GDPR in prenos podjetja ali spletne trgovine

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Malce berem, pa neke pametne razlage tako na hitro nisem našel. Verjamem pa, da vas je nekaj tu gor zadevo bolj podrobno naštudiralo.

V glavnem imam dve vprašanji za dve različni situaciji (predvsem me zanima za s.p.):


- imaš spletno trgovino katere lastnik je Krajnski Janez s.p. Soglasja za mailing so bila dana za Krajnski Janez s.p.. Prodaš trgovino firmi Neki neki d.o.o. Ali gre veljavnost soglasij lahko naprej novemu lastniku?

- imaš "firmo" Krajnski Janez s.p. in imaš podpisana soglasja za obveščanje o rednih servisih. Zaradi višje sile (upokojitev) zapreš Krajnski Janez s.p.. Kako prenesti bazo strank in soglasij na prevzemnika posla? Lahko to kako že v naprej definiraš v soglasju?

Hvala
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kolkr sem js gledal ne moreš. Vsakemu lahko (jutri še) pošlješ prošnjo za soglasje.

Debilizem brez primere je ta GDPR. V vseh možnih pogledih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Debilizem ravno toliko, da mi sedaj vse firme, pri katerih sem se zadnjih 20 let prijavil z emailom, pošiljajo prošnjo za soglasje. Mislim, nikoli nisem bil naročen na nobene njihove novice, če so kakšni kaj pošiljali sem se takoj odjavil in imel mir, zdaj pa dnevno dobim po 30 teh mailov, vsak dan znova. Sem mislil, da če se se pred leti odjavil iz njihovih mailov, da mi potem ne bodo nikoli več nič pošiljali, zdaj pa vsak dan znova težijo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To je pa zato ker je panika. Da bi si kdo pri teh podjetjih dejansko prebral kaj pomeni ta uredba je preveč za pričakovati. Pa je bilo dovolj časa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Debilizem ravno toliko, da mi sedaj vse firme, pri katerih sem se zadnjih 20 let prijavil z emailom, pošiljajo prošnjo za soglasje. Mislim, nikoli nisem bil naročen na nobene njihove novice, če so kakšni kaj pošiljali sem se takoj odjavil in imel mir, zdaj pa dnevno dobim po 30 teh mailov, vsak dan znova. Sem mislil, da če se se pred leti odjavil iz njihovih mailov, da mi potem ne bodo nikoli več nič pošiljali, zdaj pa vsak dan znova težijo.
dobiš pa po odjavi še en mail, da ti še en povejo da si se odjavil

eu je vedno bolj f...
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Debilizem ravno toliko, da mi sedaj vse firme, pri katerih sem se zadnjih 20 let prijavil z emailom, pošiljajo prošnjo za soglasje. Mislim, nikoli nisem bil naročen na nobene njihove novice, če so kakšni kaj pošiljali sem se takoj odjavil in imel mir, zdaj pa dnevno dobim po 30 teh mailov, vsak dan znova. Sem mislil, da če se se pred leti odjavil iz njihovih mailov, da mi potem ne bodo nikoli več nič pošiljali, zdaj pa vsak dan znova težijo.

Saj ti ne bi smeli pošiljat zdaj mailov. :bonk:
Večina firm se ni poglobila v uredbo (izjema nekaj večjih), potem pa pride do masovnega pošiljanja mailov včeraj in danes. :bonk:

No, tudi mi smo pošiljali danes :oops1:, pa ne zaradi nepriprave, ampak zato, ker tehnično drugače nismo mogli speljati. Smo pa pošiljali samo aktivnim naročnikom, neaktivne pa danes zbrisali iz zbirke, ker od jutri dalje njihovih podatkov ne smemo več obdelovati, ker privoljenja po novem pa niso dali (ker so neaktivni) :)
Obstoječa privolitev pa ni bila skladna z Uredbo.

Npr. Mercator ni pošiljal mailov, dopisov, ker imajo privolitev za obdelavo že od prej narejeno tako, da je skladna z novo Uredbo. Verjetno eni redkih, ki so to preštudirali, čeprav je verjetno kar nekaj podjetij, ki jim tudi ne bi bilo treba pošiljat za ponovno privolitev, pa so to vseeno počeli.

Sem pa osebno z veseljem nekaterim večjim firmam odgovorila, da podam soglasje, ko bodo pripravili tako, da bo skladno z Uredbo :evil: :fredi:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Danes smo 25.5.2018 ko je stopil v veljavo ta zakon. Pa danes še lahko težijo s to odobritvijo ali bi že morali nehati?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Saj ti ne bi smeli pošiljat zdaj mailov. :bonk:
Večina firm se ni poglobila v uredbo (izjema nekaj večjih), potem pa pride do masovnega pošiljanja mailov včeraj in danes. :bonk:

No, tudi mi smo pošiljali danes :oops1:, pa ne zaradi nepriprave, ampak zato, ker tehnično drugače nismo mogli speljati. Smo pa pošiljali samo aktivnim naročnikom, neaktivne pa danes zbrisali iz zbirke, ker od jutri dalje njihovih podatkov ne smemo več obdelovati, ker privoljenja po novem pa niso dali (ker so neaktivni) :)
Obstoječa privolitev pa ni bila skladna z Uredbo.

