Glede na KAZNI

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
se poraja smiselnost motorjev (sploh cestnih) in njihove uporabe izven pist.

Pa piizda, kaj mi bo 180 KM, če so take kazni.
ČE grem do Postojne, ne morem sproti natiskat tok vozniških dovoljenj, kolikor mi jih lahko odvzamejo.

Po moje bom tablco dol snel in jebiga....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tudi jaz sem se spraševal....morda je to zate celo rešitev, se boš hodil izživljat na Grobnik...Marof....itd..
Saj na kakih odsekih ga boš še vedno lahko navijal....
wink-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
nimaš kaj divjat po javnih cestah.
Je pa moje mnenje tako, da naj ne dvigujejo kazni v nebo pač pa naj začnejo izvajat kontrolo.
Kaj ti nuca zakon, če pa veš, da se v soboto ob 1h zjutraj lahko naklan ko mina zapelješ čez center Ljubljane in te ne bo nihče ustavil?

lp
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Osebno se več skoraj da po cesti ne vozim.
Pa ne zaradi, samih kazni, vendar zaradi prometa, zjebanih cest in posledično varnosti.

Če se pa peljem po cesti kak vikend (sobota,nedelja) pa lepo umirjeno.
Tako, da če hočeš divjat, je res boljša izbira dirkališče. In ko boš prišel iz dirkališča in se nadivjal, ti se po naših zjeb**ih cestah ne bo dalo več jajcat.

lp
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Ma te je problem že pri najobičajnejši vožnji po mestu, izven naslja,....

če te nastrela, si takoj ob veliko sto ojrou.....
rolleyes-1.gif
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Tele kazni so res lahko debata brez konca. Dejstvo je, da $$$ sam ne more izboljšati varnosti. Lahko jo izboljšamo le in samo vozniki. Se pravi, bi se moral denar vlagati v le te. Prometna propaganda, direkt pred dnevnikom, konkretnejše ozaveščanje voznikov, tako dvokoles kot 4-koles. Je pa več kot očitno, da nihče nima tega interesa. Najlažje je sedet na riti pred kamerami, bit pameten, kako se ljudi ne da nič naučiti in da je dvig kazni smotern. Argument na katerega se kravate tko rade opirajo je pa tud sočen - "Če rešimo eno življenje, pa so upravičene.". Ali so dvignjene kazni do sedaj kaj izboljšale situacijo? Ali se je iz tega fonda kazni naredilo kaj za varnost? Ali kaj postavljajo dvojne ograje za motoriste? Verjetno predrag strošek in tukaj žal ni argumenta "Če rešimo eno življenje ....". Kje so dirkališča ali pa poligoni, če hočete? Ljudje so danes vse preveč obsedeni z mirom. Vsak hoče mir. Vsak hoče sedeti doma v miru in iz naslonjača kritično gledati na svet okoli sebe, kot da ni del njega. Oktanskim odvisnežem je potrebno dati prostor za izživljanje, ker ga rabijo, potrebujejo prostor, kjer se lahko sorazmerno varno izživijo, občutijo adrenalin in se povrhu vsega še kaj naučijo. Če jim ga ne daš nimajo drugega, kot da to prenesejo na cesto. Najbolje motorje prepovedat, motoriste pa zapret.
uf-1.gif

Me pa čudi, da ni pobude, da bi se ljudje temu "nesmiselnemu" (zgolj MOJE MNENJE!) ne uprejo? Študentje so se uprli, kamionarja so se uprli, ... Tukaj pa nič. Kaj naj čaka v 2009 ali pa 2010 v kolikor zakon ne bo vrnil pričakovanih rezultatov? Upam, da ne spet dvig "cen" prekrškov. Lahko pa pričakujemo več kamer, več radarjev, več ... več orodji za represijo. Vse premalo pa se dela na izobraževanju udeležencev. Če pa hočejo represivne ukrepe, pa nej našopajo cca. 5x več policije na cesto
10.gif
in bo garant razlika. Sem siguren da že par let nazaj, tko da že do prvega povišanja kazni sploh ne bi prišlo.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Citat:
Uporabnik ZareLepotec pravi:
Oktanskim odvisnežem je potrebno dati prostor za izživljanje, ker ga rabijo, potrebujejo prostor, kjer se lahko sorazmerno varno izživijo, občutijo adrenalin in se povrhu vsega še kaj naučijo.
aplauz.gif

