Geodet

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Potrebujemo geodeta, za izmero parcele (okolica Brezovice pri Ljubljani). Po meritvi bi se ta parcela s pomočjo odvetnika in notarja razdelila na tri dele.
Ali so geodeti v kakšnem cehu (kot npr. dimnikarji) ali lahko pokličem prvega iz imenika? Kakšen je okviren strošek izmere zemljišča?

Hvala za pomoč.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Mam glih pred sabo en del, izdelava geodetskega posnetka je slabih 500 eur. So iz Vrhnike Ledina-AR, Opekarska cesta 18, Tel:750-48-43, email: ledina.ar@gmail.com
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Cca. 4 leta nazaj je bil en mejnik 25k SIT. Plus potni stroški ali nekaj takega-še en mejnik.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Pri meni je bil začetni strošek 300EUR + 100EUR vsak dodan mejnik + stroški vabil. Vse skupaj je naneslo dobrih 1000EUR. Imel pa sem podobno konfiguracijo kot ti=1 parcela na tri dele.


lp
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Lepe cene, ni kaj ... Ko sem jih nazadnje videl meriti, se mi ni zdelo, da majo tako težaško delo
smirk-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
fajn skasirajo ja. K meni je prišel s tako velikim đipom, da se je že tako prenizka parcela še dodatno posedla.
No, pol ko odmerijo, pol pa čakaš pa čakaš in čakaš in popizdiš pa iščeš veze pa čakaš in čakaš...
Groza.
Želim mirne živce vsem, ki imajo kakršnekoli posle s to našo upravo.


lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Tu ti vsekakor predlagam izredno pazljivost, da ne boš slučajno okrajšan za kak m2.
Na geodetski upravi si za svojo parcelo pridobi vse dokumente, predvsem mapne kopije in ZGODOVINO parcele, kar je še posebej pomembno, če mejnikov za parcelo ni ali pa so in se več ne najdejo. Skratka bolje za te je, če si dobro seznanjen z vsem kar se je s tvojo parcelo dogajalo v preteklosti, kakšne meritve in kdaj so bile, če so sploh bile opravljene, vključno s sosednjimi parcelami, če si novi lastnik, ti naj stari lastnik zaupa potek meje, ali so bili sklenejni v preteklosti kaki dogovori z mejaši o poteku meje, kje so morebitna neskladja, če je bila parcela že odmerjena pa ali so meje DOKONČNE, kar pomeni, da so se v preteklosti že vsi mejaši izrekli o meji in spreminjanje več ni mogoče ipd.
Verjemi, če boš naletel na nesposobnega geodeta, ti lahko ob določanju meje za.jebe par m2, kar zna biti boleče še posebej če gre za gradbeno parcelo. Pa še plačaš ga za to!!!
Sam bi vsekakor vzel geodeta z dobrimi referencami, pa čeprav bo malo dražje.

lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Najlepša hvala vsem za zelo koristne odgovore in reference. Sem namreč dokaj velik laik pri teh stvareh in vsak nasvet je še kako dobrodošel.
Kakšen je potem postopek: dobim geodeta, opravi meritve? Pa potem? Ti da izpis ali kaj? Ker naslednji korak je potem odvetnik in notar, ker gre parcela na več delov. Kaj je še vmes?
confused-1.gif


Še enkrat hvala za pomoč.
 

ant

Pripravnik
Oj

Pri nas bi tudi radi razdelili veliko parcelo na dva dela, vendar ni nujno postavljati mejnike, saj bi ostal lastnik zaenkrat isti, tudi kasneje pa bo lastnik ene parcele vnukinja trenutnega lastnika. Ali je za razparceliranje vseeno potreben geodet ali se lahko to stori le na papirju???

Nimam ravno izkušenj na tem področju.

p.s. kakšna pogodba se najbolj splača skleniti pri prenosu lastništva iz dedka na vnukinjo? Izvršilna pogodba ali kupoprodajna???
Predvsem me zanima razlika v stroških.

hvala
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
Kolegu hoče geodet "dokazat" da je meja več kot 10 metrov stran kot naj bi bila po kolegovem mnenju.
KOlega vztraja na "svoji" meji zaradi starih "kamnov" in vidnega "oranega" dela zemlje, ki pa se že nekaj desetletij ne orje se pa opazi "terasa" . PO geodetovi razlagi bi izgubil skoraj za manšjo gradbeno parcelo
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Najlepša hvala vsem za zelo koristne odgovore in reference. Sem namreč dokaj velik laik pri teh stvareh in vsak nasvet je še kako dobrodošel.
Kakšen je potem postopek: dobim geodeta, opravi meritve? Pa potem? Ti da izpis ali kaj? Ker naslednji korak je potem odvetnik in notar, ker gre parcela na več delov. Kaj je še vmes?
confused-1.gif


Še enkrat hvala za pomoč.

