GLS: je to normalna praksa?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Če moraš pa vohat, si si pa sam kriv, da te sosedi ne jebejo 5 %
hysterical-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Jest mam z DPD odlične izkušnje.
Me pokliče pridem čez 5 minut a si doma (jasno me vika) ne me ni sem 30 km stran.
DPD aha a bo kej na robe če pokličem čez 1 uro če boš takrat doma? Ne me ne bo 3 dni.
DPD ok povej naslov prpelem tja. Pride. Podpišem. Čao. Na za kufe k vidm, da maš v kombiju sam še moj paketek.

GLS mi je pustil paket na Petrolu, ki se zapre ob 20h pa živim med top 10 največjih mest na Gorenjskem
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
po dolgem času pričakujem paket iz PS hitra pošta,ker je azdeva večje vrednosti plačilopa po povzetju,me zanima ali je možno plačati s kartico ali keš only
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
kzs

tukaj jest nebi krivil šoferjev, ker očitno imajo taka navodila od nadrejenih, ker bi bilo malo čudno, da bi bili vsi tako "šlampasti"...

čeprav mene osebno nebi motilo, če bi pustili pri sosedu, ali bližnji gostilni, če bi bilo tko zmenjeno, oz. da bi prej vprašali, če je to možno...
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Da mi pusti pri sosedu, ki je z mano skregan na smrt + njegovi otroci + vnuki + pravnuki.... ne pri meni ampak tako je pač velikokrat v kuri.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Do zdej še nikoli slabih izkušenj, GLS mi dostikrat pripelje, edino kar me moti je njihova nenormalna ura klicanja ( še pred 7 uro zjutraj)... hvala K za ugasnjeno zvonenje na telefonu.

Sicer mi pa večina brez problema dostavi tudi v službo če me ni doma,običajno še isti dan.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Dokler se z voznikom zmeniš, da naj pusti pri sosedih ali pa pred vrati ne vidim problema, če pa vozniki na lastno pest paket pustijo drugje pa je to njihova krivda.
Recimo zadnjič je voznik UPS-ja na vsak način hotel paket (vreden 200€) pustiti kar pred vrati. Komaj sem ga prepričal da naj pusti pri sosedu, pri tem pa se je že zmrdoval.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Zadnjič sem naročil en izdelek iz ebaya in me je počakal doma v nabiralniku. Sem bil kar presenečen. Ne vem pa katera dostavna služba je bila in ali je to redna praksa, ker je bil to moj prvi nakup preko ebaya. Drugače pa sem doma 10km od enega malo večjega kraja in ponavadi te službe na vsak način zmotajo da ni treba pripeljati na dom:)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Nekateri imajo pogodbe z določenimi lokali, da pustijo tam. Odgovor avtorju teme: če ni tvojega podpisa, so ti dolžni paket povrnit oz. vrednost.

To menda ne drzi cisto... Dolzni so ti povrniti le toliko, za kolikor je zavarovan paket... To je recimo pri GLS 200€ ... Lahko pa posiljatelj doplaca doatno zavarovanje do vrednosti 2.000€ ... >> http://www.gls-slovenia.com/doc1_8.html ...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Meni je lani poštar ko me ni bilo vrgel en računalniški disk kar čez ograjo na kamnite plošče. Potem se je pa še pes malo poigral in razcefral embalažo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Meni je lani poštar ko me ni bilo vrgel en računalniški disk kar čez ograjo na kamnite plošče. Potem se je pa še pes malo poigral in razcefral embalažo.

Tule me pa res zanima epilog? So ti povrnili stroške?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Disk sem poslal nazaj na amazon, ki ga je zamenjal. Hvala kurcu da znajo. Na Pošto sem šel ampak misli si da boš dobil kaj kmalu kej nazaj.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
2x do sedaj sem paket iz tujine našel pred vhodnimi vrati na tleh. Vhodnimi vrati firme. Vhodnimi vrati firme v frekventni coni, kjer pešči hodijo mimo vrat! Niti pozvonil ni noben, nobenega klica, nič. Če bi kdo paket vzel, ne bi vedel nikoli. Še boljše je, da na paketu nisem našel besede o dostavljalcu - firmi
confused-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je čez ograjo vrgel paket z oznako lomljivo... Sem potem čokoladice iz razbitega kozarca pobiral... Po pritožbi pa surla zakaj se spravljam nanj.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Meni je čez ograjo vrgel paket z oznako lomljivo... Sem potem čokoladice iz razbitega kozarca pobiral... Po pritožbi pa surla zakaj se spravljam nanj.

enako pri meni, eno vas naprej. pritozba nad postarjem, potem me je pa cela vas se dve leti postran gledala. ampak nima veze, zdaj vsaj pazi.
pri dostavnih sluzbah imas pa sreco, ce ze slovensko govori clovek s tabo, da o vikanju ne govorim. sem enega "zdresiral", da me zdaj res poklice vsaj eno uro prej, ce sem doma pa se vedno lepo zmeniva. sicer pa pomaga pritozba podjetju pri katerem narocas. ponavadi se oni potem zmenijo z dostavno sluzbo in je volk sit in koza cela.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Mislim, da je ta tema odkrila podjetniško tržno nišo, ker ne obstaja spodobna dostavna služba, niti če vključimo Pošto Slovenije. Torej iti po kapital in zavladati svetu dostave. To bi moralo iti zlahka, ker so vsi zanič.
Jaz sem do sedaj imel eno malo slabšo izkušnjo, da sem paket dobil šele čez en teden, sicer pa nekih problemov nimam. Še najbolj sem zadovoljen, če dostavlja Pošta, ker vem, kam iti iskat, če nisem doma (praviloma nisem). Poštar mi je celo z vozičkom peljal pralni stroj v prvo nadstropje po stopnicah, kar mislim, da ni njegova dolžnost.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tržna niša malo morgen. Ni dovolj samo ustanoviti firmo. Evo, jaz ne bi dostavljal preko tebe če mi ne podaš oprjemljivih referenc, garancije...
Sicer mislim da je Pošta dokaj solidno dostavljalsko podjetje. Vendar obnašanje kot da so d.o.o. v privatni lasti, v resnici pa so na naših, davkoplačevalskih seskih, pa ni najbolj primerno.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Da še sam napišem svoje izkušnje.

UPS mi je do sedaj dostavljal 3x in so bili zelo korektni. Tracking držal kot pribito, prijazen šofer. Enkrat me je prej klical in sem povedal, da me ni doma in je sam rekel, da lahko pripelje kam drugam ali pa pipelje kakšen drug dan. Vse pohvale.

Pravtako DHL. Mlad in prijazen šofer, prej vedno pokliče, pripelje kamor želiš. Vse pohvale.

GLS mi je samo 1x pripeljal in je bilo tudi vse zelo na nivoju. Prej klic itd.

Cheaper and more so pa sploh super. Če dostava traja kakšen dan dlje, ti kar sami ponudijo popust. Da se zmenit, da doplačaš drobiž in ti pripeljejo prej itd.

Prek Pošte naročam parkrat mesečno in so tudi zelo korektni. Poštar OK, uslužbenke za okencem ZELO prijazne in nudijo pomoč.

Toliko od mene. In ne, nisem plačan za delanje reklame.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Matr meni so tud že pustili pred vrati, ampak nikjer ne piše, kdo je dostavljal, da bi nekoga na gobec.