GEN-I

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Vrjetno se ne splaca it recimo na geni na objektu ki nima porabe oz je tako minimalna da ce bi na uc rekel bi rekel da je mesecne porabe nevem recimo 5kwh? Ker najdrazje so itak vse druge postavke kot poraba elektrike?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še zadnjič: so akcije, kjer je trajnik pogoj, so akcije (večina, ali pa kot sedaj doplačilo za klasičen račun) kjer je PDF račun pogoj (ali oboje) in so akcije kjer nič od tega ni pogoj; in vse to nima prav nobene zveze z rednimi plačili.
Zase in za v moji družini še 4 odjemna mesta vem, da je vedno plačano najkasneje na dan valute, pa pri tisti lanski akciji ni šlo brez trajnika.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
977
113
So akcije kjer v pogojih izrecno piše, da direktna bremenitev ni obvezna za redne plačnike, za ostale pa je. Sem že imel sklenjene.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še zadnjič: so akcije, kjer je trajnik pogoj, so akcije (večina, ali pa kot sedaj doplačilo za klasičen račun) kjer je PDF račun pogoj (ali oboje) in so akcije kjer nič od tega ni pogoj; in vse to nima prav nobene zveze z rednimi plačili.
Zase in za v moji družini še 4 odjemna mesta vem, da je vedno plačano najkasneje na dan valute, pa pri tisti lanski akciji ni šlo brez trajnika.

Še zadnjič. NIMAM trajnika, čeprav je za zadnje tri akcije, katere imam POGOJ v splošnih pogojih.
Za redne plačnike čeprav tega ni napisanega v pogojih NE zahtevajo trajnika.

Pa BTW: pri zadnji akciji materi tudi za papirnat račun niso zaračunali tistega evra...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.806
113
ksz...

Jaz sem imel do zdaj pri Geniju..paket Toplotna črpalka (VT: 0,06149, MT: 0,03399)

primerjavo prek 'zamenjaj in prihrani' je pokazala 70 EUR na letni ravni manj (VT:€ 0,04628, MT:€ 0,02847)

Torej sem zamenjal.

Imaš opcijo izbire pri računu..ali E oblika, ali papirnata. Prav tako izbereš ali trajnik ali plačilo po položnici.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Danes grem slučajno gledat malo moj-gen in opazim, da sploh več nimamo akcijske cene plina in da trenutno sploh ni nobene akcije v teku, da bi se lahko prijavil in da je zadnja akcija bila 2017...v letu 2017 pa je bilo polno akcij...

Zadnji čas, da se vse vrže na štrom, ker to mora potem človek sledit akcijam pa nonstop nekaj telovadit, da ima najbolj ugodno ponudbo, če pa ne, pa gen ni več najcenejši.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Meni je ta gen-i že pri elektriki totalni šit. Če ne preklapljaš nonstop med akcijami, jim po redni tarifi lepo preplačaš. Totalno v kurcu sistem ... glavni cilj jim je itak nategovanje nevednih, ko upokojence zvabijo z akcijsko ceno, potem pa ti itak ne lovijo akcij na njihovi spletni strani in jih potem lupijo ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je ta gen-i že pri elektriki totalni šit. Če ne preklapljaš nonstop med akcijami, jim po redni tarifi lepo preplačaš. Totalno v kurcu sistem ... glavni cilj jim je itak nategovanje nevednih, ko upokojence zvabijo z akcijsko ceno, potem pa ti itak ne lovijo akcij na njihovi spletni strani in jih potem lupijo ...
Daj pokaži na enega ponudnika, ki dela v dobro kupca ne pa sebe... Itak da je cilj namamit neko maso ljudi z mamljivo ponudbo in jo potem lupit... Sedaj nekateri se prestavijo zaradi 1 centa ugodnejše ponudbe (in pozabijo v enačbo vnesti ves effort prehoda, spremljanja akcij, skratka lastnega angažmaja) eni so bolj pragmatični in zadeve gledajo na daljši rok. Ravno pestrost izbire te na koncu še bolj olupi, ko te dobi uspavanega in nepripravljenega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.361
113
geni je najcenejši, zahteva pa da telefon 1x letno dvigneš. to spet ni tako zelo veliko, če pa je pa pač izbereš tistega z najugodnejšo redno ponudbo. Akcijske so pa pri vseh časovno omejene.