Garmin vs. Wayteq, Mio in Navon (road)

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Pri Garminu sem gledal DriveAssist 51 LMT-D.
Katera (če) Wayteq, Mio oz. Navon navigacija je funkcijsko primerljiva?
Katere so njihove značilnosti, s katerimi naj bi prepričale kupca?

*Podpora prometnim informacijam je obvezna. Sedaj je Digital Traffic na voljo tudi pri nas.
* Pri LMT-D mi je v oči padla dodana kamera.


Lp.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moje mnenje glede primerjave je mogoče neobjektivno, ker nikoli nisem bil Garmin uporabnik, ampak ko gledam ceno omenjenega modela Drive Assist 51 LMT-D na Mimovrste, spet ne morem mimo vprašanja, kaj je lahko v praksi na tem garminu toliko boljšega/uporabnega od ostalih navigacij, ki so do 4x cenejše. 300 € za navadno cestno navigacijo je dandanes meni pač nedojemljivo. Pustimo ob strani Plotterje in pohodniške modele, tisto je spet druga zgodba...Prepričan sem, da se pri Garminu vsaj pol cene plača samo ime. To sem še vedno spoznavam, saj ravno prodajam rabljen pohodniški model Oregon 550 in za referenco gledam cene na ebayu..Kolikor gledam, prodajam za drobiž in bi se najraje s kladivom po glavi..
bonk.gif


Če so ti zelo pomembne z zvezdico označene funkcije, potem ajd, še nekako razumem da si pripravljen plačat. Če pa ti bo to v praksi koristilo je pa druga zgodba.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

garmin ima kar kvalitetne materiale in namenski sw, isto kot tomtom npr
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede materialov se sigurno strinjam. Samo, če pogledaš, dandanes lahko recimo v Hoferju kupiš dobro in kvalitetno 10 colsko Medionovo tablico za 200 eur, ki je na androidu. Poleg navigacije ti tablica nudi še xyz dodatnih možnosti, med drugim tudi podporo za tovornjake, gledanje video vsebin itd. Vse dela gladko, tekoče. Pa ima prav tako wi-fi sprejem TMC, fotoaparat. Je pa na koncu koncev res, da vse to ni "out of the box" in se mora uporabnik za vse potruditi sam. Zato pa, kot že rečeno, moji posti niso za resno jemat osnovnim uporabnikom saj imam "poklicno" deformacijo.
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.319
652
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bom skrajšal svojo zgodbo - če navigacijo uporabljaš občasno in jo potrebuješ samo za cestno navigacijo, potem je praktično vseeno kaj danes kupiš, vsaka te bo pripeljala na cilj. Če se ti ne da ubadat z gusarskimi verzijami in iskanjem novosti vsakič, ko izidejo kakšne posodobitve (predvsem karte), potem je zate Garmin z LMT oznako, ki vse dela sam in zastonj, če pa imaš rad malo izziva in želiš od navigacije/platforme še kaj več kot le navigacijo, potem gledaj v smer android tablic. Če pa ti je pomembna cena in iščeš dober kompromis z uporabnostjo potem nabaviš WayteQ x985. To je moje mnenje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Glede materialov se sigurno strinjam. Samo, če pogledaš, dandanes lahko recimo v Hoferju kupiš dobro in kvalitetno 10 colsko Medionovo tablico za 200 eur, ki je na androidu. Poleg navigacije ti tablica nudi še xyz dodatnih možnosti, med drugim tudi podporo za tovornjake, gledanje video vsebin itd. Vse dela gladko, tekoče. Pa ima prav tako wi-fi sprejem TMC, fotoaparat. Je pa na koncu koncev res, da vse to ni "out of the box" in se mora uporabnik za vse potruditi sam. Zato pa, kot že rečeno, moji posti niso za resno jemat osnovnim uporabnikom saj imam "poklicno" deformacijo.
smile-1.gif

Medion je drugo, je kvaliteta, nenazadnje je eden največjih proizvajalcev teh zadev.

Bolj sem imel v mislih wayteq moto izdelek in primerljiv od garmina

Pri waytequ se vidi, da je kitajski generik z nalepko, slaba vidljivost na soncu in iznajdljivost...