Se popolnoma strnijam, naj naredijo eno dirkališče tako kot imajo Nemci.Prideš daš € ter odpelješ tiste kroge ki si jih plačal. Na določenih odsekih so omejitve, ter prepovedano je prehitevanje po desni vso stvar nadzorujejo tudi s helikopterji in prekške kaznujejo.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Dvomim, da bomo pri nas kaj takega dočakali....
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
uu, kaka modrost na ta sivi dan
smile-1.gif

vendar do zdaj motoristov niso aktivno preganjali. Bomo videli kaj bo. Najbolje, da nas asimilirajo v Borgovsko družbo, nam reprogramirajo možgane pa je.

lp
 

Bos

Zelenc'
6. sep 2007
27
0
1
Ptuj
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:
se poraja smiselnost motorjev (sploh cestnih) in njihove uporabe izven pist.

Pa piizda, kaj mi bo 180 KM, če so take kazni.
ČE grem do Postojne, ne morem sproti natiskat tok vozniških dovoljenj, kolikor mi jih lahko odvzamejo.

Po moje bom tablco dol snel in jebiga....

Zato je potrebno omejit največjo moč na 170 KM.
hysterical-1.gif


Gas ima zajlo, da lahko reguliraš fergazer, zato je desna roka
grims-1.gif
.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:
Ma te je problem že pri najobičajnejši vožnji po mestu, izven naslja,....

če te nastrela, si takoj ob veliko sto ojrou.....
rolleyes-1.gif

Saj je prav.
zmaga.gif

Vprašanje je kaj je prav.
Se ti zdijo smiselne omejitve, ki so btw strožje kot nekoč, ko so ljudje imeli le fičote, hrošče, yugote, ipd. z "le" bobnastimi zavorami ali diski le spredaj (da tako primerjavo sploh ne dam motorjem, kjer je razlika še večja)....
Včasih ni bilo tudi ABS-ov, ESP-jev, in ostali gadgetov.....

Aja, pa da ne govorimo o napredku gum... Včasih so bile le Tigar-ce, danes pa imaš gume že za vsako stopinjo ali bar....
Kje so podvozja, blažilci....

To bi bilo treba dati na skupni imenovalec.
Da ne bo pomote, nisem za neka divjanja in sem kot avto-voznik zelo umirjen in vozim po predpisih res maximalno, samo nekje so pa res popolnoma neživljenjske, takrat pa vklopim tempomat in omejitev prekoračim za do 20 km/h....

Še to, pri avtu še nekako lahko pelješ 50 km/h in gledaš na okoli, z motorjem pa, mater, se lahko še prevrneš, ker ni ravnoteže - kot bi stal.....

lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Dajmo gledat te kazni s pozitivnega vidika....zaradi njih boš še bolj premislil kje si boš dal duška....kar pomeni manj verjetnosti za incident....
wink-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Včasih si s temi avti težko prišel čez omejitev hitrosti. Oz. takih je bilo veliko manj. Zdaj vsak serijski 1.2 doseže dost visoko hitrost.

Potem je še ta subkultura, ki mastrubira na film Fast&Furious, kar se vidi tud na cestah...in recept je popoln.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mah, jest bom verjetno prodal motor in kupil eno endurco, s tistim se da še nakeko uživat v počasni vožnji. Al pa čoperja, original H-D
cool-1.gif


PA en toliko zaradi zakona kot zaradi tega kar se dogaja po cestah. Če je kdo videl prejšnji vikend eno razbito R1 malo naprej od senožeč; to je bil moj kolega, s katerim smo bili zmenjeni da se dobimo na morju. In potem se najde 84 let star "stardec" in mu zapelje pred motor. Posledice: oba na urgenci, razbit čisto nov motor... Če ne bi peljal po omejitvi (oziroma malo čez) bi imeli pa te dni pogreb
rolleyes-1.gif
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Dajmo gledat te kazni s pozitivnega vidika....zaradi njih boš še bolj premislil kje si boš dal duška....kar pomeni manj verjetnosti za incident....
wink-1.gif

Potem si moraš kupit Tomos-a avtomatika.
smirk-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mah, briga te za motor...važno, da je kolega in sopotnica ok!!! Za motor bo pa itak dobil od zavarovalnice....
Tukaj se pa vidi, da je zelo pametno čez naselje počasi pelat, enako velja pred dovozi na cesto...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sploh ne...še vedno se bodo našli trenutki za "dinamiko"....
wink-1.gif