GLS: je to normalna praksa?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Ja ok, če bi priznal, da sem to naredil, ne bi noben je*al 5%
smile-1.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Ti si hotu vržt v nabiralnik, da ne bi blo treba doplačilne znamke dat...
17758-icon_confused.gif


A gremo debatirat še o doplačilnih znamkah?
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dej no, jaz bi tudi imel dobiček če bi cel JS preko moje firme pošiljal pošto, hkrati bi si pa izmišljeval (oz. predlagal, država pa brez kritrija to potrdi) nove in nove plačljive storitve (v smislu "poriniti paket preko mize = 2 EUR). Poleg tega ste monopolist, saj kolikor vem niste nikogar zraven spustili za dostavo pisemskih pošiljk, uradne pošte...
Sedaj sicer nekaj brcate z oodajo/prodajo pošt Blatniku ampak sam tisti del ki se vam ne zdi rentabilen (prostori, delovni čas). Na tistih okencih pa uporabnik še vedno ne more prevzeti priporočene pošiljke, katero je poštar dopoldne pripeljal na dom? (le čemu bi, ker je to okence odprto do 20ih in ob sobotah do 15ih... Naj gre raje na prvo pravo pošto v času delovnih ur do 17ih ob delovnikih...)
Da ste pa z državo so close pa že to pove da bo morala večina JU imeti DRC na lokaciji Pošte v MB... Favoriziranje enega ponudnika...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Vidim, da je brez veze govoriti s teboj o stvareh o katerih nimaš pojma in jih ne razumeš oziroma nočeš razumeti. Tudi, če ti nekaj napišem, nočeš razumeti.
Če že omenjaš oddajo pošt, a ti ne bi dajal v najem pošt, ki niso rentabilne? Z druge strani drugi prevzemajo delo pošti (ja, ne boš verjel, pošta ima konkurenco) tako, da samo pvzamejo provizijo, pošiljke pa dajo v raznos Pošti za veliko manjšo ceno, ki jo je določil APEK. In seveda po možnosti samo po bolj oddaljenih naseljih, kjer porabiš ogromno časa in denarja(bencin), po blokovskih naseljih pa raznosijo sami...
Ampak tebi kaj dopovedati....
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom kar tukaj vprašal, če ima kdo podobne težave:
v relativno kratkem času se mi je dvakrat zgodilo, da dostavljač ni upošteval navodil za dostavo, ki sem jih preko GLS sistema vnesel. Sedaj me ravno "referentka za reklamacije" prepričuje, da to sploh ni možno.

Screenshot 2020-02-12 at 13.07.26.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.959
113
tile so kar slike.;en so enkrat javli, da je napaka na paketu, češ da naslov ni viden, pa take fore. Potem sem šel tja, vzamem pa ket, gledam vprašam kaj ni vidno, so se potem nekaj tiste študentke zvijale (itak niso imele pojma) češ da nekaj ni štimalo. In sem šel. Pacijenti pač.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo odgovor:
Pozdravljeni,

Obveščam vas, da dotični zahtevek ni namenjen dodatnim navodilom kot ste jih navedli sami za dostavnega kurirja.


Zdaj pa ne vem kdo je tu nor, če pa navodila v desnem okencu so ravno to.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Evo odgovor:
Pozdravljeni,

Obveščam vas, da dotični zahtevek ni namenjen dodatnim navodilom kot ste jih navedli sami za dostavnega kurirja.


Zdaj pa ne vem kdo je tu nor, če pa navodila v desnem okencu so ravno to.
Jaz izrecno ne naročam tam kjer GLS dostavlja.
Preveč težav z njimi.

Ko vidijo da zamujajo z dostavo vržejo na Petrol, kjer je odkup in ti pošljejo SMS. Petrol pa 20 km od naslova dostave. Z navedbo, da te ni bilo doma pri poskusu vročitve (seveda ni res).
 
  • Jezen sem
Reactions: sajkek
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Ali pa ti vržejo paket kar pred vhodna čeprav si takrat doma, dostavljalec pa sam nariše en X za podpis
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Evo odgovor:
Pozdravljeni,

Obveščam vas, da dotični zahtevek ni namenjen dodatnim navodilom kot ste jih navedli sami za dostavnega kurirja.


