Glasujte za Luko Dončića

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Če vsi vedo zakaj se gre, zakaj me pa potem zgoraj en podučuje, kako ni mogel nastopat zato, ker kao ni bil zavarovan, en drug omenja v zvezi z mano einsteinov rek o neskončni neumnosti, ko sem pisal da ni toliko slovenca, da bi nastopil za reprezentanco, ker nima neposredne koristi od nastopa. ..... Torej qrac vsi vedo, Bi prej rekel nasprotno, da so nekateri, da ne rečem večina zaslepljeni kot verniki, kujejo ga v zvezde, pa mislijo kako zaveden slovenec je. V resnici pa gleda samo na lastno rit. Kar sicer ni nič narobe, niti neobičajno, samo ni pa treba farbat nas s tem, kako ni bil zavarovan, pa kao ga niso pustili...
In da se vrnemo na začetek, ne bom glasoval zanj, ker ga ni toliko slovenca da bi igral za slovensko reprezentanco torej za Slovenijo, raje igra za Dallas nastope slovenske reprezentance si pa raje ogleda s tribune, kot pa da bi za Slovenijo potočil kako kapljo znoja. Pa bi lahko nastopil, če bi le hotel, če bi bil zaveden slovenec. Ampak pač ni.

če sva iskrena - če bi se tebi ponujala več milijonska služba, a bi tvegal poškodbo na eni tekmi, k itak ni imela nekega pomena, in kot sam nebi mogel vplivati na rezultat??

Dončič in Dragič sta točila čisto dovolj znoja na EP. Se še spomniš?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
če sva iskrena - če bi se tebi ponujala več milijonska služba, a bi tvegal poškodbo na eni tekmi, k itak ni imela nekega pomena, in kot sam nebi mogel vplivati na rezultat??

Dončič in Dragič sta točila čisto dovolj znoja na EP. Se še spomniš?
Je Brane Oblak zadnjič lepo pvedal, da je bila reprezentanca zanj prvo, in da ni bilo variante, da nebi nastopil zanjo - neglede na vse, tudi želje njegovega kluba. Pa Ačimovič je tudi nekoč govoril nekaj podobnega, pa da so mu nekoč po tekmi reprezentance v klubu rekli, naj premisli kdo mu daje plačo. Ampak je vseeno še nastopal za reprezentanco.

Verjetnost da bi se na tekmi poškodoval je enaka kot na vseh drugih tekmah, pa jih je zagotovo več tisoč že dal skozi. In ko že omenjaš EP. tudi takrat bi ostal brez miljonske službe, če bi se poškodoval. Tako da tudi tole o pokodbi ne bo pravi razlog, za nenastopanje za reprezentanco, je pa malo manj blesav kot tisti, da se ga ni dalo zavarovat.
Ampak resnica je, da na EP sta mu je vrednost in ugled rasla, s tekmo s Črno goro bi pa samo izgubil na ugledu. On nastopa takrat, ko je zanj ugodno, ko pa ni ugodno pa ne, skrbi samo za svojo rit, ne pa za Slovenijo, ki mu je kot 19-letnemu že priznala penzijo. mi moramo pa delat in vplačevat v pokojninski sklad 40 let, da (če?) bomo dobili ene 3x manjšo

Saj ne rečem, da je s tem kaj narobe, ampak recimo bobu bob, ne pa da nam lažejo, nas zavajajo....
Potem ga pa opravičujete z raznoraznimi lažmi, kao se ni dalo zavarovat in podobne neumnosti. No pa saj ni edini tak, Kampl je še en tak (tudi njega so opravičevali na vse možne načine - pa še mnogo drugih.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Dobro mu kaže;)
Lahko mu dobro kaže, saj ima za sabo dobro PR mašinerijo, Izgleda kot da bi imel v vsakem 24-ur zakupljen svoj termin, kjer mu delajo reklamo, in poročajo o njem, pa če je kaj naredilali ne. Malo da ne poročajo kdaj je šel srat. In to že kako leto. Ni bilo veliko dnevnikov, v najbolj gledanem terminu, da ga nebi omenili. Da ne rečem da tudi na 24 ur pozivajo k glasovanju zanj. No saj prejšnje leto je bil Dragič v podobnem položaju, letos so pa na Dragiča skoraj povsem pozabili. Kot da samo Dončič igra. Grem stavit pivo, da bo tudi danes omenjen po TV.

Me prav zania, če ima še kak igralec v NBA takšno reklamo samo zanj na kakšni od televizij državnega pomena. oz ali so ARD, ZDF tudi pozivali pri poročilih k glasovanju npr za Novickega? Al pa da bi CBS, CNN pozivala za glasovanje za enega določenega športnika, drugih pa skora da nebi omenili.
Lep primer, kako se dela zvezdo.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Bi razpredal na dolgo in široko ampak ... šport je biznis pika. Živi od gledalcev - sponzorjev - reklam - PRa - to, da se ima fajn ter je vesel in konkurečen, pri tem kar počne, je samo plus zanga. Je pa "žalostno", da športnik dobi miljone, zdravnik pa tisočake. Saj če bi masa ljudi z veseljem spremljala in klike nabijala, kakšno odlično operacijo je ta kirurg speljal, bi pa "24ur" to objavljala. Ampak mi - navadni ljudje - smo tisti, ki dajemo naslovnice, ne pa novinarji. Oni to samo odlično zajamejo ter prodajajo.

