GEN-I

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Se tudi meni butasto zdi, da sami ne obvestijo uporabnikov. :bonk: Glede na to, kak imidž hočejo furat, da so pošteni, najcenejši, itd... mi je to hudo čudno, da imajo tak trapast način dela. :gorjaca: Mi imamo opombo napisano na koledarju, da pobrskaš takrat...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če bi se jim šlo za poštenje, bi akcijo avtomatsko podaljšali. Imajo pa raje tak sistem, da upajo da uporabniki pozabimo podaljšati akcijo in potem plačujemo nekonkurenčno redno tarifo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
tole je posledica tega, da bi vsi vse za čimmanj denarja in čimmanj dela. so najcenejši. cena za najcenejši je, da sam vsaj malo narediš. lahko pa nič ne delaš pa...kot rečeno izbereš onega ki je najcenejši ko ni treba nič delati. kdo ti pa to brani... vsekakor pa reči na podlagi tega, da niso pošteni. ne vem, a se je tej besedi pomen spremenil v zadnjih letih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Če bo GEN-i "pameten", v tistem času ne bodo nudili nobenih akcij, da bo tistih nekaj 1000 ki nas je pristopilo k akciji "NAŠA NAJUGODNEJŠA PONUDBA ELEKTRICNE ENERGIJE 2017/2" preplačalo porabo.
Tako je verjetno najbolj pametno že kak mesec, dva, pred iztekom vreči oko na nove akcije.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
geni da že leta ven neko akcijo takrat enkrat julija-avgusta in lepo štartaš s 1.9. in potem še enkrat med božičem in novim letom. z istimi cenami, najbrž kar je še zakupljene elektrike, da folk pridobijo. od tega je odvisno tudi koliko časa traja. lahko je samo vikend akcija ali pa 3 dni. To vem, pa se nisem nikdar zanimala, sem na geni šele od septembra 2017. kako vem, se ne spomnim ravno, samo ni dvakrat za rečt, da ne z Alterja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Za plin sem danes ugotovil, da nimamo nobene akcije v igri, štrom bolj spremljam, na plin pa res pozabil :(
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.835
113
pri taščici
Gres h konkurenci, ko ima gen i akcijo se vrnes. Ali pa tudi ne. In ja ibicajno velha akcija za leto ali dve. Je treba malo spremljat. Sicer pa dvomim da je redna cena pr konkurenci kaj bistveno ugodnejsa od redne pri gen. Tako da
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ma zdaj se itak nima smisla ukvarjat s tem ja, ker je kurilna sezona mimo.

Bo pa potrebno spremljat tudi za plin, oz čimprej it na le en energent -> štrom in lastna elektrarna, pa te boli đoko.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
tole je posledica tega, da bi vsi vse za čimmanj denarja in čimmanj dela. so najcenejši. cena za najcenejši je, da sam vsaj malo narediš. lahko pa nič ne delaš pa...kot rečeno izbereš onega ki je najcenejši ko ni treba nič delati. kdo ti pa to brani... vsekakor pa reči na podlagi tega, da niso pošteni. ne vem, a se je tej besedi pomen spremenil v zadnjih letih.
Oprosti, zame je recimo to pri elektriki nepoštena praksa. Včasih so imeli isto akcijo za nove in obstoječe naročnike. Sedaj imajo ločene akcije za nove in ločene za obstoječe naročnike, pri čemer so ponujene tarife pri obstoječih uporabnikih VIŠJE kot pri novih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
pa to je že bolj prav... zate je to nepošteno, kar še ne pomeni, da je nepošteno, lahko samo pomeni, da ne veš kaj nepošteno pomeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ker vidim da imate eni vse naštudirano me zanima kako je zdaj s to elektriko, doma je cca. 200€ mesečno elektrike, gospodinsjki odjem, do 1.7. je paket od Gen-i Pomlad 2017/3 ki se mi zdi relativno ugoden, govorim o cenah brez DDV in sicer VT: 0,054€ MT:0,028€. Torej trenutno nimajo nobene pametne akcije, s 1.7. pa se začne obračunavati redni paket ki je: VT: 0,06499 MT: 0,03599 kar pa je BISTVENA razlika. Torej kaj svetujete? Počakat na novo akcijo kar najbrž bo do julija ali...?
 

Jim

Zelenc'
3. avg 2007
9
3
3
Tudi sam sem v podobni situaciji in ne vem kaj narediti. Nekako se nagibam k zamenjavi dobavitelja, kateri je dolgoročno najbolj ugoden?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
geni ponavadi da ven akcijo,, ki štarta nekej z avgustom in potem še eno okoli božiča, da štarta z novim letom. tista okoli novega leta je praviloma enaka kot tista avgusta, s to razliko, da se je pametno spet prestaviti, ker potem velja novih 12 mesecev. te so zadnjih nekaj let, kar spremljam vedno. torej počakaš ta dva meseca in sugurno bo geni dal ven nekaj, kar je ugodneje od dolgoročne menjave dobavitelja, ki ima redne cene cenejše.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Prej so dali ven akcijo 4x letno, sedaj so zmanjšali na 2x letno, naslednje leto bo še samo 1x letno akcijski cenik. Tak da je fajn ujeti pravo obdobje in potem 1x letno podaljšaš, če ne bodo mutili ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
mislim, da se daje ven poleti s ciljem da se jih do 1.9. čimveč gor obesi. ampak kot sem razumela, geni (in drugi dobavitelji) zakupijo neko količino elektrike in jo potem odprodaja in če ni dovolj predvidenega odjema (dovolj gospodinjstev na akciji ki porabijo toliko in toliko) in so zakupili več, potem je še okoli božica ena akcija, da se do konca ali še čim več proda. in te božične akcije tudi različno dolgo potem trajajo. lahko 2 tedna lahko pa samo čez vikend.

v glavnem avgustovska je vse do sedaj vedno bila, ni zdaj za noreti. če danes menja pred 1.7. ne bo pri drugem dobavitelju, pol je pa samo še razlika enega meseca.