Medion tablice se ne bi branil.
priden.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Bom skrajšal svojo zgodbo - če navigacijo uporabljaš občasno in jo potrebuješ samo za cestno navigacijo, potem je praktično vseeno kaj danes kupiš, vsaka te bo pripeljala na cilj. Če se ti ne da ubadat z gusarskimi verzijami in iskanjem novosti vsakič, ko izidejo kakšne posodobitve (predvsem karte), potem je zate Garmin z LMT oznako, ki vse dela sam in zastonj, če pa imaš rad malo izziva in želiš od navigacije/platforme še kaj več kot le navigacijo, potem gledaj v smer android tablic. Če pa ti je pomembna cena in iščeš dober kompromis z uporabnostjo potem nabaviš WayteQ x985. To je moje mnenje.

To je pravi odgovor. Najprej sem se tudi sam hecal z raznimi generiki, pa se igral z nastavitvami, programi. Na koncu pa spoznaš, da rabiš sigurno navigacijo, ki dela, ko jo prižgeš, pa da si lahko bp posodobiš mape. In to je žal samo Garmin z vsemi prednostmi in slabostmi.

Jih imam kar nekaj, večina so v kombijih, kjer rabiš sigurnost ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: wildude

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Sedaj si sicer probam pomagati kar s telefonom in Sygic navigacijo. Edino kar je težava, če imam veliko klicev, kar je kar pravilo. V tem primeru navigacija na mobitelu ni dobra rešitev.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
To je pravi odgovor. Najprej sem se tudi sam hecal z raznimi generiki, pa se igral z nastavitvami, programi. Na koncu pa spoznaš, da rabiš sigurno navigacijo, ki dela, ko jo prižgeš, pa da si lahko bp posodobiš mape. In to je žal samo Garmin z vsemi prednostmi in slabostmi.

Jih imam kar nekaj, večina so v kombijih, kjer rabiš sigurnost ...
Z Janchem sem bil glede tega že na vezi - kakšno je pa tvoje mnenje o MIO MiVue Drive 65 FULL EUROPE+ ADRIA LM FULL HD, Rand McNally OverDryve in GARMIN GPS navigacija NUVICAM LMT-D? Tale Rand mi deluje kot eksot v naših krajih.

Lp.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.292
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
wildude

Sam si lastim GarminAsisst 51 LMT-D - noben presežek. Je sicer “out of the box”, ampak pač Garmin, kjer zadeva več zdaleč ni na nivoju ozr. trotlziher. Večkrat ne špila update (znana Garmin Express “bolka”), samodejnimu povezovanju s telefonom je treba vedno pomagati, kamera je tak-tak (po spec. je tista iz Mio boljša - kaj da res od sebe je treba videti v živo), programska oprema za delo s posnetki iz kamere je žalitev za uporabnike, WiFi neka prednost ni (vsaj zame - fix montirana v avtu in “samodejni vžig in izklop”). Se pa da GA dobiti bližje 200,- € - pač ne pri nas (razen včasih kak Petrol).

Se boš pa moral sam odločiti - sam sem šel v smeri Garmina, ker imam precej stvari njihovih, pa tudi s 765 sem bil (no, še sem) prezadovoljen.

Aja - nüviCam je precej starejši model in dvomim, da ga boš še kje dobil in ali se sploh lahko primerja s Mioom, ki ga omenjaš.

To mogoče kot dodatek k Janch -evemu, ki je v bistvu povedal vse, kar je pomembno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz bi pa omenil, da je programska oprema celo največja prednost Garmina. Ponuja namreč kompletno rešitev, od načrtovanja Basecamp/Mapsource, urejanje videa (Virbe edit, ajde so ble težave, ampak sedaj deluje v nulo in vedno dodajo nekaj novega). Glede tega konkurenca še vedno hudo šepa.

Tudi HW je kvaliteten, imam Oregon 600 od leta 2013, odličen izdelek, vreden vsakega eura.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.292
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Išče avto navigacijo ....

Drugače se pa strinjam - za načrtovanje izletov, pohodništvo je Garmin še vedno top. Ampak še enkrat - žal imajo v zadnje času kar konkretne problem s svojo celoto. Fenix 5 - od vsega začetka težave, z zadnjim updatom so se pojavili novi problemi, Garmin connect ima svoje muhe, vedno znova težave s Garmin Expresom ...
Ampak še kar vztrajam pri Gju, ker, tako kot si rekel, je pri konkurenci še slabše.