Glasujte za Luko Dončića

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Bom, ko bo spet toliko slovenca, da bo nastopal za reprezentanco. Ne pa da si tekme naše reprezentance raje ogleda s tribune :-(
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Zlahka glasujem zanj vsakič ko se spomnim. Glasuje se za igralca, ne za državljanstvo, narodnost ali njegove prednike.
Da igralci NBA ne igrajo za reprezentanco je krivda katastrofalne politike FIBE in ne konkretnega igralca. Tekmo si lahko prideš ogledat z druge celine in za to rabiš kak dan, za biti na pripravah z reprezentanco pa je treba nekaj več časa. Ni pošteno, da bi igral nekdo, ki ga na pripravah ne bi bilo. Pošteno do tistih, ki se priprav udeležijo. Ne glede na zvezdniški status in sposobnosti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Aja, če se ne glasuje za državljanstvo, potem bom glasoval za Le Brona, ta se mi zdi boljši od Dončiča.

Aja pa Dončič si je tekmo naše reprezentance ogledal iz tribun še preden je karkoli podpisal v NBA. Tko da je brezvezno nabijanje o potovanjih z druge celine, pa politiki fife, pa da ga ne pustijo...na tekmi pa ni nič posebnega če nastopa kak, ki ga napripravah ni bilo ali obratno. Pa ni Dončič edini, ki je nastopa za reprezentanco, so med njimi tudi tisti, ki niso v NBA, pa tudi v drugih športih se najdejo takšni.
Glej, če bi hotel igrat bi igral, ampak je ocenil da je reprezentanca zanič, pa bi mu poraz škodil k ugledu, pa ni videl neke koristi zase.
Je Brane Oblak zadnjič lepo govoril nato temo, sam ne najdem linka.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Če se prav spomnim, je eno od tekem gledal s tribune, ker je med drugim bil brez zavarovanja za primer poškodbe. V novem klubu v NBA še ni bil, v Realu pa tudi ne več. Ker iščeš linke, lahko še tega poiščeš :).
Si 100 % preveril, če je Le Bron zmeraj igral za reprezentanco, preden glasuješ? Ali to zameriš samo slovenskemu športniku?
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Glede na to da večina na Alterju pravi da so Americani svinje in požrešni kapitalisti in oh in ah krivi za vse tragedije na svetu...bom v tem primeru držal z vami in ne glasoval za Dončića ker igra v Ameriki.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Bom, ko bo spet toliko slovenca, da bo nastopal za reprezentanco. Ne pa da si tekme naše reprezentance raje ogleda s tribune :-(


Alber Einstein je nekoč rekel: "Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan."

Ti si živi dokaz, da je imel Einstein prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Če se prav spomnim, je eno od tekem gledal s tribune, ker je med drugim bil brez zavarovanja za primer poškodbe. V novem klubu v NBA še ni bil, v Realu pa tudi ne več. Ker iščeš linke, lahko še tega poiščeš :).
Si 100 % preveril, če je Le Bron zmeraj igral za reprezentanco, preden glasuješ? Ali to zameriš samo slovenskemu športniku?
Te pa še nisem slišal. Saj ne morem verjeti s čim nas vse farbajo. Da ni bil zavarovan? LOL

Škoda da ni prej povedal, bi zanj na alterju zbrali 30€ za dodatno zavarovanje, obveznega mu pa kot brezposelnemu itak plača socialna.
Je pa frajer, brez zavarovanja, kaj pa če bi angino fasal, al pa če v kuhinji pade tako kot Humar? Če seveda verjameš v te neumnosti ki nam jih servirajo in se jih spomniš :-(.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Alber Einstein je nekoč rekel: "Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan."

Ti si živi dokaz, da je imel Einstein prav.
Ne vem kaj ima "Einsteinov citat" (itak ni njegov) veze s to temo in mano.
Je kar lepo dejstvo, da si je Dončič (pa Dragič tudi) ogledal tekmo s tribune. Pa še nekaj drugih ni bilo na parketu, pa bi morali bit.

Najbrž zato, ker zase ni videl v igranju nobene koristi, ni pa tolk Slovenca, da bi igral za reprezentanco tudi kadar nima nič od tega. V bistvu bi s porazom proti eni tretjerazredni ekipi samo izgubil na ugledu. Zdej pa kao da ni bil zavarovan. Haha mene ne bodo s tem nategovali.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kot pravim, s čim vse nas šopajo, mi pa bi morali verjeti. In kaj si vse izmišljujejo v obrambo njegovega dobrega imena- bolje rečeno blagovne znamke.

