Galaxy Tab 7.7 + Samsung KIES + Win 7 = GROZA

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Imam nenormalne probleme s povezavo Galaxy Taba 7.7 na PC z win 7.
Včasih dela, včasih ne.
Pravzaprav največkrat ne dela! Torej tablice ne morem povezati niti preko KIESa niti ne mroem po njenem pomnilnku brskati z explorerjem.
V explorerju tablico vidim, vendar ko kliknem nanju se ne zgodi nič, oz. se vsebina nalaga neskončno dolgo in podobno.
Ali je imel še kdo podobne težave in jih je rešil?
Zakaj zaboga je to potrebno? Na Applu je podobno, ampak tam iTunes vsaj dela tako kot mora.


Aja in še to: Preko KIESa naj bi baje lahko nadgradil android 3.2 na 4.0 ICS. OK, recimo da se nekako povežem s KIESom, kako pa potem izvedem nadgradnjo iz tam?
LP
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Za nadgradnjo moraš biti na Kies povezan preko USB-ja. Glede posodobitve probaj na sami tablici, Nastavitve, O napravi in Preveri posodobitve
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik fantom20 pravi:
Ali je imel še kdo podobne težave in jih je rešil?
LP

Seveda. Najprej se odkrižaš kiesa, ker je bloatware, ki ga za prenos datotek in sinhronizacijo ne rabiš. Nato priključiš tablico prek usbja, na tablici izbereš prenos datotek in čudežno se v explorerju prikaže vsebina.

Nimam taba 7.7, ampak je na vseh android tablicah in telefonih enako. Priključiš kabel in na telefonu/tablici izbereš prenos datotek. Mogoče je treba kje v settingsih to vklopit, ampak pri meni je bilo to vedno po defaultu.

Kar se nadgradnje tiče ne vem kako je pri kiesu, ker sem samsunge vedno nadgrajeval prek odina. Vem pa, da mi uradne nadgradnje kies nikdar ni našel, ker živim v neki nepomembni deželi.
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
baje ne bo over air updejta na ICS se selo dolgo casa, in tudi ko preveris posodobitve ti pravi da jih ni, zato samsung priporoca updejt preko kiesa. seveda preko usb kabla.
imam tudi android telefon (nexus s) in tam prenos datotek dela normalno, kot pri vsaki normalni usb napravi ki podpira prenos datotek. zal to pri mojem tabu ni tako. Nimas opcije prenos datotek, ko prikljucis na usb.
resno sedaj razmisljam o odin upgrejdu.

lp
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Pri meni na prvem galaxy tabu na androidu 4.0 grem v settings/storage in izberem v meniju usb computer connection in notri je kljukica usb mass storage.

Odina toplo priporočam, ker je praktično edina uspešna opcija, če živiš na Balkanu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tukaj imaš neka navodila za updejt preko kiesa.
na isti strani si tudi najdeš uraden updejt (firmware). Če sem prov videl obstaja Open Austria, july 2012, 4.0.4

Ko si ga posodobiš pa vrži kies dol z računalnika.
Še v življenju ga nisem inštaliral, pa imam doma 3 naprave in vse updejtane, 2 sta rootani;)
Za prenos fajlov pa uporabljam ali mass storage preko sub-ja (kot so ti že zgoraj napisal)
Največkrat pa kar x-plorer app na napravi in sharene mape na pc-ju ali pa airdroid app na napravi.