Geodet ti naredi ves postopek. Ne rabiš ne odvetnika, ne notarja. Postopek traja zaradi Geodetske uprave RS. Tudi vpis v Zemljiško knjigo (novih parcel) ne moreš predlagati ti, ampak GURS (Geodetska uprava Republike Slovenije).
Pri odvetniku oz. notarju lahko delaš prepis šele, ko je zadeva pravnomočno vpisana v ZK (Zemljiško knjigo). Rabi pa notar zraven še "Potrdilo o namembnosti zemljišča", ampak se nanaša na določeno parcelo. Tako da ti nič ne pomaga tako potrdilo za sedanjo parcelno številko. Se ti pa bolj splača (po navedenih postopkih) bolj obrniti na notarja, kot na odvetnika, saj je cena dejansko nižja pri notarju, pa še dvojnega dela nimaš.

Lp
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Oj

Pri nas bi tudi radi razdelili veliko parcelo na dva dela, vendar ni nujno postavljati mejnike, saj bi ostal lastnik zaenkrat isti, tudi kasneje pa bo lastnik ene parcele vnukinja trenutnega lastnika. Ali je za razparceliranje vseeno potreben geodet ali se lahko to stori le na papirju???

Nimam ravno izkušenj na tem področju.

p.s. kakšna pogodba se najbolj splača skleniti pri prenosu lastništva iz dedka na vnukinjo? Izvršilna pogodba ali kupoprodajna???
Predvsem me zanima razlika v stroških.

hvala

Geodet mora vedno ugotoviti oz. postaviti vse mejnike s parcelo, katero delite - tudi sosedove oz. z vašo mejo. To je možno samo v naravi.

Kar pa zadeva prenos lastništva na vnukinjo, je najcenejša Darilna pogodba - smatra se 1. dedni red - ni nobenega davka.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kolegu hoče geodet "dokazat" da je meja več kot 10 metrov stran kot naj bi bila po kolegovem mnenju.
KOlega vztraja na "svoji" meji zaradi starih "kamnov" in vidnega "oranega" dela zemlje, ki pa se že nekaj desetletij ne orje se pa opazi "terasa" . PO geodetovi razlagi bi izgubil skoraj za manšjo gradbeno parcelo


Je možno. Sicer pa vsi geodeti (ki imajo koncesijo) odgovarjajo za svoje delo. Elaborat oz. načrt dobijo od GURS-a. Mislim, da je nemogoče, da bi kak hotel nekoga oškodovati za tak del parcele. Meje se s časom premikajo (sploh pri tekočih vodah).
Če misli, da je oškodovan oz. bo, naj pokliče drugega geometra na "posvet", ki bo naredil izmere "na črno".
Se pa velikokrat zgodi, da so nove izmere precej drugačne, kot pišejo v ZK (Zemljiški knjigi). V plus ali minus.
Zdaj merijo razdalje z laserskimi merilniki, včasih pa so jih z optiko glede na zvonike cerkev, oz. še pred tem na korake.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Res je treba imeti živce da dobiš papirje v roke po dolgem času ...

Mi smo merili parcelo cca 1500kv.metrov in jo delili na več manjših parcel ... odmerili smo cesto in hišo in še del vrta, ker bo za prodajo ...

Takoj po novem letu smo se najavili pri geodetih in čakali do aprila da smo prišli na vrsto za merjenje. Merili so cca 5ur, skupaj z sosedi mejaši smo potrdili zunanje meje parcel in na novo razdelili notranje meje ... potem smo čakali cca 3mesece da so geodeti izdelali elaborat ...(in še to morem povedat da so geodeti očetovi znanci) Ko je bil elaborat izdelan pa se je začelo čakanje za vpis v zemljiško knjigo ... in se še čaka ... 4 mesece je mimo in šele sedaj smo dobili papirje da bo v 15dneh zadeva postala pravnomočna ...in potem sledi vpis v zemljiško knjigo ...

Tako da za eno ureditev meje se kar načakaš :) (mogoče pa smo samo mi imeli take izkušnje ...)

LP
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Jaz sem dal pred 2 tednoma vlogo za prednostno obravnavo in imam danes informacijo, ko sem porinil prek vez, da bo čez 10 dni obravnava.
Tema.

lp
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Potem sem imel pa sam srečo, kajti dal sem vlogo za geodetski načrt zaradi nadaljnih dovoljen, ki jih potrebujem. Dober teden po vlogi, se oglasim na sedežu geodetov, eno rečemo in drug dan so že poslikal
smile-1.gif
Cena 600 €

No sedaj pa čakam na ostala dovoljenja, to me pa že malo glava boli od čakanja, ker bi rad še letos fasado gor dal pa industrijski tok noter dobil
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Samo kot mimolet: bodočim iskalcem geodetskih storitev iz SV dela naše kure toplo odsvetujem storitve družbe rule iz petovie, tam imajo zelo nesposobno geoteditinjo, ki ji je referenca lastna hvala, da ji je v karieri eni od strank uspela izgubiti 5a gradbene parcele
bonk.gif
....