Garmin Fenix 5 - netočna razdalja med aktivnostjo

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Zadnje čase opažam, da moja Fenix 5 ura ne kaže pravilne pretečene razdalje med aktivnostjo. Naredil sem primerjavo s Fenix 5 Plus in Forerruner 645 in napram obema kaže pri 10 km cca. 100-150m manj? To pa ni več tako malo. Na vseh treh urah je zadnji SW, restartane....skratka vse tako kot mora biti.
Opaža še kdo podobno težavo? Je to za servis?

Hvala
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Točnost gps za splošno uporabo je 5 m. Pa se poigravaj s točkami in izračunom razdalje.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Ne dojemaš. 30 točk po 5 m razlike že da to razdaljo. Pa jih imaš na 10.000 m zagotovo par sto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Ne dojemaš. 30 točk po 5 m razlike že da to razdaljo. Pa jih imaš na 10.000 m zagotovo par sto.
Ja res ne dojemam, zato pa sprašujem. Govoriš o točkah. Kakšne točke so to? Iz napisanega sklepam, da je ena točka 1 meter? Ali to pomeni, da se v enem metru lahko GPS "zmoti" za 5 metrov? Morda pa sem napacno razumel. Lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pozabi samo tehniko merjenja GPS sledi - če je iz napisanega ne razumeš bo trajalo predolgo objasniti in dejanskega problema ne bo rešilo.
Dejstvo je, da ima F5 daleč najslabši GPS sprejem iz Fenix in Forunner serije.
Lahko poskusiš z zadnjo beta nadgradnjo sensor huba (katera sicer naj bi predvsem odpravila netočnosti pri sledi plavanja v odprtih vodah). Predvsem pa pri GPS v nastavitvah izberi GPS+GALILEO in merjenja na 1 sekundo (ne pametnega in nikakor ne ultratrac). Ne spomnim se pa več ali je nastavitev enkratna ali velja le za izbrano dejavnost (in posledično moraš pri vseh dejavnostih spreminjati).
Alternativa je uporaba foodpoda in merjenje razdalje z uporabo le-tega, kar se pa meni osebno zdi brez veze.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Enkrat pusti napravo za eno uro na mestu, pa potem izvozi sled in si jo oglej na basecampu. Tudi prepogosto vzorčenje ni preveč dobro. Sicer tvoje naprave ne poznam konkretno, ti pa lahko povem za pohodniškega 64s, da se včasih v kakšni soteski pojavi tudi kakšna točka 100 m stran od dejanske poti.