Gearbest WTF?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bom poročal. Ravno danes se mi je po tednu dni status pošiljke na nizozemskem spremenil iz Pre-advised v The item is at the PostNL sorting center. Sedaj res pričakujem pošiljko v nekaj dneh. Nisem niti vedel, da bodo pošiljali iz EU.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kakšne so kaj te kitajske tablice?

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_174921.html
Iščem zamenjavo za LG-ja, najbolj se mi dopade Samsung Galaxy tab A. Ampak ponuja bolj malo za svojo ceno (pa še neroden sem:).

Oz. če lahko kdo priporoči kakšno drugo 10ko (fajn bi bilo da je 4:3).

Ali moram pri tem naročilu plačati carino? Kako to poteka sploh? Do sedaj sem naročal preko ebaya, vendar za manjše zneske...
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Na prvi pogled 4:3 pa tvoj link ne gresta skupaj... pa tudi na drugi pogled ne...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Nisem nikjer napisal da je tale 4:3... Za tole sem prebral da je ok, zato sprašujem. Raje pa bi imel 4:3 ja. Glede carine imaš kaj izkušenj? Hvala za pomoč.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Carine ni. Če bo poslano iz izven EU, bo na skupen znesek DDV, pa še nekaj € poštno/carinskih stroškov.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
Evo, danes vplačal na Gearbest, in dobim že sporočilo, da je pošiljka poslana. Pričakujem, da pride nekje v ponedeljek (poslano iz EU v DE).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Bom poročal. Ravno danes se mi je po tednu dni status pošiljke na nizozemskem spremenil iz Pre-advised v The item is at the PostNL sorting center. Sedaj res pričakujem pošiljko v nekaj dneh. Nisem niti vedel, da bodo pošiljali iz EU.

Telefon sem dobil včeraj. Tako da z Gearbest ni nič narobe. Na ceno 104€ so mi nabili še 22% DDV in nekaj več kot 8€ carinskih in poštnih stroškov. Zdi se mi, da se je carinski postopek precej podražil.
frown-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kako pa to poteka? Dobiš položnico na dom in ko plačaš dobiš še paket? Hvala
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Najprej dobiš pismo od carine, kjer prosijo za dokazila o ceni artikla. Preko interneta jim pošlješ Paypalovo potrdilo o plačilu in kako ekransko sliko, kjer se vidi cena in poštnina.
Nakar ti poštar prinese paket, za katerega moraš plačati carinske stroške in to kar poštarju.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Bom poročal. Ravno danes se mi je po tednu dni status pošiljke na nizozemskem spremenil iz Pre-advised v The item is at the PostNL sorting center. Sedaj res pričakujem pošiljko v nekaj dneh. Nisem niti vedel, da bodo pošiljali iz EU.

Telefon sem dobil včeraj. Tako da z Gearbest ni nič narobe. Na ceno 104€ so mi nabili še 22% DDV in nekaj več kot 8€ carinskih in poštnih stroškov. Zdi se mi, da se je carinski postopek precej podražil.
frown-1.gif
Daj ga malo potestiraj in javi, kako se obnese.
Boš uporabljal dve SIM kartici?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Evo jaz sem danes po enem tednu dobil powerbank iz Gearbesta. Poslan je bil iz Švedske in je original:)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Včeraj sem tudi sam naročil iz GearBest, EU Warehause, na moj C&M naslov v UK (ker je do tja free poštnina). Plačal z PayPal, verified account.
Danes pa dobim obvestilo, da naj jim pošljem sliko kreditne in pasuša
smile-1.gif
Sem odgovoril, da je plačana z verified PayPal in da jim ne bom ravno pošiljal slik kreditne in pasuša. Če drugače ne gre, naj stornirajo naročilo in da jo refund...

Poročam, kako bo...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Izgleda, da je pri gearbest postalo nujno, da jim pošljem sliko
smile-1.gif
Še odgovor:

Citat:
Dear customer,


Thanks for your attention, and sorry for all the inconvenience regarding this issue.


We are sorry that we cannot accept this unverified transaction via credit card. If you like the items, please place a new order and pay for the order via western union. Then we will not ask you for these pictures.


Then we will cancel the order and issue you a refund. Please check your account in 7-10 business days.

Please note that the exact length of time is dependent on your credit card company and is outside our control. Please contact your credit card company for specific information.


Any issues regarding this order please feel free to contact us here.


Best Regards.
janey
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

WU brez vsega, paypal z slikami? nateg tak ali drugacen
 

B81

22. jul 2007
34.674
9.063
113
Torej par let stara tema
smile-1.gif


Naročil iz GB en super RC avto v vrednosti 28 € (v akciji novembra, zdaj stane 60-80€). v štirih (4!) dneh je prišel do Nemčije, potem tam stal več kot en mesec in na koncu sem opazil, da je šel naprej in ker je prišel iz Nemčije, ni bilo carinjenja(DDV-ja). Kako jim je to uspelo, nimam pojma.

Drugič en paket senzorskih LED lučk in paket je stal 60 eur, prišel je v 9 dneh, DHL prevzame carinjenje in ko se plača v naprej, dajo paket na pošto. Stane pa DHL storitev okoli 20 eur.
Vse skupaj zgleda legit.

Kako jim torej uspe tisto z Nemčijo in ne-carinjenjem?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.412
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik damo pravi:
kako si pa uredil, da so iz EU poslali v Slovenijo? Meni so rekli da ne gre.

Sem naročil Ulefone Armor 2. Nekaj časa spremljal ponudbo in ko je bilo možno sem izbral EU skladišče in je pošiljka prišla v treh dneh iz Nemčije na moj naslov.
zmaga.gif