Garmin Mobile XT - veča račun Mobitel storitev

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Na aparatu Nokia E71 imam naložen Garmin Mobile XT, verzija 4.10.20s60.9. Ob uporabi v tujini (Avstrija, Italija) mi dela stroške na računu pri Mobitelu. Postavka je označena kot uporaba internet storitev, strošek je ponavadi 0,60€, ki pa se ponovi večkrat na uro.

Ko vnesem podatke o željeni poti in kliknem "pojdi", mi program javi, če se lahko za najnovejše prometne informacije poveže z Garmin strežnikom. Tukaj vedno izberem NE. Sklepal sem, da je to edina funkcija, ki bi lahko "uporabljala internet", a očitno ni tako.

Kje se skriva kec?
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Zgleda, da imaš vklopljen a-gps. To je funkcija, ki pomaga, da se prej poveže na satelite.
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Pa če že boš reinstaliral, naloži verzijo 5.0.xx20 ali 10. Sj ne vem kaj je novega, sam zakaj bi imel staro če...
cool-1.gif
 

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
Vklopljen imaš a-gps. To si v tujini izklopi in ne bo nobenih stroškov. Izklopi se v telefonu, ne v garminu. In ni potrebno še enkrat nameščat programa oz. novejše verzije.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Hvala za nasvete fantje. Malce sem uporabil strica googla, a-gps pomeni assisted gps, ne? V slovenskem meniju pa je to verjetno "strežniško podprti GPS". To je namreč ena izmed 4 ponujenih možnosti v nastavitvah, v meniju "načini določanja položaja". Ostale tri možnosti so "bluetoth gps", "vgrajeni gps" in "omrežno". Sedaj sem odkljukal vse, razen "vgrajeni gps".

Sploh nisem vedel, da ima aparat tudi to funkcijo.