garmin in katasterske meje

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Kolega je pri gozdarju videl garmin ki ima nameščen program s katerim ti pokaže katasterske meje.Vprašal me je, če se da program z Garmina potegniti dol in namestiti na drugega, oz. če kdo ve kater program se uporablja za tole in če se da dobiti..

za pomoč vnaprej hvala
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Se da potegnit dol in tudi deluje. Je pa potrebno vedet kaj potegnit in kam naložit. Za to ni posebnega programa, so samo karte, katere mora garmin znati prebrati, zato na vseh modelih Garmina ne dela (pohodniške varjante). Je več map in sicer: osnovna karta je AR, parcelacija, parc. št., lastniki, vlake in g. ceste, vodni viri..... Ni mi pa znano če in kako imajo gozdarji po regijah garmine zaklenjene. To kar sem imel v rokah je bilo brez zaščit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Malenkost manj natančno ti omogoča vsak pameten telefon.
Če je občina v Pisu,, potem vem da to dela.
V Pisu poiščeš svojo parcelo, klikneš gumb satelita, in ti pokaže kje na parceli se nahajaš(alinpa koliko stran od nje)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Kako lepo se sliši. Velja samo za izkušene.
Ne vem, kako ti kdo lahko omogoči tako karto v GARMIN formatu? Mogoče prej Android.
Točnosti NI.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ureditev meje ali prikaz meje ni tako hudo drag in geodeti to hitro poštimajo. Sem bil pred tedni na eni ureditvi mej tu na Štajerskem in so bile dosedanje meritve v gozdu iz leta 1908 torej iz časov AO. Začuda so bile v primerjavi z današnjimi podatki še zmeraj na 1m natančne...