Zdaj pa ne vem kdo je tu nor, če pa navodila v desnem okencu so ravno to.
:)
Tam pise voznik odgovarjajo pa o kurirju, mogoce sta dva: en vozi drugi dostavlja ;-)
 
  • Haha
Reactions: gr69

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja to bo - slaba komunikacija med voznikom in kurirjem, ki dostavlja. :valjamse:

Jutri iščem maile direktorja GLS Slovenija in njegovega nadrejenega. :cool:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Še moja štorija. Naročim paket iz UK na naslov Poštno ležeče, z naslovom pošte v Mariboru, ki mi je najljubša. Ko gledam tracking number, vidim da je paket prišel do Limbuša potem pa poslan nazaj v UK, kot napačen naslovnik. Pa krucefiks, imaš naslov, dostavi tja če ti piše poštno ležeče. Ampak ker je Pošta konkurent, raje vrnejo nazaj pošiljatelju. Zdaj se pa jebem z prodajalcem, če mi bo denar vrnil ali ne, ker trdi da to ni njegova krivda.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz bi rekel, da je "poštno ležeče" storitev Pošte Slovenija in v primeru, da oni dostavljajo pošiljko, te bo čakala na pošti. Ne pomeni, pa da ti bodo DHL/GLS itd dostavili na pošto in te bom tam čakala. Kdo bo pa podpisal zate prevzem? Uslužbenka na okencu? Če pomisliš, to storitev recimo Petrol računa GLSu, Pošta jo bo pa za konkurenco opravljala zastonj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in PHOBiA

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Jaz bi rekel, da je "poštno ležeče" storitev Pošte Slovenija in v primeru, da oni dostavljajo pošiljko, te bo čakala na pošti. Ne pomeni, pa da ti bodo DHL/GLS itd dostavili na pošto in te bom tam čakala. Kdo bo pa podpisal zate prevzem? Uslužbenka na okencu? Če pomisliš, to storitev recimo Petrol računa GLSu, Pošta jo bo pa za konkurenco opravljala zastonj?
Da se če se hoče. Oslužbenka me pozna, če bi vsaj poizkusil vročit bi mu to uspelo. Sem pa 98 procentov prepričan, da je paket že v skladišču šel levo krug... ni mi sicer tracking jasen, ki je pisal da je peket prišel do Limbuša, čeprav ni to 2000 Maribor.

Sicer pa če lahko pakete mečejo po zelenicah, bi ga lahko vrgel tudi na pošto. Marsikoga slišim da ne podpiše nič, le nekje na hofu najde paket.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Dobro vsaka šola nekaj stane. Zdaj bom previden in to kaj gre preko carine npr iz Kitajske, bom pustil poštno ležeče, kar pa pride preko DE
, ali UK bom pa na točen naslov pošiljal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
MrDaco Tudi pri "Kitajcih", predvsem pri kaki "priority line" zna kaki GLS (ali drugi paketni) dostavljati - in tam boš spet imel težavo s poštno ležečim. "Resnejše" trgovin - aka tiste, ki so se "opekle" izrecno navajajo, da ne pošiljajo / dostavljajo "poštno ležeče" ali kakšnim "prepošiljateljem".

Pa še na temo - tudi jaz se v loku izognem GLSu. Zadnji njihov (celotnega GLSa) biser je bila dostava iz NL do SLO - uspelo jim je dostaviti v 3 (z besedo treh) tednih. Moram pa pohvaliti, da so pripeljali v soboto. Je pa tudi res, da me je kurir vprašal koga sem poklical, da je "moral" v soboto pripeljati. To, da se je paket od torka že svaljkal po Sloveniji seveda nikakor ni mogel biti razlog, da sem popyzdil in potegnil vse vzvode, ki sem jih lahko.
Pa da ne bo kake pomote - ne krivim GLS Slovenija za vso zamudo - oni so dodali samo še češnjo na torto.
Aja - ker delam v "branži" (logistika, ampak ne paketi) sem dokaj toleranten do kakih zamud, po drugi strani pa toliko bolj občutljiv na kake neumne izgovore ali prazne obljube. Da so mi v sredo/četrtek rekli, da se je paket izgubil (hebi ga - se zgodi), ne pa da so že drugi dan zapovrstjo obljubili, da bo "jutri okrog poldneva dostavljen", bi dokaj mirno sprejel to dejstvo. Seveda bi me pyzdilo - ampak se nimam kaj usajat na posamezne uslužbence. No - ko pa dostave ni bilo niti v petek popoldan pa sem "zaropotal".