Je pa mali car, ni kej. Konkurira "opicam", te so pa polna jelly.. bit rookie in 2. all-star za LJ - respect.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ampak mi - navadni ljudje - smo tisti, ki dajemo naslovnice, ne pa novinarji. Oni to samo odlično zajamejo ter prodajajo.
Narobe. Novinarji ustvarjajo zgodbe, jih dajo na naslovnice, nepihujejo, dramatizirajo, vlečejo dan za dnem.....potem pa tebe to začne zanimat.
Npr Dončič je malodane zadnjih pol leta vsak dan omenjen na 24 ur. Tudi takrat, kadar se mu ni od prejšnjega dne nič novega zgodilo. Poročajo malodane kdaj je šel srat. In grem spet stavit, da nas bodo danes na 24 ur (najbolj gledan termin) spet spomnili na glasovanje zanj. In potembodo zanj glasovali še tisti, ki nikoli niso njegove tekme z Dallasom gledali, ampak bodo glasovali ker so slišali da je dober, pa še naš je. In če mu rata bodo pa še all stars gledali....pa vmes reklame....

Lep primer kako se dela zvezdo. Novinarji poročajo samo o njem, tebe začne zanimat, nabijajo o silni promociji za slovenijo, da misliš da igra zate, v tvojo korist, potem služijo s prenosi - da si ti zadovoljen mora igrat, če bi klopco grel nebi gledal, mora tud koše dat, zato mu igralci več podajajo - Saj ni važen rezultat, važen je zaslužek. Bolj ga kuješ v Boga, večje zaslužke imajo tako v NBA, kot novinarji.

Pa je samo en od cca 500-tih ki igra v NBA, ok, ni med najslabšimi, najboljši pa tudi ni. Čeprav kot pravim najboljšega tudi naredijo novinarji.
Ena prvih NBA tekem, ki sem jih gledal, je nastopal Lary Bird. On je bil zvezda, igralci so mu podajali, on pa metal iz nemogočih položajev, tričetrt je falil, P mi je dalo misliti, zakajmeče iz takih položajev. Prav videlo se je, kako soigralci igrajo zanj, mu ustvarjajo prostor in podajajo, on pa je imel nalogo da meče. In ker je večinoma samo on metal, je jasno tudi največ zadel, in ker je največ zadel je bil najboljši, bil je zvezda. O njemu so pisali, zaradi njega so hodili ljudje na tekme, gledali prenose, kar je prinašalo denar. In bi rekel da Dončiča tako forsirajo v medijih ravno zato, da bi NBA razširila popularnost v Evropi, kar prinaša denar. Šport je pač velik biznis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.332
690
113
In bi rekel da Dončiča tako forsirajo v medijih ravno zato, da bi NBA razširila popularnost v Evropi, kar prinaša denar.

Zanimivo razmišljanje.. The big picture.. Čist možno..

Ker predvsem sem razmišljal zakaj bi ga tolk objavljali, razen tega da smo nori nanga in njegove dosežke in počasi na njegove kakce ali pa da se železo kuje, ko je vroče in da dobijo klike..
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Zanimivo razmišljanje.. The big picture.. Čist možno..

Ker predvsem sem razmišljal zakaj bi ga tolk objavljali, razen tega da smo nori nanga in njegove dosežke in počasi na njegove kakce ali pa da se železo kuje, ko je vroče in da dobijo klike..
Je obratno. Nori ste nanj, ker ga toliko objavljajo. In ker nam ga toliko vsiljujejo. In pišejo o njem vse dobro, kake nam manj všečne stvati bodo pa o njem lagali, zamolčali, olepševali.... No jaz ne kupim, da ni mogel nastopit za slovensko reprezentanco zato, ker se ga kao ni dalo zavarovat. Bolj se mi zdi da v nastopu ni videl nobene osebne koristi, za uspeh Slovenije se mu pa jebe.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Je obratno. Nori ste nanj, ker ga toliko objavljajo. In ker nam ga toliko vsiljujejo. In pišejo o njem vse dobro, kake nam manj všečne stvati bodo pa o njem lagali, zamolčali, olepševali.... No jaz ne kupim, da ni mogel nastopit za slovensko reprezentanco zato, ker se ga kao ni dalo zavarovat. Bolj se mi zdi da v nastopu ni videl nobene osebne koristi, za uspeh Slovenije se mu pa jebe.

Torej je potem čisto pravi slovenec :D
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Je obratno. Nori ste nanj, ker ga toliko objavljajo. In ker nam ga toliko vsiljujejo. In pišejo o njem vse dobro, kake nam manj všečne stvati bodo pa o njem lagali, zamolčali, olepševali.... No jaz ne kupim, da ni mogel nastopit za slovensko reprezentanco zato, ker se ga kao ni dalo zavarovat. Bolj se mi zdi da v nastopu ni videl nobene osebne koristi, za uspeh Slovenije se mu pa jebe.

Ko boš TI igral košarko kot on, se javi... :cool:
Velja tudi za ostale...