Gaming pc

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom

Tole sem skupaj sestavil ne spoznam se prevec a tole sploh pase skupaj? A je kaj za odstranit ali za dodati? Hvala
URL]
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kisto in trdi disk navadni mam ze rabim samo napajalnik zamenjat. Kolk mocnega bi vzel za tole na seznamu? A maticna ram in procesor pasejo skupaj?

Hvala
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Procesor vzami 7500, 6600k ti pri tej plati ne koristi (+ to da je K brez hladilnika, tako da moraš še to kupiti), k tej razliki v ceni dodaj še 50 eur. in vzami GTX1060 6gb, če pa to ne gre pa črtaj SSD in ga po možnosti dodaj kasneje, ker drugje kot pri nalagalnih časih ti v igrah tako ne bo koristil.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Za procesor sem ze razmisljal kaj mi bo K itak nebom nic navijal. Za graficno bom pa se razmislil sem gledal da ta 1050ti poganja dobro nisem pa neki hud igracar da bi tolk denarja vlagal mogoce se bo 2 dni po 2 ure na teden igralo kaksen gta5 in battlefield.... ssd sem dal zato da se mi racunalnik cimhitreje prizge
smile-1.gif
a ta maticna je vredu pa ram?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Procesor vzemi kar Pentium G4560, ki za 60 eur nudi odlične zmogljivosti, za razliko od zgoraj naštetih pa vzemi rajeGTX1060 (6gb) ali Radeona RX480. SSD pa obvezno obdrži.

http://www.pcgamer.com/intel-pentium-g4560-review/

Spodaj je zanimiva primerjava: če ne uporabljaš ene od top grafičnih kartic (recimo gtx1080), je razlika med tem pentiumom in recimo i7 za petkratno ceno maj kot 10%, če se gleda samo gaming.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Matična in ram je ok, glede procesorja bi jaz ostal na i5 7500, sploh če se bo igral battlefield, ki je dokaj cpu zahteven... pa fajn je da je zadeva tudi malo futureproof, razen če bi rad čez 1 leto spet upgradal... Iz tega razloga bi tudi šel na 6gb GTX-a, razlike je 65 eur., ne 100. SSD vsekakor da če je možno, ampak če gledam iz stališča čistega gaminga, je 6gb GTX boljša investicija kot SSD, ki ga lahko še vedno naknadno dodaš za razliko od grama na grafiko.

Resolucija monitorja predvidevam, da je full hd?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ostani na i5, o tem, da ne bi imel SSDja niti malo ne razmišljaj, ker SSD je kot dan in noč proti klasičnemu disku. Napajalnik pa vzemi 600w ali več.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Neumnosti, SSD disk za špilanje iger nima bistvenega pomena. Najbolj osnovno je vrhunska, stabilna matična plošča. Recimo Asus, Gigabyte, nad 100eur. Procesor se stegni do i7. Razlika je precejšnja. Tretja je dober napajalnik. Tukaj je spet pomembna firma, ker večina napiše 600, 800, 1000W kar je večinoma peak power in stanejo potem 30 eur. Je pa razlika ali bo delal stabilno na 500W tri ure skupaj, ker ne bo in se bo vse skupaj obešalo. Po 2 minutah. Pod 100eur komponente sploh ne glej kar je nad 500W. Chieftec, Cooler Master, Corsair, Seasonic. Šele nato pride grafična kartica in ram. Od tukaj boš znal sam.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
nisem pa neki hud igracar da bi tolk denarja vlagal mogoce se bo 2 dni po 2 ure na teden igralo kaksen gta5 in battlefield.... ssd sem dal zato da se mi racunalnik cimhitreje prizge
smile-1.gif
a ta maticna je vredu pa ram?

Si prebral, da ne bo primarno za igranje iger zadeva. i5 je čist ok, ssd je must have za normalno uporabo, ker odpravi ozko grlo računalnika - HDD. 600 -700w napajalnik, ki ni no name bo čisto ok. Za plato je pa IMHO bz dajat 100€+ Glede na to, da se ne bo nekaj navijalo je važno da je priznana firma in ne najcenejša, razen če mi lahko poveš kako plata za 100€+ pripomore k boljšem rezultatu v Winsih in igrah?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Ostani na i5, o tem, da ne bi imel SSDja niti malo ne razmišljaj, ker SSD je kot dan in noč proti klasičnemu disku. Napajalnik pa vzemi 600w ali več.

Saj ne pravim da naj bo brez SSD-ja, ampak da naj v štartu vzame raje 6GB GTX-a in SSD doda kasneje če v tem momentu noče čez začrtan budget.

Sicer sem bil sedaj nekaj dni brez SSD-ja sej in se zadeva z izjemo boota v teh klasičnih casual windows opravilih ni nekaj hudo poznala (manj kot sem pričakoval), drugo pa je bilo ko sem pognal Premiere ali Vegas, tam pa....
bonk.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Saj ko je frišna inštalacija skoraj vsak pc dela super hitro. Problem je, ko imaš gor naloženo svega i svašta, takrat pa začne klasika mleti in mleti in mleti.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Raficno bom kar 3gb vzel ne vidim smisla za 6gb. Ko bo ta 3gb slaba bo ze kaj novega na trgu sigurno.
Racunalnik bodo vecinoma otroci uporabljali pa foter bo vcasih zvecer kaksen battlefield zalaufal da malo mularijo postrelam hehe.
Ker pa vemo koliko casa imamo ob otrocih in sluzbah bom kar ssd vzel vsaka minuta steje
smile-1.gif

Kar se budgeta tice sem mislil vzeti nekaj za 400eur pa evo sem ze na 600+....
A je 8gb RAM dovolj za igrice trenutno?