

https://www.youtube.com/watch?v=ElkuC2YN2eE
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
razen DHL so pri nas vsi amaterji,GLS sem čakal en paket iz D več kot 14 dni nakar jih pokličem in pravijo da paket imajo,da so me iskali in me niso našli ter da lahko pridem v LJ paket iskat
bonk.gif

Pošta slo. je tudi solidna, vsaj veš kje roba počaka, ko te namerno dopoldne ne najde
evil.gif

ti so šele asi.pozvoni in laufa do avta da se ja čimhitreje odpelje.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ja to je kar praksa. Poglej kaj sem jaz danes dobil v kaselc skupaj s paketom, ki ni šel vanj in je bil poleg. Na srečo skrit očem. Pozor na puščico.

link
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
879
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Modeli počnejo vse živo. Če si iz kakšne vukojebine in te slučajno ni doma, kličejo in puščajo v najbližji gostilni / trgovini / kapelci itd.

Nekateri imajo pogodbe z določenimi lokali, da pustijo tam. Odgovor avtorju teme: če ni tvojega podpisa, so ti dolžni paket povrnit oz. vrednost.

Ja, pogodbe so drugo. Govorim o tem, da se modeli pripeljejo 8 km od zadnje bajte, potrkajo, ni nikogar. Gredo nazaj v dolino in paket pustijo v oštariji, pri sosedu. S sosedom ni pogodbe
smile-1.gif

Pa da ne bo izpadlo, da tak način zagovarjam, samo poznam zadeve z obeh strani in delo paketnega dostavljalca ni lahko.
Jaz kombiniram GLS/DHL (imamo podpisano pogodbo) za različno zahtevne naloge
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Hebe mi se za pogodbe, njihovo delo, cas in vse ostalo. So placani, da opravijo delo po pravilih? So. Premalo, prevec dela? Boli me kuraac. Naj si poiscejo drugo delo. 130000 jih nima sluzbe, vsaj desetina bi to delo opravljala z veseljem.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Nehi jokat. Če te pa doma ne bi blo, pa bi mogu jet na pošto (ali sedež podjetja), bi pa spet piskal.

Na Dunaju mi tut sosedi paket prevzamejo. Tako kot jaz njim.

Pizd@ nikol vam nič ni prav
bonk.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik shift pravi:
razen DHL so pri nas vsi amaterji,GLS sem čakal en paket iz D več kot 14 dni nakar jih pokličem in pravijo da paket imajo,da so me iskali in me niso našli ter da lahko pridem v LJ paket iskat
bonk.gif

Meh, jaz imam tudi z DHLom slabo izkušnjo. Ne vem kako je zdaj ampak pred leti je njihove pošiljke iz tujine prevzemala Pošta Slovenije in ti specialci so mi požrli veliko živcev in vsa štorija je trajala tako dolgo, da so paket poslali nazaj v nemčijo. Potem pa mi je prodajalec še enkrat poslal z UPSom in paket je prišel hitro in brez zapletov. Z UPSom zaenkrat še ni bilo težav ampak nikoli se ne ve...
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Nehi jokat. Če te pa doma ne bi blo, pa bi mogu jet na pošto (ali sedež podjetja), bi pa spet piskal.

Na Dunaju mi tut sosedi paket prevzamejo. Tako kot jaz njim.

Pizd@ nikol vam nič ni prav
bonk.gif
boli me ***** za dunaj. Ok? Ne seri. Grem bp do poste. Vsaj vem, da je tam. Naj voham pri katerem sosedu bo drugic? V villachu dobim vse tako kot naj bi bilo. Tu pa so ocitno specialci