Le zakaj se Dončič nebi mogel zavarovat? LOL Vsak klošar je zavarovan, pa je sigurno Dončič tudi. Pa verjemi da taki kalibri s postelje ne vstanejo brez dobrega zavarovanja.
Pa da je Dallas izrazil željo da počiva :) Ja možno, tudi jaz sem si želel, da bi takrat tričetrt črnogorcev počivalo, pa meniso upoštevali, ampak kaj imajo oni za govorit, takrat ni Dončič z njimi podpisal še nobene pogodbe. Pa tudi če bi jo, te pogodbe ne vsebujejo, da igralec ne sme igrati za reprezentance, saj vidimo druge iz NBA, ki nastopajo za svoje reprezentance. Pa pri nas so takrat manjkali tudi nekateri, ki ne igrajo v NBA.
Pa da ga ne pustijo igrati. Še enkrat, ni imel z njimi nobene pogodbe. Brez pogodbe ga ne obvezuje nič.
Selektor je pričakoval tak razplet - Ja saj jaz sem ga tudi, Pač igra v prvi vrsti za svojo rit, za Slovenijo mu pa dol maha. Ko ni videl koristi zase, je raje tekmo gledal s tribun, namesto da bi pomagal napi reprezentanci in Sloveniji. Pričakovano in tudi ni edini tak.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kot pravim, s čim vse nas šopajo, mi pa bi morali verjeti. In kaj si vse izmišljujejo v obrambo njegovega dobrega imena- bolje rečeno blagovne znamke.

Le zakaj se Dončič nebi mogel zavarovat? LOL Vsak klošar je zavarovan, pa je sigurno Dončič tudi. Pa verjemi da taki kalibri s postelje ne vstanejo brez dobrega zavarovanja.
Pa da je Dallas izrazil željo da počiva :) Ja možno, tudi jaz sem si želel, da bi takrat tričetrt črnogorcev počivalo, pa meniso upoštevali, ampak kaj imajo oni za govorit, takrat ni Dončič z njimi podpisal še nobene pogodbe. Pa tudi če bi jo, te pogodbe ne vsebujejo, da igralec ne sme igrati za reprezentance, saj vidimo druge iz NBA, ki nastopajo za svoje reprezentance. Pa pri nas so takrat manjkali tudi nekateri, ki ne igrajo v NBA.
Pa da ga ne pustijo igrati. Še enkrat, ni imel z njimi nobene pogodbe. Brez pogodbe ga ne obvezuje nič.
Selektor je pričakoval tak razplet - Ja saj jaz sem ga tudi, Pač igra v prvi vrsti za svojo rit, za Slovenijo mu pa dol maha. Ko ni videl koristi zase, je raje tekmo gledal s tribun, namesto da bi pomagal napi reprezentanci in Sloveniji. Pričakovano in tudi ni edini tak.

Kaj ti pomaga "zavarovanje" če nimaš veljavne pogodbe z novim klubom?

Teoretično ali praktično se lahko resno poškoduješ, posledično lahko odpade profesionalna pogodba z novim klubom. V Dončićevem primeru, bi z resno poškodbo katera bi ga odstranila iz igrišč za npr. leto odpadla vsakršna pogodba z bilokaterim NBA moštvom.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj ti pomaga "zavarovanje" če nimaš veljavne pogodbe z novim klubom?

Teoretično ali praktično se lahko resno poškoduješ, posledično lahko odpade profesionalna pogodba z novim klubom. V Dončićevem primeru, bi z resno poškodbo katera bi ga odstranila iz igrišč za npr. leto odpadla vsakršna pogodba z bilokaterim NBA moštvom.
Zakaj pa potem niso tako obrazložili njegovo odsotnost? Pa raje lažejo da se ne more zavarovat LOL ?????

Ampak tak razlog za odsotnost ni obstajal samo na tisti tekmi s Ćrnogorci, ampak tudi na vseh drugih vklučno z Evropskim prvenstvom. In ne samo za njega ampak za vse igralce. Tudi na EP bi se teoretično lahko resno poškodoval, pa nebi mogel igrat ne za Real in ne v NBA....

