Generalno pooblastilo (osebe)

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej rad bi pooblastil sestro da ureja kompletno vse možne papirje v zvezi z mano, od dviga denarja
do drugih listin, skratka da bi njen podpis veljal enako kot moj oz. isto.

A je dovol, če na računalnik napišema "domačo" pooblastilo al morama k notarju, al je kak obrazc na netu?

Prelistal sem 2 kilogramsko bukvo "Osebni pravni svetovalec", zraven tut cd, a nisem našel nič uporabnega. Še.
Ima namreč 962 strani...
frown-1.gif


Torej kak nasvet?

Mora bit res uradno uporabno ker se bo zame urejevala tut ena mala prometna zadeva na sodišču, tako da more bit
kolko tolko vredu...

Hvala za pomoč.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem sel za par mesecev v tujino in ti lahko povem, da za banko bos moral kar lepo na svoji banki izpolniti obrazec za pooblastilo s katerim bos sestro pooblastil za svoj racun. Drugo, moral sem registrirati avto in se par zadev tako da sem napisal na racunalniku jaz ta pa ta, pooblascam oceta tega pa tega pa najine osebne podatke, da lahko v mojem imenu uredi to pa to in sem pac navedel razlog, da sem odsoten za dalj casa bla bla. Tako so mi rekli na UE in sem jih poslusal. Tako da predvidevam, da verjetno lahko naredis podobno, pac naredis seznam zadev, ki jih sme poceti v tvojem imenu. Zdaj ce pa mora kaj k notarju ali ne, mojemu fotru za registracijo avta ni bilo potrebno. Za dvig denarja in ostale zadeve povezane z banko, pa kot sem rekel poseben obrazec. Drugace pa za tisto kar si zakuhal, poklici na sodisce pa vprasaj.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Mi smo imeli enkrat na banki peripetije, ko sem mahal s pooblastilom, ki sem ga za drugo osebo sam napisal. Ni šlo in ni. Splošno, v smislu za vse jim ni bilo všeč. Mora biti vse specificirano:

- odpiranje in zapiranje računa
- dvig denarja
- podpisovanje pogodbe
- itd, itd

ker drugače so pametni kot 100
evil.gif
in imaš samo še dodatna pota in stroške.
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Mora bit res uradno uporabno ker se bo zame urejevala tut ena mala prometna zadeva na sodišču, tako da more bit
kolko tolko vredu...

A zato bežiš čez lužo?

Nisi tolk deca, da bi požrl tisto kar si zakuhal?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Jaz sem nekaj časa nazaj (+2 leti) svojo pooblastil in sem mogel it k notarju ker ko je šla moja na banko (SKB) je una za šalterjem rekla tud jest lahko napišem pooblastilo za X osebo in jo podpišem.
Od notarja pa cel kup papirjev sem dobil posebi za polog posebi za dvig na okenčku in bankomatu pa eh hudir za vse so hotl.
In sem mogel k notarju ta je usekal tisti štempl pa papirje blo je pa okol 150-200€ se ne spomnim točno ker sem spotoma še par zadev uredil k sem bil že tam.
Ne vem če je kaj razlike če pooblaščaš sorodnika.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Drugo, moral sem registrirati avto in se par zadev tako da sem napisal na racunalniku jaz ta pa ta, pooblascam oceta tega pa tega pa najine osebne podatke, da lahko v mojem imenu uredi to pa to in sem pac navedel razlog, da sem odsoten za dalj casa bla bla.

Zdaj ne vem kako je pri vas.

Pri nas tam kjer narediš tehničnega in registriraš avto imaš kar na šalterju kup sprintanih pooblastil. Sam sem nekajkrat registriral avto na drugo ime brez problema.