Gaming prenosnik

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Katerga bi vi izbrali, če bi se morali odločiti?

Asus Rog Strix ali Asus Rog Zephyrus

Strix ima RTX 2070 SUPER, Zephyrus 2060.
Zephyrus je velik lepši in tanjši in boljše izdelan.
Strixu dlje drži baterija.
Pri Zephyrusu v Big Bang dobiš Winse zraven, pri Strixu pri Telekomu nič?
...

Uporabljal bi ga tamal za igrice in šolo, jaz za kakšen video sestavit.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za takšen denar dobiš že 2 dobra gaming stacionarna računalnika... Ne pričakuj enakih performans na laptopu, ker sicer boš zelo razočaran. Čeprav piše da je not 2070 Super, je to daleč od desktop izvedbe 2070 Super.

Pa pri desktopu obvezno glej novo serijo grafičnih, torej 3070 oz. 3080. Dobiš x2 performance za enak denar.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa pri desktopu obvezno glej novo serijo grafičnih, torej 3070 oz. 3080. Dobiš x2 performance za enak denar.
Če dobiš :) Jaz bi (oziroma sem) definition gledal v to smer, velja pa vseeno opzoriti, da 3070 uradno sploh še zunaj ni, medtem ko so 3080 začeli prodajati 17.9 ampak jo je skoraj nemogoče dobiti, sploh pa ne po MSRP. 699€ je bila načeloma nemška cena (z njihovim koronskim 16% davkom) za Founders Edition, ki pa je bila na uradnem sajtu razprodana takoj (sem refreshal sajt ob začetku prodaje in se je samo spremenil status iz tistega "obvesti me o dobavljivosti" v out-of-stock praktično v isti sekundi, kasneje pa tudi nisem več ujel zaloge). Sedaj so že povedali, da je (vsaj zaenkrat) ne bodo več prodajali. AIB kartic po tej ceni praktično ni, večina jih je bila že tako 800+, zdaj ko ni zalog pa sploh. Če jo dobiš tam za 900-1000€ si dober, na eBayu se prodajajo tudi za 1300. Amazon je imel recimo napako in so prvi dan malo predolgo pustili odprta naročila za Zotac RTX 3080 po 699€ (oziroma 745 z našim davkom in dostavo), ampak so potem po kakšnem tednu obljub da bo vseneo dostavljeno večino naročil skenslali (tudi mojega). Večina drugih trgovin, ki ima sploh možnost naročanja čeprav so dobavni roki neznani, pa bodisi sploh ne pošilja v slovenijo ali pa samo RTX30XX nočejo poslat nikamor ven, medtem ko naročila na razne forwarding servise enostavno skenslajo (probal na 3 koncih direktno in na mailbox de). Nekateri največji evropski retailerji (recimo mindfactory.de) pa zaradi nedobavljivosti kartic sploh še niso dodali na sajt. Ponekod so uvedli queue sistem in če zdaj naročiš, naj bi menda dobil slot nekje v marcu. Seveda imaš pa lahko srečo in ujameš kje kakšno zalogo oziroma se lahko do konca leta še kaj obrne.

Pa tudi tist 2x performance je v praksi v zelo specifičnih pogojih. Še vedno pa gre za konkreten gain v performancu in če jo uspeš dobit, četudi je cena malo višja, se definitivno splača. Če se ne mudi, se vsekakor splača počakati še AMD Big Navi oziroma dobavljivost RTX30XX.

Se pa strinjam, da če želiš maximum performance, je kišta še vedno way to go in bo tudi koštala precej manj (čeprav sem zadnjih 10let praktično izključno na laptopih, sem pa zdaj po dolgem času spet eno kišto sestavil).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz sem si kupil Zephyrusa v času prvega lockdowna :) Za take stvari kot omenjaš je meni zakon; vsi gami, VR, vse dela b.p.
Pride skupaj z winsi in vsem. Jaz sem ga vzel na mimovrste, konkurenčna cena je bla tudi na mlacomu.
Ne pa gledat manj kot 1tb diska, čeprav ima dodatni m2 priključek in jaz sem dal pol še en disk notr za gejme.

Res da so stacionarne kište zmogljivejše, samo ko bo mal pa otrok kazen, kako ga boš pa dal na omaro :D

Da boš gejmal na baterijo pozabi; na PD napajanje preko USBC znese glih za browsat, u trenutku ko zalaufaš steam, moraš priklopit polnilc - ki ma 230W :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
30 Serija še en čas nebo dobavljiva.

Še Ryzen 4 generacije v prenosnikih ni preveč dobavljiv. Imajo samo do rtx 2060.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne pa gledat manj kot 1tb diska, čeprav ima dodatni m2 priključek in jaz sem dal pol še en disk notr za gejme.
So ratale kar požrešne te igre ja, par špilov pa že 1TB hitro nafilaš. Forza Horizon 4 80GB, GTAV 90GB, Forza Motosport 7 100GB, Flight Sim 2020 120GB, Red Dead Redemption 2 150GB, itd pa še z raznimi posodobitvami in DLC lepo rastejo.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Jaz sem si kupil Zephyrusa v času prvega lockdowna :) Za take stvari kot omenjaš je meni zakon; vsi gami, VR, vse dela b.p.
Pride skupaj z winsi in vsem. Jaz sem ga vzel na mimovrste, konkurenčna cena je bla tudi na mlacomu.
Ne pa gledat manj kot 1tb diska, čeprav ima dodatni m2 priključek in jaz sem dal pol še en disk notr za gejme.

Res da so stacionarne kište zmogljivejše, samo ko bo mal pa otrok kazen, kako ga boš pa dal na omaro :D

Da boš gejmal na baterijo pozabi; na PD napajanje preko USBC znese glih za browsat, u trenutku ko zalaufaš steam, moraš priklopit polnilc - ki ma 230W :D
Kakšno specifikacijo pa imaš?