Ampak koliko pa poznaš takih, ki bi se na tekmi tako hudo poškodovali, da so zaključili kariero? Pa saj če se recimo jutri resno poškoduje, bo tudi zaklučil kariero v NBA, V bistvu je enak rizik (sicer zelo majhen) na vsaki tekmi.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ampak koliko pa poznaš takih, ki bi se na tekmi tako hudo poškodovali, da so zaključili kariero? Pa saj če se recimo jutri resno poškoduje, bo tudi zaklučil kariero v NBA, V bistvu je enak rizik (sicer zelo majhen) na vsaki tekmi.

Pogodbo ima veljavno 3 leta za dobrih 8 mio €....... Tudi če se ju3 poškoduje bo ta denar dobil. Če pa nimaš veljavne pogodbe oz ima še "otroško" pogodbo z Realom zna to biti velik velik problem.

Tudi Dragić ni igral, ko je čakal podpis nove pogodbe.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pogodbo ima veljavno 3 leta za dobrih 8 mio €....... Tudi če se ju3 poškoduje bo ta denar dobil. Če pa nimaš veljavne pogodbe oz ima še "otroško" pogodbo z Realom zna to biti velik velik problem.

Tudi Dragić ni igral, ko je čakal podpis nove pogodbe.
Ja in zakaj potem niso napisali: da ni hotel igrat, ker se je bal da se bo polomil , saj bi tako lahko ogrozil svojo kariero v nba, saj je nastopanje za Dallas zanj bolj pomembno od igranja v slo reprezentanci, za Slovenijo.... ampak pišejo da ni bil zavarovan, da američani niso želeli, ali da ga niso pustili igrat in podobne neumnosti?

Kakšne so pogodbe v NBA ne veva, ampak jaz dvomim, da nekdo dobi isto, če igra ali pa če (zaradi poškodbe) ne igra. Sigurno pa del izgube dohodka krije zavarovalnica.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
pac so tko napisal, da je lepse slisati, valda ni point predstavnikov igralca in novinarjev, da sprejo navijace z igralcem.

ne vem zakaj se zapenjas na to, kaj so rekl, ko vsak, se jest, pa me sport res ne zanima, ve za kaj se gre.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
pac so tko napisal, da je lepse slisati, valda ni point predstavnikov igralca in novinarjev, da sprejo navijace z igralcem.

ne vem zakaj se zapenjas na to, kaj so rekl, ko vsak, se jest, pa me sport res ne zanima, ve za kaj se gre.
Če vsi vedo zakaj se gre, zakaj me pa potem zgoraj en podučuje, kako ni mogel nastopat zato, ker kao ni bil zavarovan, en drug omenja v zvezi z mano einsteinov rek o neskončni neumnosti, ko sem pisal da ni toliko slovenca, da bi nastopil za reprezentanco, ker nima neposredne koristi od nastopa. ..... Torej qrac vsi vedo, Bi prej rekel nasprotno, da so nekateri, da ne rečem večina zaslepljeni kot verniki, kujejo ga v zvezde, pa mislijo kako zaveden slovenec je. V resnici pa gleda samo na lastno rit. Kar sicer ni nič narobe, niti neobičajno, samo ni pa treba farbat nas s tem, kako ni bil zavarovan, pa kao ga niso pustili...
In da se vrnemo na začetek, ne bom glasoval zanj, ker ga ni toliko slovenca da bi igral za slovensko reprezentanco torej za Slovenijo, raje igra za Dallas nastope slovenske reprezentance si pa raje ogleda s tribune, kot pa da bi za Slovenijo potočil kako kapljo znoja. Pa bi lahko nastopil, če bi le hotel, če bi bil zaveden slovenec. Ampak pač ni.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
https://www.zurnal24.si/sport/kosar...-obcanom-ce-ne-boste-glasovali-za-luko-321842

"Pozdravljeni, Tukaj župan Mike Rawlings. Prosil bi vas, da storite nekaj zelo pomembnega. V ekipi Dallas Mavericks imamo superzvednika, ki ga moramo spraviti na All-Star tekmo. Obiščite spletno stran mavs.com/allstar in vsak dan glasujte za Luko Dončića. Mora nam uspeti. On je naš igralec. Če ne boste glasovali, se bom moral pogovoriti s policijo. Dajmo. Glasujte zanj," je sporočil Rawlings, ki je župansko funkcijo prevzel leta 2011.