Garmin 3790 - težave s sinhronozacijo

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Pozdravljeni,

mnogo ur sem se danes namučil da bi lahko preveril ali je programska oprema na mojem 3790 posodobljena.
Ko v "mygarmin" izberem opcijo "moji podatki" in bi moralo priti do sinhornizacije in prepoznavanja GPS ga sistem enostavno ne prepozna več in izpiše ; "sporočilo spletne strani: type error: object doesn't support this property or method".
Do sedaj nisem imel teh težav ne pri nuvi 1390, niti zadnje mesece s tem novim garminom. Sam sem nanovo naložil vso programsko opremo za garmina, obnavljal sistem win na zgodnješi čas (imam win XP SP2) a vse brez haska. Spoštovani forumaši je imel kdo od vas podobno težavo in na kakšen način jo je rešil? Za pomoč, ki bi mi pomagala rešiti to težavo že vnaprej hvala. Bostjan
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj posodobit z webupdater in potem probaj na mygarmin.
Če ne bo delalo ti preostane še samo hard reset.
Preden narediš hard reset si naredi backup mape gpx,če imaš slučajno shranjene priljubljene destinacije.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Popotnik, res ti hvala za hiter odgovor. Bom probal tako kot si mi svetoval v teku jutrišnjega dne in sporočim kako bo uspelo. Nocoj imam tehle muk pred rač. res že polno glavo...
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Dejstvo je, da ne morem več naložiti webupdaterja. Opozarja, da nimam XP SP2 , čeprav je ta naložen. Seveda sem prebral tudi tvoj (popotnik) nasvet iz 2010, ampak zadeva pri meni žal ne deluje. Setup mi nit ne prenese, tako da nimam, kaj "razširjat" in tako priti do predmetne zagonske datoteke, ki jo omenjaš, da bi setup do konca izvedel zadevo. Prenese zgolj nepopolni webupdater, ki me vedno znova ko ga zaženem opozori, da nimam xp sp2...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pa daj instaliraj XP SP3 preko Win update. Saj večina programov dela-zahteva le SP3.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Zadeva je nekako uspela, vsaj izgleda tako. No upam, da se prezgodaj ne veselim....Dvakrat sem nalagal sp3 ker je prvikrat, nekje na sredi prenosa zmrznilo vse skupaj. Zdaj kot je videti prepoznava napravo in posodablja SW, a nekaj težav je s tem, da ne vem zakaj mi ne prenese tudi "database for FM traffic providers". Ta vedno ostaja za prenos in tako mi vedno znova, kadar ponovno povežem napravo na PC v mygarminu prikaže da je ta pripravljen za prenos, in verjetno posledično tudi da je potrebno zato napravo posodobit. Vse ostale podosobitve je izgleda brez tezav instaliralo.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
To ti prenaša, dokler ne dobiš signala TMC tiste države, na katero se nanaša. Najbrž ne boš šel v Rusijo zaradi tega. To prezri in si ne beli glave.