Npr. Mercator ni pošiljal mailov, dopisov, ker imajo privolitev za obdelavo že od prej narejeno tako, da je skladna z novo Uredbo. Verjetno eni redkih, ki so to preštudirali, čeprav je verjetno kar nekaj podjetij, ki jim tudi ne bi bilo treba pošiljat za ponovno privolitev, pa so to vseeno počeli.

Sem pa osebno z veseljem nekaterim večjim firmam odgovorila, da podam soglasje, ko bodo pripravili tako, da bo skladno z Uredbo :evil::fredi:

Zelo žalostno je, da naj bi se vsaka firma poglabljala v strani in strani birokratskih neumnosti, ko pa si še zakonodajalec ne predstavlja kako naj bi stvar izgledala in kako se bo izvajala. Da ne omenim, da na vsako konkretno vprašanje zamrzne ali da popolnoma nerealni odgovor. Ljudje se ukvarjajo s svojim poslom in preživetjem. Če želiš, da se nekaj upošteva in izvede, spišeš pregleden, kratek in logičen zakon, ne pa takih nebuloz. Večina vas, ki mislite, da veste zakaj se gre pri tej uredbi bi z veseljem povabil na urice izobraževanja, da razložite vse v podrobnosti (tudi izvedbeno plat seveda), ter na koncu jamčite za vaše odgovore s podpisom. Ubogi maili so še najmanj pomembna stvar od vsega tukaj.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Glede privolitev:
vseeno je kdaj jih pošiljajo, lahko lani, danes ali pa drugo leto.
samo stvari za katere ne daš privolitev ne smejo od 25.5 izvajati (usmerjenega trženja, ali deliti podatkov nekomu drugemu ipd.)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Glede privolitev:
vseeno je kdaj jih pošiljajo, lahko lani, danes ali pa drugo leto.
samo stvari za katere ne daš privolitev ne smejo od 25.5 izvajati (usmerjenega trženja, ali deliti podatkov nekomu drugemu ipd.)
Če te prav razumem, lahko zdaj dnevno težijo za te privolitve?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Sedaj ni več dovoljeno pošiljati profilirane ponudbe, samo zate narejene prospekte, deliti tvoje podatke brez da bi imel za vsak namen posebej eksplicitno privolitev. Načeloma dejansko prvi NE, ne pomeni nujno, da ti ne smejo več pošiljati prošenj da potrdiš kaj drugega.

In ja, dejansko lahko bi ti jih pošiljali v nedogled, v kolikor bi bili malo spretni pri izmišljevanju namenov zbiranja podatkov.

Definitivno pa 26 maja še ne bo konec.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Od 25. maja ti ne smejo več poslati maila. Uradno ne smejo več imeti tvojih podatkov, če ti niso bili pridobljeni v skladu z GDPR. Vse podatke, za katere nimajo ustrezne privolitve bi morali zbrisati.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Malce berem, pa neke pametne razlage tako na hitro nisem našel. Verjamem pa, da vas je nekaj tu gor zadevo bolj podrobno naštudiralo.

V glavnem imam dve vprašanji za dve različni situaciji (predvsem me zanima za s.p.):


- imaš spletno trgovino katere lastnik je Krajnski Janez s.p. Soglasja za mailing so bila dana za Krajnski Janez s.p.. Prodaš trgovino firmi Neki neki d.o.o. Ali gre veljavnost soglasij lahko naprej novemu lastniku?

- imaš "firmo" Krajnski Janez s.p. in imaš podpisana soglasja za obveščanje o rednih servisih. Zaradi višje sile (upokojitev) zapreš Krajnski Janez s.p.. Kako prenesti bazo strank in soglasij na prevzemnika posla? Lahko to kako že v naprej definiraš v soglasju?

Hvala

Če se ne motm to že v prejšnji zakonodaji ni bilo dovoljeno. Prva alineja bi še nekako šla oziroma bi se našla kakšna lunkja. Druga pa ni šans.
Nekaj o tem je v tej oddaji:

https://val202.rtvslo.si/2018/03/odbita-do-bita-92/
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1527266383911.png
 

Priponke

  • 1527266419006.png
    1527266419006.png
    136,8 KB · Ogledi: 207

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Če se ne motm to že v prejšnji zakonodaji ni bilo dovoljeno. Prva alineja bi še nekako šla oziroma bi se našla kakšna lunkja. Druga pa ni šans.
Nekaj o tem je v tej oddaji:

https://val202.rtvslo.si/2018/03/odbita-do-bita-92/

Pred časom sem enako vprašanje postavil IP. Odogovor je bil: če preneseš komplet posel (ni nunno, d akupi firmo, važno je le, pa prevzameš komplet posel, ki se nanaša na OP), lahko. Ne smeš pa recimo kupit firme, pa OP ponucat za nekaj drugega. Skratka: takrat mi je bilo izrecno pojasnjeno, da OP lahko gredo s poslom, ki so mu namenjeni - recimo, da bi kupil formo, ki ljudem proti plačilu vsak dan pošilja vremensko napoved - t bi lahko pod novo firmo počel še naprej.. Ne bi pa smel firme, ki je to delala, kupit, pa OP ponucat zato, da jim pošiljaš nekaj novega.