Geomehasnko poročilo

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živjo,

se je kdo v zadnjem času zanimal za izdelavo geomehanskega poročila v Ljubljani?

Kakšen kontakt podjetij s katerimi ste imeli dobre izkušnje bi bil dobrodošel.

hvala
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Rabil sem hidrološko in geomehansko poročilo. Hidrološko je bilo narejeno v dobrem tednu, geomehansko pa naj bi bilo zaključeno do konca tega meseca; se pravi en mesec vse skupaj.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Meni so delali Tukaj
Jaz jih moram pa okrcat.
Pred enim mesecem sem jim poslal povpraševanje preko njihovega spletnega obrazca. Do danes me sploh še niso kontaktirali.
V tem času sem naročil storitev pri drugem geomehaniku. Prišel je v nekaj dneh, bager v njegovi režiji in v nekaj dneh po izkopu sem že dobil poročilo v treh izvodih.
Očitno imajo v Ljubljani preveč dela in jih manjši projekti izven Ljubljane sploh ne zanimajo. Vendar bi bilo poslovno, da na povpraševanje vsaj odgovorijo.
 

mariom

Zelenc'
23. feb 2018
2
0
1
Jaz jih moram pa okrcat.
Pred enim mesecem sem jim poslal povpraševanje preko njihovega spletnega obrazca. Do danes me sploh še niso kontaktirali.
V tem času sem naročil storitev pri drugem geomehaniku. Prišel je v nekaj dneh, bager v njegovi režiji in v nekaj dneh po izkopu sem že dobil poročilo v treh izvodih.
Očitno imajo v Ljubljani preveč dela in jih manjši projekti izven Ljubljane sploh ne zanimajo. Vendar bi bilo poslovno, da na povpraševanje vsaj odgovorijo.


Zdravo, koliko si plačal za poročilo?

Tudi jaz ga bom potreboval, a sem od različnih ponudnikov dobil različne informacije preko portala mojmojster, od:
- terenskih preiskav z dinamičnim penetrometrom
- da moram sam priskrbeti bagra, ki bo naredil cca 2m izkop
- izvedba dveh sondažnih razkopov s sprotno inženirsko-geološko spremljavo
- 5x Krilna sonda, 1x Meritev vodoprepustnosti, 2x Dinamična penetracija (do max. globine 15m)

4 različne ponudbe in 4 različni načini, ponudbe pa od 100 do 800€

Zanima me kaj točno je potrebno na parceli narediti, da se pridobi geomehansko poročilo in da bo to poročilo potem uporabno za projektanta in merodajno tudi pri UE za pridobitev grabenega dovoljenja (če je to potrebno).
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Zdravo, koliko si plačal za poročilo?

Tudi jaz ga bom potreboval, a sem od različnih ponudnikov dobil različne informacije preko portala mojmojster, od:
- terenskih preiskav z dinamičnim penetrometrom
- da moram sam priskrbeti bagra, ki bo naredil cca 2m izkop
- izvedba dveh sondažnih razkopov s sprotno inženirsko-geološko spremljavo
- 5x Krilna sonda, 1x Meritev vodoprepustnosti, 2x Dinamična penetracija (do max. globine 15m)

4 različne ponudbe in 4 različni načini, ponudbe pa od 100 do 800€

Zanima me kaj točno je potrebno na parceli narediti, da se pridobi geomehansko poročilo in da bo to poročilo potem uporabno za projektanta in merodajno tudi pri UE za pridobitev grabenega dovoljenja (če je to potrebno).
Kje v Ljubljani ti bodo prodali vrtanje z diamantno sondo, posuto z zlatom, v sami špici pa namontirano 4k kamero in neposredni prenos preko satelitske povezave, direktno k referentu na upravni enoti ali pa na ARSO.
Pri nas na vasi pa pride kombinirka, skoplje dve luknji (eno na lokaciji bodoče hiše, eno na lokaciji kjer boš ponikoval deževnico) v globino cca. 4metre, geomehanik pogleda, poslika in z eno napravico prečekira izkopano zemljino. V nekaj dneh dobiš poročilo in to je to. Cena 300.- EUR skupaj z bagrom (kombinirko).
Velja pa to jasno samo za geološko nezahtevne parcele. Se zna stvar tudi zakomplicirati do onemoglosti, vendar pri stanovanjski hiše načeloma ne.